Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pixi

Jak sprawdzić poprzedni układ granic nieruchomości

Recommended Posts

Witam.
Czy można jakoś prześledzić historię,jaki był przebieg geodezyjny ukształtowania się mojej obecnej działki na przestrzeni ostatnich 50 lat.
Chodzi o drogę, na mapie ewidencyjnej sąsiadki z roku1975 jest wydzielona ewidencyjnie droga przez moją odziedziczoną działkę i posiada własny numer.W mojej obecnej mapie nie ma tej drogi, jest tylko działka sąsiadki bez dostępu do drogi publicznej,chciałbym się dowiedzieć i wyjaśnić jak to możliwe że w mojej działce nie ma zaznaczonej drogi sąsiadki.Domniemam że błąd mógł nastąpić gdzieś w latach 1980-1995 bo najstarsza moja mapa jest z 1996r.
Problem jest taki że według sąsiadki droga jest bo ma ją na mapie z 1979r,ja na mojej mapie jej nie mam lecz fizycznie droga istnieje i nie mam zamiaru jej grodzić(pamiętam od dziecka że była),chodzi mi o wyjaśnienie kto jest winien takiego stanu rzeczy i doprowadzenie do porządku prawnego tej sprawy.
Czy da się ustalić kto,w jakim celu zmienił układ granic na mapie,czy faktycznie była taka mapa z naniesioną drogą z 1975r?
oraz która mapa jest wiążąca dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Twojej mapie raczej nie ma granic ...są co najwyżej ogrodzenia ,budynki i inne budowle .Proponuję wycieczkę do wydziału kartografii - archiwum.
Rzuć okiem gdzie granice , a gdzie ogrodzenia.Dowiedz się jaka jest dokładność siatki geodezyjnej dla tego terenu (ważne).
W ostateczności zawsze możesz zlecić geodecie wytyczenie granic ("odtworzenie"- pomiar + wkopanie nowych kamieni) co niestety nie jest tanie .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×