Skocz do zawartości

zmiana trasy przyłącza


Recommended Posts

Witam,
przygotowuję dom do odbioru i mam problem. Dom jest na wsi, gdzie nie ma wodociągów ani kanalizacji, więc woda jest doprowadzana ze studni, a ścieki do szamba. W trakcie budowy została zmieniona trasa rur ze studni do domu i od domu do szamba - wszystko wewnątrz działki. Czy z tego powodu mogę mieć kłopoty przy odbiorze?
terkoz45
Link do komentarza

DSC01446.jpg

Cytat

A kto sprawdzi i jak gdzie biegną rury? W inwentaryzacji powykonawczej ma być tak jak w projekcie i problem z głowy.



Witam,
dzięki Profesjonalisto za dobre chęci, ale mleko się rozlało, bo geodeta oddał już mapę powykonawczą do starostwa i nie wiem co dalej. Wszystko wzięło się stąd, że w projekcie rury poprowadzono wokół domu i przyłączono od frontu, podczas gdy studnia jest z tyłu i wykonawca w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem poprowadził je najkrótszą drogą i przyłączył od tyłu.
Załączam poglądowy obrazek, może masz jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić.

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

akurat wykonawca wykazał się jak najbardziej zdrowym rozsądkiem a nie krzyżował rurę wodną ze ściekową
A tak w ogóle to nie zapycha ci się to szambo przy takim kącie ułożenia rur ?


Na razie się nie zapycha i mam nadzieję, że tak zostanie - a w ogóle to dlaczego miałoby się zapychać, nie bardzo rozumiem. Czy możesz przybliżyć temat?

Link do komentarza
Cytat

Na razie się nie zapycha i mam nadzieję, że tak zostanie - a w ogóle to dlaczego miałoby się zapychać, nie bardzo rozumiem. Czy możesz przybliżyć temat?


Po mojemu wszystko jest ok.Draagon zapewne pomylił zielone kreski z czerwonymi na rysunku i z stąd ta jego wypowiedź. Dla wyjaśnienia to zielone linia projektowana a czerwone to linia wykonana .
Nic nie rób i nigdzie nie zgłaszaj,jak przyjdzie w przyszłości do kopania to zapewne będziesz pamiętał gdzie położyłeś rury. Kiedyś był większy burdel i jakoś dali radę a dla przykladu powiem Ci ,że za czasów komuny w mojej miejscowości wybudowali małe osiedle domków jednorodzinnych ,ciągnięte były wszystkie media do tego osiedla a najlepsze z tego to to ,że po kilku latach bodajże po dwóch przyszli geodeci i robili inwentaryzacje po wykonawczą a o przebieg mediów pytali mieszkańców tego osiedla i ilu było mieszkańców tyle było wersji icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...