Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Redakcja

Czasy się zmieniają a kable zostają

Recommended Posts

Technologia idzie do przodu ... zawsze za sobą zostawiamy przeżytki.

Na razie nie mam niepotrzebnej instalacji .... ale czy za X lat też jej nie będzie, tego nie wiem

Właściwie to może i rozdzielnia już przestarzała będzie...
Japoński gigant elektroniki pracuje nad bezprzewodowym systemem przesyłania energii, który eliminuje kable zasilające. Jeśli prototypowa technologia trafiłaby do użytku - telewizory, konsole czy komputery nie wymagałyby sznurów kabli. Ponad 60 watów miałoby być przekazywane na odległość od 50 do 80 centymetrów.

Nowy sposób dostarczania energii opiera się na rezonansie magnetycznym, dzięki czemu prąd przekazywany jest wyłącznie do urządzeń mających taką samą frekwencję rezonatora odbiorczego, co źródło zasilania. Jak zapewnia Sony, "bezprzewodowy prąd" ma obecnie 60-procentową efektywność i działa nawet, kiedy na drodze znajdzie się np. metalowy obiekt.

http://nt.interia.pl/news/bezprzewodowy-prad,1377084

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Rafal
      Trzeba na firmę uważać. Towar nie zgadza się oszukują przy wydawaniu materiału robią zamęt na magazynie i chłopaki z magazynu dorabiają na boku. Nie polecam dłuższa współpraca niemożliwa. W porownianiu przy innych hurtowniach dekarskich wypadają bardzo słabo.
    • Witam, zleciłam dwóm panom montaż podwieszanych sufitów -> pod tym linkiem jest opis całego przebiegu sytuacji  zapłaciłam im już za usługę, robiąc przelew, umowa była ustna ale wszelkie wytyczne dotyczące prac zapisywałam na Messengerze. Nie mam ich adresu zamieszania, znam tylko imię i nazwisko jednego z panów. Ze względu na to, że źle wykonali montaż sufitów oraz ich naprawy, mam obawy, że jakiekolwiek kolejne prace naprawcze będą wykonane prawidłowo. Ponadto jestem już umówiona z kolejnymi ekipami na malowanie ścian i montaż podłóg, jeśli chodzi o montaż podług, podpisana została umowa, w której przekazałam zaliczkę, w razie zerwania umowy stracę ją. W obecnej sytuacji na naprawę sufitów mieliby dwa dni. Jak od strony prawnej mogę poczynić w stosunku do panów, czy mogę żądać od nich zwrot kosztów montażu sufitów? 
    • Masz umowę? Jest rękojmia lub gwarancja. Takie przypadki to tylko sprawa cywilna jeśli już stanie "na ostrzu noża". Druga opcja - znaleźć fachowca, który to poprawi - twoje koszty i nerwy, ale skoro ma być dobrze.
    • Witam, zleciłam dwóm panom z ogłoszenia wykonanie sufitów podwieszanych w czterech pomieszczeniach. Zaznaczyłam, że konstrukcja ma być montowana na kotwach stalowych, a nie jak panowie proponowali na kołkach rozporowych, z uwagi na strop. Ponadto zaznaczyłam, że profile z uwagi na to, że są to sufity podwieszane, mają być ustawione co 40 cm. Dodatkowo sufity miały być przygotowane pod malowanie. Po skończonej pracy okazało się, że rozstaw profili został wykonany na ponad 50 cm. Między regipsem a ścianą boczną panowie pozostawili szpary. Na pytani dlaczego tak zrobili odpowiedzieli, cyt. "nie łączy się sufitu i ściany bo to pracuje i później pęka a tam są kreski dlatego nie na 40 bo musielibyśmy płytę uciąć a tak to weszło na całość by było dobre łączenie z drugą płyta". W konsekwencji po miesiącu czasu doszło do pęknięć wzdłuż sufitu. Na całości zamiast twardego gipsu położyli supr finish. Panowie mili naprawić te pęknięcia i w miejscach, gdzie doszło do pęknięć zrobili wyżłobienia i zaszpachlowali to twardym gipsem, nie zabezpieczając żadną siatką, czy flizeliną. Moje pytania są takie, jak prawidłowo powinien przebiegać ich montaż i w jaki sposób mogę teraz rozwiązać ten problem? 
    • Hej,   Zamierzam zakupić działkę, ale jestem zielony w tych tematach i nie chciałbym się naciąć na ukryte koszty. Mam na oku działkę, do której doprorwadzony jest prąd ( jest skrzynka na działce ), natomiast właściciel powiedział, że jeśli chodzi o wodę, kanalizację i gaz to znajduje się w drodze około 75m dalej. I teraz pytania:   1. Jeśli chciałbym doprowadzić wszystkie media do działki, to koszty ponosze ja? Ktoś mi mówił, że za dociągnięcie mediów do granic działki ja nie płacę, a tylko za zrobienie przyłączeń do budynku, i że jest to koszt rzędu 20 tyś za wszystko. 2. Jak duże są to koszty? Jestem w stanie to w jakiś sposób dokładnie zweryfikować przed kupnem? 3. Czy jeśli kupiłbym działkę, to mógłbym od razu dociągać do niej media, nie mając jeszcze projektu i pozwolenia na budowę?   Troche nie rozumiem motywu 'uzbrojonej działki' , w niektórych ogłoszeniach ludzie piszą, że działka jest uzbrojona, a wszystkie media są w drodzie przy działce, natomiast widziałem też ogłoszenia, gdzie ponoć wszystkie media są na działce - zastanawia mnie natomiast jak mogą być wszystkie przyłącza jeśli nie ma budynku. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...