Skocz do zawartości

Problem z Lasami Panstwowymi


Recommended Posts

Witam
Otrzymałem pozwolenia na budowę w dniu 21.10.11 .W danym pozwoleniu ze Starostwa widnieje dokładnie wrysowany budynek na mojej ziemi w odległości 5,5 metra od ściany lasu!!Geodeta wyznaczył położenie budynku i poczyniłem kroki z budową,wymieniłem podłoże bo było torfowisko i wyszedłem z budynkiem ponad ziemię.Wszystko wg mnie było do dziś zgodnie z prawem,ale dziś otrzymałem pismo z lasów państwowych że mam przesunąć budynek wg rozporządzenia z dnia 12 kwietnia 2002 roku ,tzn 12 metrów od ściany lasu
Reasumując błąd leży po stronie Starostwa i mojego Architekta,ale nie chcę iść na udry, więc prosiłbym o pomoc czy istnieje jakiś sposób by nie tracić czasu, a budować dalej
Dziękuję
Pozdrawiam
Olek
Link do komentarza
Problem z odległością budynku od lasu wynika z różnej interpretacji przepisów - w przypadku domów jednorodzinnych powinna być uwzględniona zasada lokalizacji domu w odległości przynajmniej 4 m od granicy z niezabudowaną działką.

Zdanie Lasów Państwowych jest bezzasadne, gdyż na etapie postępowania o wydanie pozwolenia mogli zgłosić swoje zastrzeżenia.

Inna sprawa czy starostwo dopełniło obowiązku powiadomienia o planowanej budowie. Generalnie problem leży po stronie urzędu i Lasów - Pan mając prawomocną decyzję działa zgodnie z prawem.
Link do komentarza
Otóż Lasy Państwowe w przesłanej (przed otrzymaniem pozwolenia na budowę) mi adnotacji jasno określiły że musi być 12 m od granicy lasu ,ale Starostwo wydało mi pozwolenie na budowę domu 5,5 m od ściany lasu
Z tego co się orientuję nie zostały powiadomione Lasy przez Starostwo gdy wydawano mi decyzję
Zastanawiam się jak najlepiej to rozegrać gdyż chce budować a nie ciągać się po sądach min 3 lata
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...