Skocz do zawartości

Jak wykonczyc bawole oko plytami g-k - PROSZE O POMOC


Recommended Posts

Witam. Mam Problem. Kupilem domek 200m kw. z bawolim oczkiem. Parter ladnie wykonczony pozostaje mi tylko wykonczyc poddasze. Niestety nie stac nas z zona na wziecie prawdziwego fachowca a jak juz kiedys powiedzialem zlotej raczki (lub moze bardziej poprawnie zlej raczki) nie chce wziac bo pozniej zaczynaja sie problemy. docieplenie oraz proste powierzchnie sufitow podwieszanych zrobie wlasnymi silami natomiast przeraza mnie bawole oko. Jak powinien zostac wykonany stelaz pod plyty? jak wyznaczyc odpowiednio symetryczny luk? jak gesto zrobic stelaz? jakich uzyc plyt i czym szpachlowac? jak zapobiec peknieciom? wiem ze powinienem wziac do tego fachowca ale niestety nie stac nas a jak zrobie niezbyt estetycznie i niesymetrycznie to zona chyba mnie przemelduje na kanape do salonu icon_razz.gif a tego wole uniknac icon_biggrin.gif
gdybyscie mieli jakies zdjecia lub porady prosze o pomoc

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Niekoniecznie 6 mm. Wygina się zwykłe. Tylko trzeba mieć wprawę.
Przy wiekszym promieniu wystarczy ją leciutko nawilżyć. Może byc parą, potem odczekać z godzinę, aby wilgoć rozeszła się po całej płycie i wygina się bez problemu.

Przy małym promieniu należy naciąć papier na lewej stronie odpowiednio gęsto i zrobić z niej wielobok (w przekroju). łuki potem wyprowadza się szpachlą.
Link do komentarza
Cytat

Niekoniecznie 6 mm. Wygina się zwykłe. Tylko trzeba mieć wprawę.
Przy wiekszym promieniu wystarczy ją leciutko nawilżyć. Może byc parą, potem odczekać z godzinę, aby wilgoć rozeszła się po całej płycie i wygina się bez problemu.

Przy małym promieniu należy naciąć papier na lewej stronie odpowiednio gęsto i zrobić z niej wielobok (w przekroju). łuki potem wyprowadza się szpachlą.



Ale jaką szpachlą? i co ze stelazem? jak gesto podwieszac do krokwii co ile dawac stelaz przy krazynie? czytalem ze sa jakies specjalne stelaze rigistil do wyrabiania lukow - czy wiesz moze cos na ten temat? i kolejne pytanie czy jesli wykonam sobie szablon z z jakiejs plyty gk i wg niego wykonam stelaz przy kazynie to czy przenoszac ten sam stelaz w osi bawolego oka u gory polacze sie z prostymi polaciami? Edytowano przez domin88ozw (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam. Mam Problem. Kupilem domek 200m kw. z bawolim oczkiem. Parter ladnie wykonczony pozostaje mi tylko wykonczyc poddasze. Niestety nie stac nas z zona na wziecie prawdziwego fachowca a jak juz kiedys powiedzialem zlotej raczki (lub moze bardziej poprawnie zlej raczki) nie chce wziac bo pozniej zaczynaja sie problemy. docieplenie oraz proste powierzchnie sufitow podwieszanych zrobie wlasnymi silami natomiast przeraza mnie bawole oko. Jak powinien zostac wykonany stelaz pod plyty? jak wyznaczyc odpowiednio symetryczny luk? jak gesto zrobic stelaz? jakich uzyc plyt i czym szpachlowac? jak zapobiec peknieciom? wiem ze powinienem wziac do tego fachowca ale niestety nie stac nas a jak zrobie niezbyt estetycznie i niesymetrycznie to zona chyba mnie przemelduje na kanape do salonu icon_razz.gif a tego wole uniknac icon_biggrin.gif
gdybyscie mieli jakies zdjecia lub porady prosze o pomoc


Do pełni brakuje jedynie zdjęcia wnętrza z widoczną konstrukcją więźby.
Link do komentarza
jedyne zdjecie jakie posiadam z wiezba na chwile obecna
po inne musiałbym zgłosić się do poprzedniego właściciela domu ponieważ chwilowo mam na poddaszu mały składzik różnych gratów i nie chciałbym teraz tego wszystkiego przestawiać żeby zrobić zdjęcie lepszej jakości
mam nadzieję, że to wystarczy jako zdjęcie obrazowe więźby

Myslalem o wyznaczeniu odpowiedniego luku wg prostego sposobu na wyznaczenie elipsy za pomoca dwoch punktow zaparcia(np. gwozdie lub sruby na szalunku) sznurka i olowka stolarskiego ale sprawdzilem ten pomysl. zrobilem szalunek wbilem dwa gwozdzie w odpowiedniej odleglosci od osi okna zrobilem petle ale elipsa wychodzila poza rame okienna z boku okna

DSC01446.jpg

Edytowano przez domin88ozw (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...