Skocz do zawartości

drenaż a rynny


seba29

Recommended Posts

Witam. jestem na etapie wykonywania drenażu opaskowego wokół mojego domu. Czy rozsądne będzie podłączenie wody deszczowej z rynien do owego drenazu czy lepiej wykonać nad nim osobne odpływy z rur kanalizacyjnych. Czy może rury drenarskie w zupełności wystarczą do odprowadzenia wody deszczowej, czy będzie z nich wyciekała woda? Prosze o porady
Link do komentarza
w żadnym wypadku nie można podłączać deszczówki do drenażu, gdyż grozi to uszkodzeniem drenażu, do odprowadzenia wody deszczowej trzeba wykonać oddzielną instalację i potem można to dopiero połączyć w jedną instalację kanalizacji deszczowej, ale poza drenażem opaskowym i dalej poprowadzić do kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej, albo do rowu czy też studni chłonnych, kanalizacji deszcowej nie można też wpinać do kanalizacji sanitarnej
Link do komentarza
Podstawową sprawą przy budowie drenażu jest miejsce gdzie będzie odprowadzana woda zbierana przez układ odwadniający. Oczywiście wykonanie drenażu ma jedynie sens w budynkach podpiwniczonych i chroni przed zalewanej piwnicy. W żadnym razie nie można odprowadzać wody z rynien do systemu drenażowego gdyż w czasie intensywnych opadów przyczyni się to do wnikania wody bezpośrednio w strefę przypodłogowa piwnicy i w razie nieszczelności w izolacji przeciwwodnej - do jej zalania. Dlatego wodę z rynien należy skierować bezpośrednio do miejsca odprowadzenia wody z drenażu (studni chłonne, rowu melioracyjnego, kanalizacji burzowej).
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
No cóż ja w przyszłym tygodniu też zabieram się za drenaż i odprowadzenie deszczówki. Mam jednak problem.
Naturalne miejsce gdzie na działce zbierają się opady leży w rogu mojej działki (tam więc planowałam studnie chłonną). Tam też różdżkasz wykrył źródło (podczas suszy) gdzie chciałam wykopać studnię...

W związku z tym moje pytanie - w jakiej odległości studnia chłonna musi znajdować się od studni kopanej??

Działka położona jest na górce na delikatnym wypłaszczeniu i na końcu drogi - to z niej podczas deszczu spływa najwięcej wody. Poza tym przy badaniach geologicznych wyszły jeszcze jakieś podciekania między warstwami...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...