Skocz do zawartości

Wybór sposobu ogrzewania


Recommended Posts

Cytat

Jak domek jest dobrze ocieplony to czy grzać się będzie węglem, gazem, prądem czy jeszcze czymś innym będzie tanio bo trzeba mało energii dostarczyć.
a jeśli budynek ma kiepską izolację termiczną, do tego wiatr hula we wszystkich szparach to obojetnie czym by się nie grzało będzie tego trzeba zużyć dużo, a więc będzie drogo.

A za komfort zawsze trzeba dopłacać czy to gaz czy pompa ciepła, albo płaci się na początku albo w trakcie użytkowania.



To była sytuacja patowa mieszkał tam Mój Ojciec ,który nie mógł zajmować się paleniem ze względu na stan zdrowia.Termomodernizacja nie wchodziła w grę.Minęły 2 miesiące i też dostałem taki rachunek więc przepisałem licznik na najmniejszą taryfę teraz przychodzą rachunki na kwotę 24,60 co 2 miesiące za "zwis pionowy licznika gazowego".

Zimą załączę CO na +3-5 st C może się zmieszczę w limicie rocznym . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Polecam ogrzewanie na pallet . Nie bedę mowiła o cechach ekonomicznych ponieważ cenowo to wygląda mniej więcej taksamo. Różnica jest w kaloryczności , wygodzie i czystości . Przepraszam że po babsku ale dla mnie to również jest ważne. Wracając do rzeczy , według mnie wyższość pallet nad węglem jakikolwiek by on był to smoli ,pyli ,brudzi i przewód kominowy zatyka sadzą. Przy paleniu pallet tego wszystkiego nie ma. Dla mnie to duży plus, dalej jest lżejszy i nawet ja(kobieta) sobie radzę z zasypywaniem. Ważne jest również to że mało popiołu pozostaje do pozbycia sie
. Przy małych działkach jest to również problem. To tyle z mojej strony . U męza występuje jeden problem , uparł się na na jeden rodzaj i potrafi pół Polski zjeździć aby go przywieźć .
Link do komentarza
Cytat

Polecam ogrzewanie na pallet . Nie bedę mowiła o cechach ekonomicznych ponieważ cenowo to wygląda mniej więcej taksamo. Różnica jest w kaloryczności , wygodzie i czystości . Przepraszam że po babsku ale dla mnie to również jest ważne. Wracając do rzeczy , według mnie wyższość pallet nad węglem jakikolwiek by on był to smoli ,pyli ,brudzi i przewód kominowy zatyka sadzą. Przy paleniu pallet tego wszystkiego nie ma. Dla mnie to duży plus, dalej jest lżejszy i nawet ja(kobieta) sobie radzę z zasypywaniem. Ważne jest również to że mało popiołu pozostaje do pozbycia sie
. Przy małych działkach jest to również problem. To tyle z mojej strony . U męza występuje jeden problem , uparł się na na jeden rodzaj i potrafi pół Polski zjeździć aby go przywieźć . Na szczęście teraz znalazł stronę i zamówił ten XXXXXX przez internet .


Ja też paliłem paletami które zostali mi po budowie ale musiałem je pociąć a Ty musisz mieć duży, bardzo duży piec ,że w całości wchodzą. icon_biggrin.gif
A swoja drogą to se chłop najeździł po całej Polsce,dobrze że eis zlitowali i stronkę internetowa założyli bo więcej by na paliwo stracił niż te pallety warte icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam, Chciałbym zacząć ogrzewać pelletem. Mam pytanie czy jest to na tyle wydaje aby ogrzeć 200 m2? mam dom jednopoziomowy, grzejnik w kazdym pokoju w zależności od jego wielkości. I pytanie mam czy któs ogrzewa pelletem i czy to jest opłacalne?



żadne grzanie nie jest opłacalne, to puszczanie pieniążków "z dymem" icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 lata temu...

Zalety:

+ względna bezobsługowość

+ nie wymaga kotłowni dzięki czemu można wybudować dom o mniejszej powierzchni, a piec zawiesić np. w pralni.

+ Kondensacyjny piec gazowy nie wymaga klasycznego komina, spaliny można wyprowadzić rurą przez ścianę

+ nie brudzi jak paliwo stałe

 

Wady:

- wymaga przeglądów

- koszt instalacji wyższy niż pieca na prąd

- koszty przyłączenia wyższe od prądu

- jak ktoś ma zimny, stary dom, nieocieplony to będzie sporo płacił

 

****

Jedno czy dwufunkcyjny to kwestia stylu życia i ilości członków rodziny

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
6 godzin temu, nuit napisał:

Witam, 

chciałabym uaktualnić temat, ponieważ zastanawiam się nad założeniem kotła gazowego. Jakie płyną z tego zalety, a jakie wady? Czy należy wybrać któreś konkretne rozwiązanie?

Masz nowo wybudowany domek czy już istniejący i chcesz zmodernizować ogrzewanie?

Jeżeli nowy czy jeszcze w budowie to popatrz w kierunku ogrzewania na prąd lub na pompę ciepła. Po co masz płacić dwa abonamenty (za gaz i prąd) i za dwa przyłącza (za gaz i prąd) jeżeli prąd musisz mieć a jeżeli chodzi o opląty za ogrzewanie prądem to wcale nie jest droższe niż gazem a przede wszystkim odpadają Cui koszta serwisowania kotła gazowego.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 5/15/2017 o 15:24, nuit napisał:

Witam, 

chciałabym uaktualnić temat, ponieważ zastanawiam się nad założeniem kotła gazowego. Jakie płyną z tego zalety, a jakie wady? Czy należy wybrać któreś konkretne rozwiązanie?

Witam, 

Jeżeli zastanawia się Pan nad wykorzystaniem gazu do ogrzewania, ważnym aspektem jest to, czy posiada Pan podłączenie do sieci gazowej. Koszty ogrzewania budynku za pomocą gazu ziemnego są znacznie niższe w porównaniu do gazu LPG. Następnym aspektem jest dobór kotła konwencjonalnego lub kondensacyjnego. Kotły kondensacyjne posiadają wyższą sprawność w porównaniu do konwencjonalnych, lecz zaleca się, aby współpracowały z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym zaprojektowanym na niskotemperaturowe parametry pracy. Przy kotle kondensacyjnym wymagane jest również wykonanie.
Samo użytkowanie kotła gazowego jest w pełni bezobsługowe oraz możliwa jest precyzyjna regulacja temperatury. Emisja zanieczyszczeń przy spalaniu gazu jest na znacznie niższym poziomie w porównaniu do paliw stałych. 
W sprawie doboru i montażu kotła zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. 
Więcej informacji o samym kotle znajduje się na stronie internetowej: 
http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/cerapur-compact.html.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Junkers 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...