Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Świetlówka żarówce nierówna - jak wybrać źródło światła?

Recommended Posts

Przede wszystkim lepiej unikać najtańszych świetlówek, masowo sprowadzanych z Dalekiego Wschodu. Ich jakość jest zwykle adekwatna do ceny i choć zdarzają się oczywiście lepsze egzemplarze, to jakość jest zwykle bardzo "nierówna" i trudna do przewidzenia.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/instalacje-elektryczne/14353-swietlowka-zarowce-nierowna-jak-wybrac-zrodlo-swiatla

Gość obs
może jeszcze kilka słów o wydzielaniu się rtęci z takich świetlówek?.

Gość Janusz L.
Pnie Jarosławie Antkiewicz, nie wiem czy Pan wie, bo ja już tak ... nawet firma Osram swoje świetlówki produkuje w Chinach. Zakupić w Polsce oryginał wyprodukowany w kraju pochodzenia firmy to istny cud. Philips też eksportuje nam chińszczyznę, po oryginał nie pojadę do Holandii. Stwierdzam, że żarówki z włóknem wolframowym są jednak lepsze i mają dłuższy żywot, bo niby energooszczędne "markowe" świetlówki bardzo szybko kończą swój żywot .....

Gość Roman
Wszystko niby cacy..nawet fajne porównanie żarówki ze świetlówką, ale na drugą część pytania Autor nie odpowiedział:-( A źródeł światła jest dużo więcej! Więc ponowię: jakie źródło wybrać?..

Bo mają mało przełożenia wata na lumen.
Więcej grzeją jak świecą!
Żarówki są BE!

Ale nie płacz!
ZOSTAWILI specjalizowane oświetlacze do elementów szybko obracających się!
BEZ efektu stroboskopowego!

(wygadają jak żarówka , ale mają "tylko 97W")
I - co ciekawe - nadają się tez do innych celów!
icon_lol.gif

Adam M.

Cytat

ZOSTAWILI specjalizowane oświetlacze do elementów szybko obracających się!
BEZ efektu stroboskopowego!

(wygadają jak żarówka , ale mają "tylko 97W")
I - co ciekawe - nadają się tez do innych celów!

Są też "lampki warsztatowe". I mają 100 W.
Oraz bazary z importem ze wschodu. Po co więc było jeść tę żabę?

Batalia o CO2 przypomina mi żarówki. My se "dobrowolnie" ograniczymy emisję, wprowadzimy se opłaty, chociaż cała reszta świata ma to głęboko w dupie.

Gość HandBurtHelpLaiter
Kupiłem świetlówki-rury, nie chciały się załączać wiecej niż 4 naraz. Kompaktowe świetlówki błyskawicznie się pouszkadzały. Power ledy podobnie, co gorsze tak jak większość kompaktowych mimo przerwania obwodu wyłącznikiem świeciły nadal, dość intensywnie żeby w nocy było to dokuczliwe. Wyrzuciłem wszystkie wynalazki, ich zasilacze, piloty, dedykowane ściemniacze takie owakie pod halogeny, pod ledy pod bóg wie naprawdę po co. Poinstalowałem zarówki. Kupiłem paletę żarówek na zapas. Rozśrodkowałem. Postawiłem na gumowych amortyzatorach (wszak nie przewidzę destruktywnego działania zagęszczarek gruntu), włożyłem woreczki z silikażelem, okręciłem folią. Jestem szczęśliwy, wszystko działa normalnie.
Nie muszę pamietać o zjawisku stroboskopowym niby częściowo zniwelowanym jakimiś przesunięciami fazowymi. Żona przestała się stresować gdy zwracałem jej uwagę żeby nie manipulowała przy ruchomych elementach miksera.
Wynalazki sprzedałem na Allegro, żeby chociaż zmniejszyc straty. Projektanta i wykonawcy o mało nie obiłem. Z wyjątkiem instalacji dedykowanej pod koputery, multimedia, sprzet telekomunikacyjny nie mam żadnych wynalazków róźnicowoprądowych i podobnych. Przewody telekomunikacyjne zabezpieczyłem elementem optoelektronicznym. Inspektor nadzoru i prawnik znaleźli rozwiązanie jak uniknąć problemu rozbieżności ze znowelizowanym prawem budowlanym, dział energetyczny. Zleciłem ponownie wykonanie pomiarów skuteczności ochrony przed porażeniem. Rzekomo wszystko było i jest nadal prawidłowo. Czajniki, płyty grzewcze, piekarniki, lodówki, klimatyzacja, piec przestały szaleć i działaja zgodnie z oczekiwaniami i przeznaczeniem. Poniosłem koszty zakupu i instalacji transformatora separacyjnego na cały obiekt. Wyleczyłem się z pogoni za nowoczesnością i pseudooszcędnością. Da się wreszcie żyć.

Gość aaasa
Gdyby było odwrotnie: w powszechnym użyciu byłyby świetlówki, a producenci rozpoczęliby produkcję żarówek - ileż by się mówiło o ich zaletach: nie trują!!!, proste w podłączeniu, niewrażliwe na temp. otoczenia, trwałe, mają doskonałe widmo światła, łatwe w transporcie itp.
Ale jest jak jest - i dla zysków koncernów media wciskają nam ciemnotę, a przepiso-twórcy zakażą używania.

Gość MG
Popieram przedmówców, standardowe żarówki są najlepsze. Miałem ppodobne problemy jak HandBurtHelpLaiter. wszystkie ustały po zamianie oświetlenia na standardowe żarówki.

Gość pp
CRI czyli wskaźnik oddawania barw jest b. Ważny o czym zapomina sie. Proponuje zainstalować żarówkę halogenowa, świetlówkę i diodę led. Halogen z CRI=100 wygrywa a i zimą ekonomicznie wychodzi dobrze bo ta energia stracona na oświetlenie ogrzewa dodatkowo mieszkanie.

Cytat

...... a i zimą ekonomicznie wychodzi dobrze bo ta energia stracona na oświetlenie ogrzewa dodatkowo mieszkanie.

Tia a latem x 2 z uwagi na zwiększony wydatek klimatyzacji icon_cool.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować