Skocz do zawartości

Dom ze styropianowych klocków (Thermomur)


Recommended Posts

– Budynek z zewnątrz nie prezentuje się jeszcze tak, jakbyśmy chcieli – stwierdza pani Iwona. – W tym roku czeka nas wykonanie drewnianych balkonów, systemu rynnowego, tarasu z kostki brukowej oraz położenie tynku mozaikowego, ma mieć kolor oliwkowy. Sporo pracy, ale w porównaniu z tym, co już zostało zrobione, naprawdę niewiele. Najważniejsze jest to, że od późnej jesieni 2009 roku mieszkamy u siebie.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/13203-dom-ze-styropianowych-klockow-thermomur

Link do komentarza
Cytat

pierwsze slysze o blokach styorpianowych..


To cza więcej czytać i się rozglądać bo nóż widelec sąsiad może buduje z kształtek styro a Ty to widziałeś ale nawet nie wiesz jak to wygląda więc z skąd możesz wiedzieć,że to kształtki styro icon_lol.gif
Link do komentarza
jako że jestem świeżo po wybudowaniu domu w tym systemie, mogę kilka uwag napisać. Nie jest to takie zaje... jak się to przedstawia. Ja wiem że każdy po wybudowaniu chwali swoje, ale ja nie muszę. Dużo zależy od kształtu budynku. U mnie było kilka narożników które nie miały równego kąta. Docinanie klocków to nie jest taka piękna robota jak się to przedstawia. Nawet równe kąty trzeba docinać i to już jest parodia że firmy nie produkują kształtek L tylko każą ciąć ludziom ręcznie. Zapewniam Was, że nie zawsze wychodzi to tak równo jak by się chciało. Druga sprawa to betonowanie. I tu też nie jest tak pięknie. Beton z betoniarni w lecie, wiązał zbyt szybko. Trzeba by było zamawiać po 1 czy 2 kubiki. Raz zamówiłem 4 kubiki i podziękowałem. Fakt że było gorąco. Ale zamówiłem beton z opóźniaczem i pomimo to w 4 osoby ledwo zdążyliśmy to rozparcelować. Resztę ścian kręciłem betoniarką. Zakupiłem profesjonalny plastyfikator, dokładna receptura i do dzieła. Praktycznie 80% domu zostało zalane z betoniarki. Praca bardzo mozolna i raczej ciężka.
Być może budowałbym w tym systemie jeszcze raz. Być może. Ale zastanowiłbym się nad zalaniem wszystkich ścian na raz. Odpowiedni szalunek, zabezpieczenie... Być może wyglądało by to inaczej.
W każdym razie zalewaniem wiaderkiem mówię NIE (chyba że niski budynek) i docinaniu klocków piłką też mówię NIE. A przynajmniej kąty proste powinny być produkowane.

I jeszcze jedna sprawa. Tyle ile się "gapiów" przewinęło przez tą budowę to hoho. Panie a co to jest. A ile kosztuje. A skąd pan to wziął itd. Nawet radiowozy stawały i władza się dopytywała co to jest??
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...