Skocz do zawartości

Kładzenie cegieł


Recommended Posts

Mam takie malutkie pytanie do osób mądrzejszych niż ja. Ponieważ mam lekkie wątpliwości co do jakości ekipy developera budującego moje przyszłe mieszkanko, chciałbym zapytać czy sposób w jaki kładzione są cegły jest prawidłowy? Czy te odstępy i brak wypełnienia nie będą tworzyć mostków termicznych?

Poniżej zdjęcie (niestety aktualnie najlepsze jakie posiadam):
18122011D_rhxwwpp.jpg

Link do komentarza
Czy to jest budynek szeregowy ?
Zastanawia mnie po prawej brak przewiązania ścian ze sobą - nie widać czy tam będą dwie ściany nośne jedna przy drugiej.
To coś między oknem a drzwiami albo wypuścili cegły na kolejną ścianę albo nie mają wyobraźni jak cegłę przyciąć.
tak czy siak widać tam szczeliny więc nie dali tam pewnie zaprawy pionowej.
Że niechlujnie to fakt, ale poza tym brakiem przewiązania po prawej. no cóż,da się tynk, da się styropian... będzie ciepło będzie dobrze ;)

Przynajmniej nadproża sensownie oparli icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

to ja widzę błędy
powinna być wykonana izolacja nadproży (pewnie i wieńców) ze styro, ile? nie wiem - chce mi się liczyć, ale "oporowo" powinno być wyrównane, zanim zostanie ogacone styropianem

takie to moje odczucie (to dopisałem)


Ten błąd występuje na budowach tak często, że można już to uznać jako normę - w końcu norma to większość a nie margines icon_lol.gif
Ponieważ nadproża nie da się już "wcisnąć" w mur żeby zrobić miejsce na dodatkowy pasek styropianu, to jedynym lekarstwem na taką systuację może być zastosowanie w tych newralgicznych miejscach materiału o maksymalnej izolacyjności (czyli też najdroższego, ale będzie go stosunkowo mało; np. "grafitu" czy XPS) a na reszcie, takiego na jaki kogoś stać...
Link do komentarza
No ja także widze lekkie niechlujstwo w wykonaniu tych ścian.
Ogólnie do przyjęcia ale na twoim miejscu bym pogadał aby się przykładali:)- powiedz prosto z mostu co ci się nie podoba i jak to byś widział!!

Najlepiej weź także długą łate i sprawdź czy chociaż pion trzymająicon_smile.gif- z własnego doświadczenia mówie, u mnie całą
ściane rozbierali bo cos im kilka cm uciekło w pionie. Także jak masz możliwość to najlepiej samemu nieraz podjechać i skontrolować.

pozdr
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...