Skocz do zawartości

Pompa ciepła


Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

To już szczyt chamstwa i bezczelności. Nowobogacki na kredycie -heh
Z takimi ludźmi nie idzie normalnie rozmawiać. Aż strach pomyśleć co myślisz o innych mieszkających na 50m2.
Temat o PC a dureń zaczepki szuka obrażając mnie i rozumiem że wszystkich co mają mniej niż 240m2- idiota!!!
Wogóle po kiego sie udzielasz masz PC?


Więcej dystansu poproszę...pompa ciepła nie jest lekiem na niskie rachunki i to nie pompa ciepła ma za zadanie zmniejszyć te rachunki.
W moim przypadku,jeśli chodzi o ogrzewanie gaz ziemny był droższy od prądu,podobnie pompa ciepła do ogrzewania byłaby nie opłacalna w stosunku do prądu.
Link do komentarza
Ja nie twierdze że jest taniej, lepiej i nikogo nie namawiam na PC.
Napisałem o kosztach za styczeń a tu buractwo mi wypomina że kąpie się w zimnej wodzie(45stopni) że mieszkam w kurniku haha. Widać że szkoda czasu aby na tym forum podzielic sie uwagami i kosztami PC bo jakis życzliwy zawsze się znajdzie. pozdr
Link do komentarza
Przemo1977 - mam chyba podobne wydatki na eksploatacje i tez mi "pasie" icon_biggrin.gif
Co prawda nie wiem dokladnie ile zuzyla PC bo nie mam jeszcze podlicznika, icon_cry.gif
ale wiem ile energii zuzylem w kolejnych miesiacach.
W listopadzie calkowite zapotrzebowanie wynioslo 850 KW, w grudniu 1200 KW, w styczniu 1230 kW.
Prad jest moim jedynym zrodlem energii, a jest tego troche. icon_cry.gif
Mam wlasna studnie a wiec i hydrofor, stacje uzdatniania wody, wanne z hydromasazam a wiec i dodatkowe silniki napedzajace pompe wodna i powietrzna, plyte indukcyjna, elektryczny piekarnik itd. Na dodatek lubie posluchac "muzy" i mam amplituner ciagnacy 900W plus prawie 500 W "plazme". Na pewno wiec nie oszczedzam na zuzyciu energii, wiec sadze ze na sama PC przypadlo w grudniu i styczniu po okolo 800 kW.
Na gaz ziemny w mojej okolicy nie ma co liczyc wiec z mojego wyboru jestem mega zadowolony - czysto, kompletnie bezobslugowo i jak dla mnie tanio eksploatacyjnie. Ale tutaj kazdy musi sam sobie przekalkulowac co mu sie bardziej oplaca i nie widze powodu do zacietrzewienia.
Dom mam troche wiekszy od Twojego o okolo 40m2 ale ja juz sezon wygrzewanian mam za soba wiec i Twoje rachunki zapewne troche spadna w nastepnym sezonie.
Co do temperatury wody w wannie - na zasobniku mam 65°, ale w wannie nie chce miec wiecej niz 40° bo tak po prostu lubie.
Wtracilem swoje trzy grosze - ale to z praktyki a nie z teorii. Pozdrawiam
Link do komentarza
@wega58 co to masz za plazmę że Tobie średnio 500W bierze? U mnie średnie zużycie na 50 calowej plazmie wychodzi góra 350W. Mierzyłem pobór przez jedną dobę i to nie na najoszczędniejszych ustawieniach:)

@arturo72 jak pompa już z Niemiec dojechała? Coś mi ptaszki ćwierkały że cokolik(podstawa) pod nią nie pasuje.
Link do komentarza
Cytat

że mieszkam w kurniku haha.


No i masz , obraził się za kurnik . A to jest powierzchnia całkowita czy użytkowa ?
Taki metraż jak jest w zabudowie parterowej to wygląda całkiem dobrze ale w dwu kondygnacjach to faktycznie kurnik . A Ty masz jak ? . Może lepiej nie odpowiadaj bo coś czuję że może być ten drugi wariant . icon_biggrin.gif
Teraz tak ......, nie jestem żadnym nowobogackim z kredytem bo dom wybudowałem 30 lat temu , więc raczej starobogacki .
Twój sąsiad płaci za gaz 1700 ale za dwa miesiące . Wbrew pozorom efektywne dopasowanie ogrzewania gazowego jest znacznie trudniejsze niż wszystkimi pompami razem wziętymi .
Zdziwiło mnie tak duże zużycie prądu bo pokazuje ono jak bardzo optymistyczne są te wszystkie wyliczanki , też te traktujące o procentowym udziale zużycia w tzw. nocnej taryfie . Jak widać w tym przypadku jest prawie 1 do 2 .
Nie pitol też o pierwszym sezonie i rozgrzewaniu tej "monumentalnej" 120 metrowej konstrukcji , bo to taka prawda jak ta że ściany muszą oddychać , a na ściany powinno się dawać styropianu ile wlezie .Nawet gdyby ściany stropy i podłogi były mokre to co ? , gdzie ci to ucieknie przy takiej izolacji jaką masz , no gdzie ? , do styropiany ? , phi co za głupoty .
Napisałem że "prawie" tyle samo płacę za gaz , co nie znaczy że dokładnie tyle samo bo już wiem że za grudzień i styczeń rachunek wyniesie ok. 1000 zł , no więc 500 zł za miesiąc .
Na obelgi nie będę odpowiadał bo jest to w sam raz poziom kurnika albo jeszcze lepiej psiej budy .

Cytat

Na dodatek lubie posluchac "muzy" i mam amplituner ciagnacy 900W plus prawie 500 W "plazme".


Radzę zmierzyć czy Ci ten ampel ciągnie 900 W a nie pisać takie bzdury . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

@arturo72 jak pompa już z Niemiec dojechała? Coś mi ptaszki ćwierkały że cokolik(podstawa) pod nią nie pasuje.


Dojechała i jest już w połowie zamontowana ;)
Jako,że była zmiana producenta to faktycznie,ława pod jednostkę zewnętrzną była do dolania.
Dzisiaj ma być już do końca zamontowana i odpalona icon_smile.gif
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...l=1#post5786650
Link do komentarza
Demo
Radzę zmierzyć czy Ci ten ampel ciągnie 900 W a nie pisać takie bzdury .
[/quote]

Dane producenta:

Onkyo TX-SR 805 E,THX ULTRA II. Amplituner z najnowszą wersją łącza HDMI (v 1.3a), najnowsze dekodery dźwięku przestrzennego 7.1, czyli DTS-HD Master i Audio Dolby TrueHD wykorzystywane dla formatów z płyty HD DVD lub Blu-ray Disc

Dane techniczne

* Ilość kanałów:7
* Moc wyjściowa ( 1 kHz / 6 omów DIN ) / kanał (W):180
* Wzmacniacze zrealizowane na tranzystorach
* Pasmo przenoszenia ( Hz ): liniowe: 5 - 100000 Hz
* Stosunek sygnał / szum ( wejście liniowe ) ( dB ): 110
* Certyfikaty: THX Ultra II
* Dekodery: Dolby Digital DTS 96/24 Dolby Digital EX Dolby Pro Logic IIx DTS DTS-ES Matrix 6.1 DTS Neo:6 DTS-ES Discrete Dolby Digital-Plus DTS-HD Master Audio Dolby TrueHD DTS-HD High Resolution Audio
* Audyssey MultEQ XT:
* Bi-Amping:
* Faroudja DCDi Edge:
* Multiroom / Zone 2 / Zone 3:
* RIHD System Control:
* Możliwość pracy z obciążeniem 4 omowym / kanał:
* Wyświetlanie menu na ekranie:
* Konwersja sygnału wideo do HDMI
* Automatyczny SETUP
* Multiroom / ZONE 2
* Pilot Programowalny/uczący się
* Wejścia
* audio: 3
* multikanałowe: 7.1
* cyfrowe audio koaksjalne: 3
* cyfrowe audio optyczne: 3
* wizyjne koaksjalne: 5
* wizyjne S video: 5
* wizyjne komponent: 3
* HDMI: 3
* IR: 1
* RS232
* Wyjścia
* audio: 2
* gramofonowe
* multikanałowe
* wizyjne koaksjalne: 2
* wizyjne S video: 2
* wizyjne komponent: 1
* HDMI:1
* IR
* RS232
* 12 volt trigger
* zoone 2/3 line out, Bi-AMP
* Liczba pamięci stacji tunera: 40
* RDS
* Wymiary ( S x W x G w mm ): 435 x 194 x 458.5
* Waga ( kg ): 23.3
* Pobór mocy ( W ): 870
* Aluminiowy panel przedni
* Kolor elektroniki: czarny

Ampli napedza Klipsche, wazy okolo 23.5 kg, potrzebuje sporo miejsca wokol zeby zapewnic dobre chlodzenie bo robi za "grzejnik" -ale mam co lubie i jak lubie, dobry koncert w HD - miod na moje skolatane serce, ale to temat do innego watku i tam moge pokazac zdjecia jak to wyglada jesli ktos ciekaw .

Faktycznie: mea culpa, nie 900 W tylko 870, ale myslalem ze to temat o PC i nie sprdawdzilem dokladnie mocy a podalem ja w przyblizeniu, zreszta w moim mniemaniu wiele sie nie pomylilem: 3.(3) %
Pozdrawiam
Link do komentarza
[quote name='rybniczak' date='3.02.2013, 15:01 ' post='334492']
@wega58 co to masz za plazmę że Tobie średnio 500W bierze? U mnie średnie zużycie na 50 calowej plazmie wychodzi góra 350W. Mierzyłem pobór przez jedną dobę i to nie na najoszczędniejszych ustawieniach:)

NIE MIERZYLEM. polegam na danych producenta (480W - Panasonic - 50"), nie chce zasmiecac tego watku rozwazaniami o poborze mocy szczytowej itd. Wiem ze pobor mocy przy plazmie jest rozny w zaleznosci od tego czy sceny sa bardziej czy tez mniej rozjasnione. Jak wspomnialem to temat do innego watku. Nawet jezeli srednia jest nizsza o te 100 W, to roznica w skali calego miesiaca wyniesie max 10 kW - niecale 5 Pln, z calym szacunkiem ale dla mnie to zadna roznica.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Faktycznie: mea culpa, nie 900 W tylko 870, ale myslalem ze to temat o PC i nie sprdawdzilem dokladnie mocy a podalem ja w przyblizeniu, zreszta w moim mniemaniu wiele sie nie pomylilem: 3.(3) %
Pozdrawiam


Nie ważne czyja kulpa , nikt nie słycha muzyki na pełen regulator . Szczytowa moc nie jest poborem prądu .
Link do komentarza
Cytat

Dojechała i jest już w połowie zamontowana ;)
Jako,że była zmiana producenta to faktycznie,ława pod jednostkę zewnętrzną była do dolania.
Dzisiaj ma być już do końca zamontowana i odpalona icon_smile.gif
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...l=1#post5786650



No to życzę Tobie bezawaryjnego działania tej pompy. Obyś był zadowolony z rezultatów jej pracy w Twoim domku. icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...