Skocz do zawartości

jaka izolacja domu


Recommended Posts

wita ,jestem w trakcie budowy domu ,chcialbym miec dom energo oszczedny wiec pytanie czy te docieplenie które wypisze jest wystarczajace ,dom jest z termalici 25cm na pióro wpust o mniejszej przepuszczalnosci chyba 600 do tego chcialbym zalozyc 15 cm styropianu na pióro wpust ,okna 3 szybowe przepuszczalnosc 0,7 szyby ,w podlodze 10-12 cm styropianu ,dach chcialbym docieplic w suficie poddasza uzytkowego zeby zrobic lepsza izolacje a w przyszlosci jak bedzie zamalo 25cm welny to wsadzic jeszcze w dach .prosze o podpowiedzi
Link do komentarza
Cytat

no to bedzie problem bo chuda wylewka juz jest zrobiona na 10 cm idzie dac 12 cm sprawdzalem czy da sie wsadzic cos wiecej bo wiesz chodzi o okna teraz i schody dystans sie zmieni ,idzie to jakos rozwiazac ? zeby dac wiecj


A masz już mury postawione? Bo jak nie to wystarczy podnieś cały parter o wysokość jednego pustaka a otwory okienne zrobisz też o wysokość tego pustaka wyżej i sprawa będzie rozwiązana.
Link do komentarza
Cytat

no to bedzie problem bo chuda wylewka juz jest zrobiona na 10 cm idzie dac 12 cm sprawdzalem czy da sie wsadzic cos wiecej bo wiesz chodzi o okna teraz i schody dystans sie zmieni ,idzie to jakos rozwiazac ? zeby dac wiecj


ja nie widzę problemu. Robisz całość "nieco" wyżej.
Link do komentarza
Cytat

murów jeszcze niema ale otwory juz są na maxa zrobione zaraz pod plyta

wiec okna wyjda bardzo nisko jak walne 20 cm styropianu .poradzcie cos !


Co Ty kręcisz? Jak murów nie ma a otwory to gdzie w powietrzu wiszą? i pod jaka płytą? Pisałeś,że masz ślepą wylaną.
Link do komentarza
są w trakcie robienia scainek dzialowych ale jeszcze nie sa zrobione wszystkie

myslalem o sciankach dzialowych .sory nie zalapalem

jest cienka wylewka dom juz stoi i robia wlasnie sciany dzialowe ,na poczadku postu napisalem ze . dom jest z termalici 25cm na pióro wpust o mniejszej przepuszczalnosci chyba 600
Link do komentarza
Cytat

są w trakcie robienia scainek dzialowych ale jeszcze nie sa zrobione wszystkie

myslalem o sciankach dzialowych .sory nie zalapalem


Ok ale do poprzedniego postu to chyba dopisałeś to zdanie " jezeli chodzi oto czy mury domu sa zrobione to tak ,jeszcze działówek niema,jest dach tez zrobiony" bo jak odpowiadałem to tego zdania nie było.W tym przypadku to jedyne wyjście skuć ślepą i obniżyć poziom, ale czy to się opłaci? Jeżeli nie zależy Ci na dodatkowych kosztach i uważasz,że warto to kuj ślepą.
Link do komentarza
Cytat

projekt to 10 cm .sciany w projekcie 12 cm a ja kazalem zrobic na 15 cm


dla mnie osobiście 15cm styropiany to dzisiaj standard powoli, domyenergooszczędne zaczynają się od 20cm styro i 30cm wełny w dachu icon_smile.gif
ale proszę się moim zdaniem nie sugerować, ja mam skrzywienie na tym punkcie icon_smile.gif

ale jak to ktoś ładnie napisał:
Cytat

Edukacja przez pieniądz jest najszybsza. Przy cenie 1 zł za kwh czegokolwiek nie będzi głupich pytań typu czy 12 cm styro starczy :-)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...