Skocz do zawartości

Jak nie na podczerwień, to jakie?


Jaro 1

Recommended Posts

Witam!
W poprzednim temacie pisałem o ogrzewaniu na podczerwień. Nie otrzymałem żadnych informacji konstruktywnych. Może mój wybór byłby nietrafiony. Czy może mi ktoś podać ( z praktyki) jakie byłyby koszty założenia i eksploatacji innych, np. maty grzewcze czy kable. Jakie są tego plusy i minusy? Odpada wodne. Mam 90m2 mieszkanie, I piętro - 3 pokoje, kuchnia i łazienka, przedpokój.
Pozdrawiam w 2012r
PS Z góry dziękuję Edytowano przez Jaro 1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Napisz coś więcej o mieszkaniu.
Czy to ostatnie piętro? Mieszkanie ocieplone?
Dlaczego zdecydowanie nie wodne? Brak kominów czy inny powód?



Jak pisałem mieszkanie 90 m2. I piętro, nade mną strych. Wiatr po nim hula. budynek nie ocieplony. Przód i tył ulica i podwórko, bok -przyklejone sąsiednie domy. W jednym nikt nie mieszka, więc ściany u mnie cholernie zimne.
I pokój 28m2, II 24m2, III 20m2, kuchnia 13m2,łazienka 2m2, przedpokój 3m2. Pod mieszkaniem częściowo korytarz i sklep , w którym w dzień kiepsko grzeją a w nocy jeszcze gorzej. Okna nowe drewniane.
Link do komentarza
Jakie ogrzewanie masz obecnie? Nie spełnia zadania czy kwestia ceny?
Moim zdaniem aby grzać prądem trzeba mieć dobrze "zaizolowany" dom. Wtedy jest szansa grzejąc w II taryfie nie pójść z torbami. Zwłaszcza, że co rusz straszą podwyżkami cen energii. Ale to też trzeba mieć zrobione z głową, by miało co akumulować to ciepełko a potem oddawać w dzień. Jakoś tego nie widzę przy takich matach grzejnych. To i owszem możesz założyć sobie w łazience czy w kuchni pod płytkami w celu dogrzewania. Staniesz sobie gołą stopą i jest przyjemnie.
Podejrzewam, że zapotrzebowanie na moc cieplną u Ciebie to będzie co najmniej jakieś 10-12KW!
Teraz wszystko zależy czy jest szansa zrobienia czegoś z ociepleniem budynku?
No i kwestia ile możesz na to wydać pieniędzy?
Ja zastanowiłbym się nad jakimś kotłem na pellet (czysto, przyjemnie, automatyka) lub ostatecznie kominkiem. Inna kwestia to kwestia prawna, jak to pisał retrofood. Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jakie ogrzewanie masz obecnie? Nie spełnia zadania czy kwestia ceny?
Moim zdaniem aby grzać prądem trzeba mieć dobrze "zaizolowany" dom. Wtedy jest szansa grzejąc w II taryfie nie pójść z torbami. Zwłaszcza, że co rusz straszą podwyżkami cen energii. Ale to też trzeba mieć zrobione z głową, by miało co akumulować to ciepełko a potem oddawać w dzień. Jakoś tego nie widzę przy takich matach grzejnych. To i owszem możesz założyć sobie w łazience czy w kuchni pod płytkami w celu dogrzewania. Staniesz sobie gołą stopą i jest przyjemnie.
Podejrzewam, że zapotrzebowanie na moc cieplną u Ciebie to będzie co najmniej jakieś 10-12KW!
Teraz wszystko zależy czy jest szansa zrobienia czegoś z ociepleniem budynku?
No i kwestia ile możesz na to wydać pieniędzy?
Ja zastanowiłbym się nad jakimś kotłem na pellet (czysto, przyjemnie, automatyka) lub ostatecznie kominkiem. Inna kwestia to kwestia prawna, jak to pisał retrofood.


W kamienicy wspólne grzanie z centralnego (piec na wszystko-śmieciuch). 3 mieszkania (lokatorzy) + 2 lokale wynajęte pod działalność. Jeden gość już się odciął. Pali starszy pan i raz jest w mieszkaniu 25 stopni a raz 18. Wkurza mnie to. Właściciel ma wszystko gdzieś. Płacę 950 zł czynszu. Dogadałem się, że jak założę swoje niezależne to odliczy mi 400zl miesięcznie. Piszesz o matach grzewczych, ale ja nie o tym pisałem. Chodziło mi o folie grzewcze grafitowe na podczerwień. Proste w zainstalowaniu i bez niepotrzebnego bałaganu. Piszesz o dobrej izolacji. Oczywiście,że to bardzo ważne. Wspomniałem, że okna mam ok. Może się kurcze powtarzam, ale te folie wysyłają promienie podczerwone, które grzeją bezpośrednio ciało człowieka. I tu mam dylemat, bo ta technologia jest dosyć nowoczesna i ciężko mi znaleźć użytkownika. Inny piec nie wchodzi w grę, właściciel się nie zgodzi. Piszesz o matach, ale to trzeba by kuć w łazience istniejące płytki i kłaść nowe, a to dodatkowy koszt i jeszcze nie w swoje. Chyba nie będę mieć innego wyjścia tylko założyć sobie w jednym pokoju folię i zobaczyć jak się sprawdza.
Link do komentarza
"Piszesz o matach grzewczych, ale ja nie o tym pisałem"
O Tym!
--
"Może mój wybór byłby nietrafiony" - to o foliach na poczerwień
"Czy może mi ktoś podać ( z praktyki) jakie byłyby koszty założenia i eksploatacji innych, np. maty grzewcze czy kable. Jakie są tego plusy i minusy? "
--
To cytaty z Ciebie.
Jakie koszty nie umiem powiedzieć.
Chciałem Cię trochę nakierować na inny rodzaj ogrzewania niż elektryczne. Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
wydaje mi się, że nie pozostaje nic innego jak Autora odesłać do naszego Empirfiriona, czyli poszukaj sobie Kolego niejakiego Tomasza Brzęczkowskiego (czy też Brzęczykowskiego), tyle, że na innych forach, on Ci z pewnością doradzi, jest specem od niekonwencjonalnych rozwiązań
staraj się ciągnąć go za jęzor w sprawie folii czy czego tam podczerwonego, ale odradzam dyskusji o jego innych rozwiązaniach bo napytasz sobie biedy
(choć być może tak czy siak, jak Cię złowi)
Link do komentarza
Cytat

"Piszesz o matach grzewczych, ale ja nie o tym pisałem"
O Tym!
--
"Może mój wybór byłby nietrafiony" - to o foliach na poczerwień
"Czy może mi ktoś podać ( z praktyki) jakie byłyby koszty założenia i eksploatacji innych, np. maty grzewcze czy kable. Jakie są tego plusy i minusy? "
--
To cytaty z Ciebie.
Jakie koszty nie umiem powiedzieć.
Chciałem Cię trochę nakierować na inny rodzaj ogrzewania niż elektryczne.



MrTomo! Dziękuję Ci bardzo. Jak sam widzisz, kiepsko u mnie z jakimś rozsądnym rozwiązaniem. Cóż, albo zostanę przy tym co mam, albo jeszcze poszukam szczęścia icon_smile.gif Chciałbym móc porównać koszty, bo to przecież nie kupno browarka icon_biggrin.gif
Dzięki i pozdrawiam

Cytat

wydaje mi się, że nie pozostaje nic innego jak Autora odesłać do naszego Empirfiriona, czyli poszukaj sobie Kolego niejakiego Tomasza Brzęczkowskiego (czy też Brzęczykowskiego), tyle, że na innych forach, on Ci z pewnością doradzi, jest specem od niekonwencjonalnych rozwiązań
staraj się ciągnąć go za jęzor w sprawie folii czy czego tam podczerwonego, ale odradzam dyskusji o jego innych rozwiązaniach bo napytasz sobie biedy
(choć być może tak czy siak, jak Cię złowi)



Barbossa dzięki, gdzie gościa szukać? Rozwiń "bo napytasz sobie biedy"
Link do komentarza
Jak poczytasz... szybko zrozumiesz co Barbossa miał na myśli icon_smile.gif

Cytat

wydaje mi się, że nie pozostaje nic innego jak Autora odesłać do naszego Empirfiriona, czyli poszukaj sobie Kolego niejakiego Tomasza Brzęczkowskiego (czy też Brzęczykowskiego), tyle, że na innych forach, on Ci z pewnością doradzi, jest specem od niekonwencjonalnych rozwiązań
staraj się ciągnąć go za jęzor w sprawie folii czy czego tam podczerwonego, ale odradzam dyskusji o jego innych rozwiązaniach bo napytasz sobie biedy
(choć być może tak czy siak, jak Cię złowi)


Dobre icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A rozważałeś ogrzewanie panelami na podczerwień, ale wiszącymi na ścianie ?

Może troszkę droższe rozwiązanie, ale nie potrzebują przebudowy, są przenośne.
Przykładowo takie : http://global-online.pl/pages/heating_imag...c6951af5d1738ba



Dzięki.Byłem na ich stronie. Ceny od 690-1400zł. Wcześniej podałem metraż mojego mieszkania i ilość pomieszczeń. Dodam, że wysokie 2,8m. Muszę zatem poczytać ile tego i o jakiej mocy byłoby dla mnie odpowiednie. No i jaki byłby koszt całkowity i potem zużycie prądu.

Cytat

Jak poczytasz... szybko zrozumiesz co Barbossa miał na myśli icon_smile.gif


Dobre icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Ale, jak co poczytam. ? Posty tego gościa T.B.?

Wiem, że jestem laik, więc pewno sobie "jaja" robicie.
i tak pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A rozważałeś ogrzewanie panelami na podczerwień, ale wiszącymi na ścianie ?

Może troszkę droższe rozwiązanie, ale nie potrzebują przebudowy, są przenośne.
Przykładowo takie : http://global-online.pl/pages/heating_imag...c6951af5d1738ba


Bajbago,
Raz spotkałem się z czymś takim, co wyglądało jak kwadratowe "słoneczko", wisiało w ilości 4 sztuk pod sufitem we wiacie. I nijak nie szło przy tym zmarznąć. Regularną kurtynę cieplną tworzyło. Wyglądało inaczej niż na przytoczonej przez Ciebie stronie, sterowało się toto włącznikiem ze ściemniaczem. Grzało całą wiatę, choćby wichura.
Rozwiązanie genialne, choć raczej dla tych co nie mają dylematu kosztowna inwestycja vs tania eksploatacja i vice versa. To jest po prostu komfort. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...