Skocz do zawartości

cena budowy domu


Recommended Posts

dużo osób zakłada takie tematy więc i ja założę. proszę sprowadźcie mnie na ziemie albo zróbcie mi nadzieję
otóż:

chciałbym wybudować ten domek
http://www.z500.pl/projekt/z65,prosty-w-bu...m-wykuszem.html
-bez tego łamanego daszku nad balkonem
-wykorzystując pompę ciepła
-studnię głębinową (na pół z sąsiadem)
-bez instalacji gazowej
-przydomowa oczyszczalnia ścieków z rozsączeniem już jest.
-wszystkie inne media już są
-mój ojciec prowadzi usługi gruntowe więc koparka za darmo
-jak również usługi dekarskie więc dach tylko materiał.
-wykończenie wnętrza (malowanie itp) we własnym zakresie

sęk w tym że chciałbym przeznaczyć na to 240tys góra. czy taka inwestycja ma szanse? jak myślicie?
Link do komentarza
Tak mi sie nasunęło - jeśli zdecydujesz się zrezygnować z tego łamanego daszku to trzeba rozwiązać jakoś ten problem zadaszenia nad balkonem - coś w zamian być musi , a ciągłość dachu w tym miejscu odpada, bo dach wejdzie Ci na balkon - nie może tak być . Więc - nie jest to takie proste. Trzeba przemyśleć.

Co do kosztów. Zależy . Gdzie budujesz - jakie ceny jesteś w stanie wynegocjować za materiały i robociznę . Weź pod uwagę, że za taką kasę nie wynajmiesz developera który chałupe Ci postawi, tylko wszystko systemem gospodarczym - idealnie byłoby zrobić wykończeniówkę własnymi siłami w miarę możliwości . Jeśli do wszystkiego będziesz brać ekipy - na bank popłyniesz.
240.000zł to nie jest dużo - nowinki typu pompa ciepła- ok , ale tylko jeśli masz wykonawcę który zrobi Ci to dobrze i tanio - a nie ekipę z ogłoszenia za pół kasy jaką masz w ogóle na dom ... icon_wink.gif

Wszystko zależy od tego jak bardzo jesteś operatywna , ile czasu , energii i chęci jesteś w stanie poświęcić na tą budowę.

a, doczytałam że bardziej chyba Marcin to pisał niż Aga - sorki ... icon_biggrin.gif Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dużo osób zakłada takie tematy więc i ja założę. proszę sprowadźcie mnie na ziemie albo zróbcie mi nadzieję
otóż:

chciałbym wybudować ten domek
http://www.z500.pl/projekt/z65,prosty-w-bu...m-wykuszem.html
-bez tego łamanego daszku nad balkonem
-wykorzystując pompę ciepła
-studnię głębinową (na pół z sąsiadem)
-bez instalacji gazowej
-przydomowa oczyszczalnia ścieków z rozsączeniem już jest.
-wszystkie inne media już są
-mój ojciec prowadzi usługi gruntowe więc koparka za darmo
-jak również usługi dekarskie więc dach tylko materiał.
-wykończenie wnętrza (malowanie itp) we własnym zakresie

sęk w tym że chciałbym przeznaczyć na to 240tys góra. czy taka inwestycja ma szanse? jak myślicie?


Po pierwsze ten daszek nad balkonem to ja bym zostawił bo on daje cały urok a balkon zrobił większy tak aby taras był bardziej zadaszony a tak wszystko uważam jest na swoim miejscu, a co do wydatków to powinieneś się zmieścić w kosztach ale z p.c. to nie wiem za ile planujesz i jaka kupić.
Link do komentarza
z tą lukarną to myślałem właśnie o ciągłości dachu tylko na wysokości balkonu lekko podciągniętym do góry aby na niego nie wchodził. wydaje mi się to tańszym rozwiązaniem, chodź teraz nie wiem czy możliwym. masz racje nie jest to takie proste.
co do pompy to kusi strasznie swoją "bezobsługowością" i niską ceną exploatacji na których tak bardzo nam zależy ale jeśli będzie trzeba zrezygnować z tego rozwiązania to tak będzie. Chodź myślałem że ceny tych instalacji w miare się pokryją np. nie będzie trzeba budować 2 kominów. a pompa mogła by być podłączona do kaloryferów a nie do ogrzewania podłogowego. (nie jestem pewien)
wiadome zawsze chodzi o pieniądze no i o czas a czas to pieniądz więc tylko o pieniądze. myślę że bylibyśmy z żoną dostać kredyt na całą inwestycję ale perspektywa dużej raty nas dobija. tak więc chciałbym jak najwięcej zrobić metodą gospodarczą no ale nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce, nie wiem na ile czasu wystarczy i czy później nie będziemy musieli mieszkać z nieskończonym domu.


cały czas szukam rozwiązań w temacie ogrzewania. co myślicie np na coś takiego do samej wody:
http://allegro.pl/pompa-ciepla-do-wody-uzy...2021923119.html

i do tego piecyk na węgiel z podajnikiem do ocieplenia. wiadome będzie kominek to nie będzie trzeba grzać za mocno. no i latem nie będę musiał palić w piecu żeby mieć ciepłą wodę. tylko nie wiem jakie będą zmiany w takim wariancie w instalacjach. Edytowano przez Marcin i Aga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

cały czas szukam rozwiązań w temacie ogrzewania. co myślicie np na coś takiego do samej wody:
http://allegro.pl/pompa-ciepla-do-wody-uzy...2021923119.html

i do tego piecyk na węgiel z podajnikiem do ocieplenia. wiadome będzie kominek to nie będzie trzeba grzać za mocno. no i latem nie będę musiał palić w piecu żeby mieć ciepłą wodę. tylko nie wiem jakie będą zmiany w takim wariancie w instalacjach.


Takie rozwiązanie jest dobre dla ocieplonego domu grzanego prądem z dużym zużyciem cwu,czyli dla mnie icon_smile.gif
Porzuć temat pieca na węgiel bo nijak nie jest ekonomiczny.
Sam piec+oszczędności z tytułu rezygnacji z komina dają Ci cenę pompy ciepła powietrze-woda,do tego dochodzi dodatkowa kotłownia i miejsce na składowanie węgla i oczywiście wysoka cena za ekogroszek,na dzisiaj ok.800zł/t
Jeśli nie zależy Ci na małym zużyciu energii przez dom i grzaniu prądem i niskiej inwestycji instalacji to dobrą PCi p-w 8kW do c.o+cwu,moża mieć już za 15-16tys.zł za cały komplet,łącznie z instalacją i zasobnikiem cwu. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

a do tego muszę mieć ogrzewanie podłogowe? czy kaloryfery? to drugie chyba tańsze prawda? taką PC właśnie chciałbym do c.o. i cwu


Lepsze wyjście to podłogówka,wcalę nie musi wyjść drogo ;) Mogą być grzejniki ale raz,że mocno przewymiarowane co nie wychodzi taniej a dwa,że użytkownicy nawet z takimi nie polecają do PCi.
Link do komentarza
Cytat

......dobrą PCi p-w 8kW do c.o+cwu,moża mieć już za 15-16tys.zł za cały komplet,łącznie z instalacją i zasobnikiem cwu.



Oj chyba Cię „troszeczkę” poniosła wyobraźnia. W realnym świecie, w tej kwocie, ani PCi nie będzie „dobra”, a już na pewno nie z instalacją, wykonaną przez firmę.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Oj chyba Cię ?troszeczkę? poniosła wyobraźnia. W realnym świecie, w tej kwocie, ani PCi nie będzie ?dobra?, a już na pewno nie z instalacją, wykonaną przez firmę.


Oj chyba Ty nie żyjesz w realnym świecie ;)
Atlantic Alfea SE8(Fujitsu),oferowana,przez znanego instalatora z tego i podobnego forum została wyceniona z montażem,zasobnikiem i dodatkowym kotłem elektrycznym za 17tys.zł,odejmij sobie cenę kotła i ile wyjdzie ?
Daikin Altherma 8kW z ichnim zasobnikiem za 5tys.zł wyszła 21tys.zł,narazie bez negocjacji icon_smile.gif
Poniżej "normalny zakup" z 23% VAT-em za Atlantic Alfea S8(Fujitsu Waterstage):
http://www.luxmart.pl/Atlantic_ALFEA_S_8_P..._WODA-6922.html
Jakby nie było są to uznane marki w produkcji pomp ciepła powietrze woda icon_smile.gif
Chińszczyznę 12kW można kupić za 7-8tys.zł,one także są polecane.

Pompy powietrzne poszły na łeb na szyję icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
i tego się właśnie boję. wiem że na dłuższą metę te rozwiązanie byłoby poprostu najlepsze i pewnie za parę lat to już będzie standard. ale ograniczony budżet inwestycji trzyma mnie za gardło.

temat ogrzewania dla mnie jest bardzo ciężki ze względu na to że muszę uważać na koszty

tylko zastanawiam się czy np nie udałoby mi się nawet zmieścić w budżecie z taką instalacją o której wspomniałeś Arturo72 nawet za 25tys przy założeniach jakie pisałem z pierwszym poście?


Arturo72... rozwiewasz moje wątpliwości..icon_smile.gif a powiedz mi do tego muszę jeszcze doliczyć cenę instalacji ogrzewania podłogowego tak? Edytowano przez Marcin i Aga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

iArturo72... rozwiewasz moje wątpliwości..icon_smile.gif a powiedz mi do tego muszę jeszcze doliczyć cenę ogrzewania podłogowego tak?


Dokładnie ale to podobnie jak do innego źródła ciepła.
Dla przykładu materiał dla mnie na podłogówkę na 130m2 pow.grzewczej wychodzi ok.1,5tys.zł za 600mb rury+0,8 rozdzielacz +1,5-2tys.zł za rozłożenie rur icon_smile.gif
Oczywiście materiał kupowany we własnym zakresie.Firmy potrafią przeginać.
Ja również mam zamiar zmieścić się w 250tys.zł i narazie zgodnie z planem icon_smile.gif
Stan 0 już jest ale materiał na SSZ mam już na działce lub już kupiony i czeka w magazynach(okna,dachówka),z robocizną wyjdzie mi ok.140tys.zł z "kosztowym" zabezpieczeniem na szkody górnicze. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Arturo72 dzięki bardzo za pomoc. a z czego budujesz? ja myślałem o ytongu. czy jak np będę kupował materiały zimą na zapas to zaoszczędzę? kupujesz z jednej firmy czy kro gdzie ma tańsze?


W projekcie miałem zewnętrzne z BK24 a wewnętrzne z silikatu 24cm a stanęło na zewnętrznych z silikatu 18cm a środek bez zmian icon_smile.gif M2 ścian wyszedł mi średnio 44zł
Kupuję gdzie taniej ;) Styro z Łodzi,silikaty z Kielc,dachówka z Pszczyny,stal z Żor,więźbę z Zawoi,jedynie okna,beton i pierdoły na miejscu ;)
Chciałem pokupować wszystko w tym roku bo w przyszłym może być drożej,rabaty zimowe miałem tylko na okna.
Obserwowałem ceny materiałów na przestrzeni całego roku i zima nie wiele zmieniła. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

w wybranym przez nas projekcie jest tak:

zewnętrzna: gazobeton/ceram. pustak szczelin 24cm + styro 12
wewnętrzna: gazobeton/ceram. cegła gdziurawka 12cm

czy to też są dobre produkty? jak już zainwestuje w pompe ciepła to musi być energooszczędnie.


Beton komórkowy(gazobeton) jest u mnie na drugim miejscu,dobry materiał ale drozszy niż silikat icon_smile.gif
Dla mnie cena miała duże znaczenie bo i tak idzie gruba warstwa styro(22-25cm).12cm styro to mikroizolacja...
Jeśli inwestujesz w pompę ciepłą to nie musisz przeginać z energooszczędnością,ja robię pod kątem grzania prądem no i z myślą o przyszłości icon_smile.gif
Przy domku pasywnym lub mocnoenergooszczednym "droga" pompa ciepła nie ma szans się zwrócić w czasie naszego żywota icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Przechodzisz z jednej skrajności w drugą – jeszcze kilka miesięcy temu, wszędzie udowadniałeś, że inwestycja w PCi jest do du.y.

Ewolucja Cię dopadła, ale zbyt szybko to nastąpiło. icon_biggrin.gif

PCi od kilku lat są mniej więcej na tym samym poziomie cenowym (kiedy złoty był silniejszy ceny były nawet niższe).
Powietrzne PCi też nie są nowością, no może u nas zauważono je.
Problemem jest instalacja i dobór tych PCi – fachowych instalatorów jak na lekarstwo.

Podpowiem, że te moc powietrznych PCi powinno dobierać się dla minimalnej temperatury DZ, a nie optymalnej i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o COP.

Gruntowa PCi o mocy 8kW nie jest „odpowiednikiem” 8kW powietrznej, a im „silniejsza” PCi, tym jej cena wzrasta.

Oczywiście można założyć że „moce są równe”. Tyle że wtedy będzie sytuacja taka jak w wątku o powietrznych PCi – grzać będzie energia grzałek, a nie PCi.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Przechodzisz z jednej skrajności w drugą ? jeszcze kilka miesięcy temu, wszędzie udowadniałeś, że inwestycja w PCi jest do du.y.


Inwestycja w "drogą" pompę ciepła jest do dupy.Zdania nie zmieniłem icon_smile.gif
Dla mnie droga to 30 i ponad tys.zł.
W/w pompy powietrzne rok temu kosztowały ok.25-30tys.zł czyli ?
Mamy wysoki kurs euro czyli trzeba liczyć,że jeszcze spadną ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
to ja powrócę do korzeni tematu
oto jet kosztorys tego domku który byśmy chcieli z żoną wybudować
http://www.z500.pl/pliki/65/kosztorysy/z65_szacunkowy.pdf
rzeczy na których mógłbym zaoszczędzić wypisałem w pierwszym poście
kwota za instalację co i cwu myślę że trochę się zatrze jak pominę jeden komin, kotłownię i wykorzystam studnie głębinową która i tak była w planie (może nie w całości i sprostujcie mnie jeśli się mylę)

pytanie moje brzmi na ile mogę ufać takiemu kosztorysowi i czy wogóle mogę się na nim chodź trochę opierać. dostałem emaila od pani z tego studia
CYTUJĘ:
"Witam serdecznie, na naszej stronie znajdują się zaktualizowane kosztorysu na czwarty kwartał 2011 roku.


Pozdrawiam gorąco,
Agata Grzechowiak
STUDIO Z500 esencja pomysłów
projekty Z500 przestrzeń stworzona dla Ciebie
tel. (022) 425-50-30; tel/fax (022) 33-11-33-5; gsm: 0607-17-12-12
www.Z500.pl; e-mail:projekty@z500.pl"

ale nie wiem jak to ma się do rzeczywistości większość z Was ma domy lub je buduje dlatego o to Was zapytam
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

pytanie moje brzmi na ile mogę ufać takiemu kosztorysowi i czy wogóle mogę się na nim chodź trochę opierać. dostałem


Wg mnie kosztorysy są realne do osiągnięcia,zwłaszcza przy Twoim sposobie budowania,nawet ten minimalny icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

dobrze słyszeć coś takiego ponieważ o ile 240tys zł to duuużo pieniędzy o tyle z dnia na dzień dochodzi więcej wątpliwości typu "czy starczy" i czy w ogóle to jest możliwe.


Wszystkie wymiary domu masz podane,wylicz sobie materiał,policz robociznę i precyzyjnie określisz koszt budowy.Ceny materiałów budowlanych,wykończeniowych,wyceny robocizny znasz z internetu także praktycznie masz wszystko podane na tacy do kosztorysu icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a do tego muszę mieć ogrzewanie podłogowe? czy kaloryfery? to drugie chyba tańsze prawda? taką PC właśnie chciałbym do c.o. i cwu


ogrzewanie normalnymi grzejnikami wychodzi nie wiele taniej niż podłogówka a raczej ciężko sobie wyobrazić pomieszczenia typu łazienka, wc, kuchnia bez podłogówki. Przy małej ilości m2 podłogówki rzeczywiście instalacja może wyjść drogo

Cytat

ja myślałem o ytongu. czy jak np będę kupował materiały zimą na zapas to zaoszczędzę? kupujesz z jednej firmy czy kro gdzie ma tańsze?


z tymi zakupami zimą to różnie bywa, trzeba uważać żeby się nie przejechać. Chociaż jeśli będziesz opróżniać magazyny na okres zimowy w hurtowni (czy zima jeszcze wróci?) to możesz uzyskać lepsze ceny.

Cytat

w wybranym przez nas projekcie jest tak:

zewnętrzna: gazobeton/ceram. pustak szczelin 24cm + styro 12
wewnętrzna: gazobeton/ceram. cegła gdziurawka 12cm

czy to też są dobre produkty? jak już zainwestuje w pompe ciepła to musi być energooszczędnie.


chcesz energooszczędny dom i docieplenie gr. 12cm? przemyśl to. Tak na szybko: na 250m2 zwiększając grubość do 20cm wychodzi 250m2 x (0,20m-0,12m) x 120zł/m2 = 2400zł na materiale, robocizna bez zmian. taki "wydatek zwróci się szybko


Cytat

pytanie moje brzmi na ile mogę ufać takiemu kosztorysowi i czy wogóle mogę się na nim chodź trochę opierać. dostałem emaila od pani z tego studia

ale nie wiem jak to ma się do rzeczywistości większość z Was ma domy lub je buduje dlatego o to Was zapytam


sprawdzę (jeśli nie prześlę do jutra pw to proszę o kontakt) czy mam taki kosztorys w swoich "zasobach". Zależy w jaki sposób jest zrobiony taki kosztorys, jak mocno szczegółowo. W niektórych pracowniach architektonicznych kosztorys szczegółowy składa się ze 100 pozycji a w innych ze 180. Świadczy to o tym jaka jest dokładność kosztorysu.

Cytat

Aktualne ceny budowy stanu "do wprowadzenia się" to 2000-2400zł /m2 (pow. użytkowej + garaż).
Przy większych budynkach średnia cena budowy wychodzi poniżej 2000zł. za m2
Budując dom metodą gospodarczą możesz osiągnąć jeszcze efekty ekonomiczne - poniżej 1800zł/m2


niestety jeśli ten kosztorys jest wykonany z tego typu obliczeń to.....

Cytat

Przedstawione opracowanie nie jest kosztorysem budowlanym!
Opracowanie jest Szacunkową Wyceną Kosztów Realizacji Inwestycji, sporządzona przy zastosowaniu wskaźników
cenowych. Koszty ostateczne realizacji inwestycji mogą różnić się w zależności od przyjętego standardu zastosowanych
materiałów i rozwiązań technologicznych inwestycji, które mogą być rzetelnie ocenione dopiero w fazie projektu
wykonawczego inwestycji.
W obliczeniach uwzględniono cennik SEKOCENBUDu właściwy dla III kwartału 2011 r.
Jedyną miarodajną wyceną kosztów robót budowlanych jest kosztorys sporządzony w oparciu o przedmiar
robót z projektu wykonawczego


"Kosztorys" informuje nas, że są to tylko szacunki sporządzona na podstawie wskaźników a nie prawdziwego przedmiaru robót! W skrócie:
ilość m2 podłogi X cena za m2 podłogi = cena budynku
koszt fundamentu to X%
koszt ścian to X%
itp.

NAJLEPSZY PRZYKŁAD Z KOSZTORYSU:
1.10 Stal zbrojeniowa dla całego budynku 2,19% 1 844,61 zł 0,8%

zakładając że tona stali to około 2500zł to w całym budynku posiadacie 740kg stali icon_cool.gif

P.S. ale się bulwersuję takimi "kosztorysami"
Link do komentarza
Cytat

z wykończeniówką to są zawsze cuda na kiju. W kosztorysie jest najzwyklejszy standard w średnich cenach a sama dobrze wiesz:
1. jaka jest rozbieżność cenowa u wykonawców
2. nikt nie wykańcza domu w wersji "light"



60.000zł na wykończenie całego domu? instalacje , tynki, izolacja poddasza , kartongipsy , kafelki , panele , biały montaż ???
szczerze wątpię... nawet w najniższym standardzie i własnymi rękoma ...
Link do komentarza
Cytat

60.000zł na wykończenie całego domu? instalacje , tynki, izolacja poddasza , kartongipsy , kafelki , panele , biały montaż ???
szczerze wątpię... nawet w najniższym standardzie i własnymi rękoma ...


60.960 na wykończenie, na instalacje 27.968.
Oczywiście jak pisałem wcześniej i jak jest napisane w "kosztorysie" poniżej:
"Przedstawione opracowanie nie jest kosztorysem budowlanym!
Opracowanie jest Szacunkową Wyceną Kosztów Realizacji Inwestycji, sporządzona przy zastosowaniu wskaźników
cenowych. Koszty ostateczne realizacji inwestycji mogą różnić się w zależności od przyjętego standardu zastosowanych
materiałów i rozwiązań technologicznych inwestycji, które mogą być rzetelnie ocenione dopiero w fazie projektu
wykonawczego inwestycji.
W obliczeniach uwzględniono cennik SEKOCENBUDu właściwy dla III kwartału 2011 r.
Jedyną miarodajną wyceną kosztów robót budowlanych jest kosztorys sporządzony w oparciu o przedmiar
robót z projektu wykonawczego"
Link do komentarza
to jeszcze jedna ciekawostka...

wysłałem kiedyś (z trzy miesiące temu) maila do biuro projektowego z dwoma pytaniami:

1) Kosz podany przez Państwa realizacji stanu surowego otwartego (183.583,00 zł netto) jest zachęcająco niski. Czy kosztorys jest aktualizowany na podstawie kwartalnych cenników sekocenbud?
2) Wczytałem się trochę w Państwa słownik pojęć i proszę wyjaśnić różnicę między "wstępnym pokryciem dachu" (stan surowy otwarty) oraz "pokryciem dachu" (stan surowy zamknięty)

a poniżej odpowiedź pracowni:

1/ Kosztorysy wszystkich projektów aktualizowane są Dwa razy do roku - w pierwszym i trzecim kwartale danego roku . Ostatnia aktualizacja wykonana jest dla trzeciego kwartału 2011 . Jeśli chodzi o zachęcająco niski koszt realizacji stanu surowego - proszę wziąć pod uwagę , że przyjęto : realizację systemem gospodarczym , możliwie najniższe ceny materiałów dostępne na rynku , oraz koszt roboczogodziny na poziomie 15 zł za R/g ( co jest średnią polską , natomiast nie jest do osiągnięcia na obrzeżach dużych miast ) .
2/ Generalnie nasz stan surowy otwarty nie uwzględnia pokrycia dachu w ogóle. Jeśli w domu przewidziano deskowanie pełne i wstępne pokrycie papą, wówczas zaliczamy je do stanu surowego otwartego . Ale w praktyce w niewielu
domach przewidujemy deskowanie pełne konstrukcji dachowej . Najczęściej zastosowane jest łacenie i pokrycie dachowe "na folii" . I wówczas cały koszt pokrycia dachowego jest poza kosztem stanu surowego otwartego .
Link do komentarza
to nie dobrze... bo do tej pory kierowałem się tymi kosztorysami uważając że takie mniej więcej będą koszty inwestycji.. co miało duży udział w doborze projektów. wymaga to większych kalkulacji z mojej strony, zważając na określony budżet. wiadome nie chcę złotych klamek itp ale liczę na wykończenie do końca..
Link do komentarza
nie oznacza to że wszystkie pracownie mają takie kosztorysy, ale niestety takie też się zdarzają. Musicie "wczytać" się w taki kosztorys co on zawiera i jak został sporządzony. No i najważniejsze aby dom był prosty i konstrukcja nie skomplikowana bo ona jest kosztogenna (niestety tego w necie nie widać).

Cytat

wiadome nie chcę złotych klamek itp ale liczę na wykończenie do końca..



złotych to może nie, ale sądzę że chcecie żeby jakieś były ;)
Link do komentarza
w pierwszym poście dałem link do projektu. nie jest chyba za bardzo skomplikowany (jedynie ta lukarna która mi się podoba ale jeśli będę musiał to z niej zrezygnuje chodź nie mam pomysłu na zamiennik) tak patrząc na poziom trudności budowy myślałem że kosztorys mógł by być prawdopodobny. niestety dopiero zaczynam drogę z marzenia do czynów i w niej muusze się bardzo dużo nauczyć. możę na podstawie danych i rysunków szczegółowych które podaje biuro uda mi się wykalkulować coś bardziej zbliżonego.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

to nie dobrze... bo do tej pory kierowałem się tymi kosztorysami uważając że takie mniej więcej będą koszty inwestycji.. co miało duży udział w doborze projektów. wymaga to większych kalkulacji z mojej strony, zważając na określony budżet. wiadome nie chcę złotych klamek itp ale liczę na wykończenie do końca..


Spokojnie to można policzyć,znasz m2 powierzchni pod panele,pod kafle,pod malowanie x cena za jaką chcesz to kupić i liczysz.Oczywiście są panele po 35zł/m2 są i za 120zł/m2 podobnie z kaflami,drzwi wewn.są od 300-2000zł/szt,kuchnię można mieć za 10tys.zł a równie dobrze za 50tys.zł,podobnie łazienka.
Do instalacji można znaleźć firmę z VAT z "górnego" przedziału cenowego zatrudniającą 50osób jak i tanią,jednoosobową.
Ocieplenie stropu można zrobić samemu,nie wymaga to dużych umiejętności ale można to zlecić firmie za 60zł/m2,z malowaniem czy układaniem paneli tak samo.Na tym można zaoszczędzić grube tys.zł.
Wszystko zależy od budżetu.
Ja od SSZ do wprowadzenia się nie mam zamiaru wydać więcej niż 100tys.zł,liczyłem to po dzisiejszych cenach i dam radę.
Link do komentarza
Cytat

w pierwszym poście dałem link do projektu. nie jest chyba za bardzo skomplikowany (jedynie ta lukarna która mi się podoba ale jeśli będę musiał to z niej zrezygnuje chodź nie mam pomysłu na zamiennik) tak patrząc na poziom trudności budowy myślałem że kosztorys mógł by być prawdopodobny



jeśli chodzi o lukarnę to jej koszt nie będzie aż tak duży. M2 wyjdą zbliżone do tego jakby jej nie było, orynnowanie tak samo, dochodzi z 15 gąsiorów, 1 dysk i ze 20 bocznych. Gorzej już przy katon-gipsach w środku bo tam to będzie większe zużycie materiałów. Kilka m2 więcej ściany to nie jest duży koszt, odczujesz za to na oknach balkonowych.
jeśli chodzi o konstrukcję, to:
- ławy fundamentowe masz solidne, ale w "katalogowych" często tak bywa bo muszą pasować do większości warunków
- strop teriva z trzema belkami (pod słupy i ściany) i dwoma małymi podciągami - miejmy nadzieje, że belki terivy są jakoś sensownie ułożone i nie będzie "pół na pół" z wylewkami
- więźba prosta
- dwa kominy i chyba 5 kominków których na elewacji nie widać;]
- zastanówcie się na podwyższeniem parteru, tylko uwaga żeby schody się potem zmieściły
- głupia wysokość drzwi wejściowych - standard 210cm
- zastanówcie się nad wejściem do kotłowni z sieni a nie z łazienki
- wnęka na prysznic strasznie długa - prysznic schowany
- szkoda, że projekt nie zawiera okien na poddaszu w ścianach szczytowych, bo jednak okno dachowe to nie to samo co zwykłe okno i droższe i komfort inny

Cytat

-bez instalacji gazowej
-mój ojciec prowadzi usługi gruntowe więc koparka za darmo
-jak również usługi dekarskie więc dach tylko materiał.
-wykończenie wnętrza (malowanie itp) we własnym zakresie



czy to wszystko będziecie robić sami?

Cytat

Spokojnie to można policzyć,znasz m2 powierzchni


spokojnie, ceny głównych rzeczy można policzyć ale dodatki już nie tak łatwo a to one generują koszt. Edytowano przez ciekawski83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

aj tam od razu mnie tu wyjeżdżasz z jakimiś tam fachowymi takimi i owakimi ... icon_biggrin.gif
ja po prostu z czystej praktyki piszę - nie mam marmurów i parkietów jeno panele i farby - a wydałam na wykończenie grubo ponad stówę ... icon_wink.gif



no u mnie wykończenie (bez instalacji!) to około 137tys, a nie wszystko jeszcze jest zrobione...też nie mam marmurów ani parkietów icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam.
Tak nieśmiało wtrącę, że wybór wykonawcy to zawsze wielka ruletka.
Sam jestem wykonawcą robót budowlanych i kierownikiem budów.
Obecnie jestem pracownikiem w dziale szkoleń firmy Atlas.
O ile mogę doradzić, to proponuje najpierw wybór kierownika budowy z prawdziwego zdarzenia.
Ne takiego tylko do podpisywania, ale takiego który pokieruje, pomoże przy realizacji.
Wiąże się to niestety z wyższym wydatkiem za nadzór.
Ale w pakiecie dostaje się przeważnie wtedy sprawdzonych wykonawców z którymi współpracuje.
Jeśli poszukiwania wykonawcy na własną rękę, to z polecenia, ale także z innych źródeł/
Wtedy dobrze jest skontaktować się z kilkoma poprzednimi jego klientami.
Kontakty powinien podać wykonawca, chyba, że ma coś do ukrycia.
Co do źródeł to polecam także bazę na atlasfachowca.pl
Link do komentarza
Cytat

O ile mogę doradzić, to proponuje najpierw wybór kierownika budowy z prawdziwego zdarzenia.
Ne takiego tylko do podpisywania, ale takiego który pokieruje, pomoże przy realizacji.
Wiąże się to niestety z wyższym wydatkiem za nadzór.



1. tylko na tym to każdy chce coś oszczędzić bo póki co to kierownik budowy / inspektor nadzoru to wciąż nie doceniana osoba
2. z drugiej strony jak się trafi kierownik typu "stop! przerywamy betonowanie stropu!" (Inwestorzy stoją i się przyglądają) a później "dobra, jest dobrze, lejcie" (Inwestorzy już poszli)
Link do komentarza
-wejście do kotłowni chcielibyśmy zrobić od strony sieni tak jak piszesz.
-nad podwyższeniem parteru nie myśleliśmy
-byłby jeden komin ponieważ myślimy o pompie ciepła do co i cwu
-co do okien w ścianach szczytowych to nie chcemy ponieważ mamy wąską działkę i chcielibyśmy skorzystać z 3m od granicy
-też mam nadzieję że belki terivy są sensownie ułożone.
-tak roboty ziemne oraz dach będziemy robić sami. Ojciec w swoim domu zrobił sam+1osoba do pomocy. Jak u niego będę to zrobie fotkę i pokaże. naprawdę fachowa robota.
Link do komentarza
projekt jeszcze nie kupiony. nie chcemy robić nic pochopnie. na razie jesteśmy na etapie przygotowania mieszkania pod sprzedaż więc jeszcze trochę czasu ale później chcemy mieć jak najwięcej informacji, jak najmniej niespodzianek i wszystko zapięte na ostatni guzik.



p.s. swoją drogą mieszkanie na sprzedaż lepiej wyremontować tak na czyściocha czy lepiej nic nie robić (i tak każdy ma inny gust i zrobi sobie po swojemu) sprzedawał ktoś mieszkanie i może coś doradzić? Edytowano przez Marcin i Aga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

p.s. swoją drogą mieszkanie na sprzedaż lepiej wyremontować tak na czyściocha czy lepiej nic nie robić (i tak każdy ma inny gust i zrobi sobie po swojemu) sprzedawał ktoś mieszkanie i może coś doradzić?



nie sprzedawałem ale noszę się z zamiarem kupna i z mojej perspektywy powiem tak:
nic mnie nie obchodzi, że ktoś zabulił 10tysi za remont mieszkania na sprzedaż i teraz chce drożej sprzedać bo wyremontowane. Jak kupię i się będę miał zamiar wprowadzić i tak wyremontuje po swojemu tak jak mi się to podoba a nie jak podobało się komuś
Link do komentarza
Cytat

p.s. swoją drogą mieszkanie na sprzedaż lepiej wyremontować tak na czyściocha czy lepiej nic nie robić (i tak każdy ma inny gust i zrobi sobie po swojemu) sprzedawał ktoś mieszkanie i może coś doradzić?



moim zdaniem nie ma sensu nic robić - mam takie samo zdanie jak ciekawski83
Link do komentarza
No wiecie, niby racja, ale nie do końca.
Ogólnie jestem za odświeżeniem mieszkania przed sprzedażą, ale zmiana np. podłóg ( nie mówię tu o tanich panelach z marketu) potrafi podnieść wartość lokalu.
Po za tym zyskujemy coś takiego jak wartość zbywcza. Łatwiej znaleźć klienta i trzeba być tak skorym do negocjacji.
W starych kamienicach wystarczy wymieć okna, a już wartość lokalu idzie do góry.
Inna sprawa że przeważnie są to najtańsze egzemplarze występujące na rynku i ich wartość użytkowa jest bardzo mizerna. Często gęsto w krótkim okresie do wymiany, bo i montaż był zrobiony tanio, czyt. na odwal się.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

p.s. swoją drogą mieszkanie na sprzedaż lepiej wyremontować tak na czyściocha czy lepiej nic nie robić (i tak każdy ma inny gust i zrobi sobie po swojemu) sprzedawał ktoś mieszkanie i może coś doradzić?




Ja sprzedaję teraz i też uważam, że nie ma sensu robić nic co by pochłonęło jakieś koszty. My tylko odmalowaliśmy jeden pokój bo był w koszmarnym stanie, resztą ścian umyliśmy tylko.
Co do projektu osobiście w ogóle zrezygnowałabym z tej lukarny i balkonu, dla mnie to żadna ozdoba.
Ale nie o tym chciałam, może zastanówcie się na trochę mniejszym projektem, żeby też nie robić wszystkiego po kosztach. Jest dużo fajnych projektów domów np. 90 m2 czy 100. Zawsze to coś tam taniej wyjdzie choćby w wykończeniu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...