Skocz do zawartości

Ogrzewanie na podczerwień


Jaro 1

Recommended Posts

Co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym na podczerwień? Czy macie jakieś doświadczenia? Szukam na stronach internetowych ale tam są sami sprzedawcy.Oni to chwalą. Chciałbym usłyszeć opinie użytkowników, czy to się dobrze sprawdza? Mam mieszkanie 90 m2 i chcę się odciąć od wspólnego ogrzewania w kamienicy.
Pozdrawiam użytkowników forum
Jaro 1
Link do komentarza
Masz na myśli elektryczne promienniki kwarcowe?
Możesz słono zapłacić za energię elektryczną...
Najlepiej jakbyś znalazł jakiegoś sprzedawcę, który dałby Ci kontakt do kogoś komu to sprzedał.
Ja osobiście nie znam nikogo, kto w ogóle nawet myślałby o takim rozwiązaniu.
Ale może coś się zmieniło w przeciągu 6-ciu lat kiedy to czytałem o tym rodzaju ogrzewania.
Link do komentarza
Dzięki, że się ktoś odezwał. Nie chodzi mi o promienniki tylko o folię grzewczą, którą kładzie się na podłogę pod np. panele. Ponoć ma bardzo niskie zużycie prądu, jest proste w założeniu itd. Znalazłem to na allegro "ogrzewanie podłogowe - folia grzewcza" i stamtąd wszedłem na ich str. inter. Ale nie mogę nigdzie znaleźć użytkownika, który potwierdziłby, że rzeczywiście to ma takie zalety.
Link do komentarza
no właśnie huh.gif
na mój mały kubusiowy rozumek ideą grzania promieniami podczerwieni jest emisja tychże
jeżeli emiter nakryjemy jakimś materiałem (tu klepką, płytkami czy tam czymś) więc emiter nagrzeje ten materiał, nastąpi klasyczne przewodzenie, a on odda ciepło w jakiś tam sposób,
BTW - właśnie - jaki?

więc po co bawić się w droższe rozwiązania nic nie wnoszące do sprawy unsure.gif
Link do komentarza
Cytat

O to chodzi, że chyba najtańsze i wydatek jednorazowy, bez jakiś konserwacji czy wymiany części. Mniej prądu niż w matach czy kablach bo ogrzewa na podczerwień przedmioty, ściany i ludzi a nie powietrze. Widzę, że pomocy tu na razie nie znajdę.


No to jak to jest w pierwszym poście piszesz ,że słyszałeś i chcesz usłyszeć opinie użytkowników owego ogrzewania, w drugim naprowadzasz na produkt i opisujesz zasadę działania a w trzecim już doradzasz jak to działa a w czwartym to już chyba reklamą sypniesz. Raczej pomocy nie znajdziesz jak wiesz lepiej co i jak to po co pytasz.
Link do komentarza
Zareklamować to mogę szkołę, w której pracuję.W pierwszym poście wyraźnie zwracam się do użytkowników takiego ogrzewania. To, że dużo wiem, to tylko efekt czytania na ten temat na stronach. Takich firm w internecie jest kilka, ale oczywiście nie będę wypisywać stron bo, co niektórzy uznaliby to za reklamę (prawda mhtyl?). W kolejnych postach tylko odpowiadam skoro ktoś mi odpisuje.
Jeszcze raz zwracam się tylko do użytkowników ogrzewania na podczerwień. Oprócz teorii potrzebuję praktyki.
Pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych.
Link do komentarza
Cytat

O to chodzi, że chyba najtańsze i wydatek jednorazowy, bez jakiś konserwacji czy wymiany części. Mniej prądu niż w matach czy kablach bo ogrzewa na podczerwień przedmioty, ściany i ludzi a nie powietrze. Widzę, że pomocy tu na razie nie znajdę.


Aha... to ściany i meble są ciepłe a powietrze zimne.
To rzeczywiście oszczędność, bo w współczesnych budynkach straty ciepła poprzez wentylację procentowo są coraz większe w bilansie cieplnym budynku.
A tu uchodzi zimne powietrze, a ściany dalej pozostają ciepłe... jak dla mnie rewelacja.
I z rekuperacji można zrezygnować... znowu $ w kieszeni zostaną.
Już mi się to podoba.
Link do komentarza
Jakość przedostatni Twój post (post Jaro 1 ) nie brzmiał jak byś zapytywał tylko odpowiadał , wylałeś swój żal ,że nikt Ci nie odpowiada konkretnie.Ok, takie Twoje prawo jak i moje i jak zareklamujesz jakąś stronkę raz czy dwa to nie będzie reklama co innego jakbyś nadużywał i walił co post adres danej strony czy produktu.
Pozdrawiam zarówno użytkowników jak i teoretyków ogrzewania na podczerwień i życzę owocnych poszukiwań icon_biggrin.gif Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

.....
Jeszcze raz zwracam się tylko do użytkowników ogrzewania na podczerwień. Oprócz teorii potrzebuję praktyki.
Pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych.


no to pisz na Berdyczów
no i mam dylemat - czy mnie pozdrawiasz, czy nie huh.gif


Cytat

To, że dużo wiem, to tylko efekt czytania na ten temat na stronach.


nie bądź skromny, baaardzo dużo wiesz
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...