Skocz do zawartości

AGATKA II - DOM DLA CIEBIE


Ania2011

Recommended Posts

[
Widze, że nikt nie ma odwagi wpisać się na blogu. Ja jeszcze niestety nie mogę pochwalić się żadnymi sukcesami budowlanymi, bo dopiero zakupiłam projekt i nasz architekt ma go adaptować. Taraz zajął się jeszcze inną rzeczą dla nas i ok. stycznia dopiero odbiorę wszystkie dokumenty, więc chociaż mapkę umieszczę. Niestety potem czekanie do 60 dni na pozwolenie na budowę i oczekiwanie na ekipę to potrwa trochę miesięcy.
Jeszcze raz zachęcam do wpisów.
Link do komentarza
Cytat

moze dlatego, ze sa juz 2 tematy o Agatce? Array="" target=_blank>https://forum.budujemydom.pl/Agatka-Dom-dla-Ciebie-t1697.html
Array="" target=_blank>https://forum.budujemydom.pl/Agatka-z-garaz...udio-t2141.html




Oczywiście Croc123 masz rację, że są dwa tematy o Agatce. Pierwszy dotyczy Agatki o wielkości 85m ,drugi to zupełnie inny projekt Agatki.
Agatka II powstała na podstawie koncepcji Agatki z biura Dom dla ciebie tylko, że ma trochę więcej metrów i jest traktowana jako nowy projekt.
Jeśli już się pokusiłeś napisać taki komentarz to warto najpierw zajrzeć na forum, żeby się o tym dowiedzieć.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście Croc123 masz rację, że są dwa tematy o Agatce. Pierwszy dotyczy Agatki o wielkości 85m ,drugi to zupełnie inny projekt Agatki.
Agatka II powstała na podstawie koncepcji Agatki z biura Dom dla ciebie tylko, że ma trochę więcej metrów i jest traktowana jako nowy projekt.
Jeśli już się pokusiłeś napisać taki komentarz to warto najpierw zajrzeć na forum, żeby się o tym dowiedzieć.



ALe jesli bys poczytala to tam ludzie tez pisza o Agatce II i mozesz sie bardzo duzo rzeczy dowiedziec gdyz wiekszosc jest praktycznie taka sama. Ale jesli chcesz to ciag ten temat. Powodzenia !:)
Link do komentarza
Cytat

ALe jesli bys poczytala to tam ludzie tez pisza o Agatce II i mozesz sie bardzo duzo rzeczy dowiedziec gdyz wiekszosc jest praktycznie taka sama. Ale jesli chcesz to ciag ten temat. Powodzenia !:)



Tak masz rację aż dwie osoby o tym pisały. To forum nie powstało po to, żebyś wytykał ile jest takich Agatek tylko, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami.
Również pozdrawiam .
Link do komentarza
W takim razie musisz sama ciągnąć ten temat ,na pewno ktoś w między czasie się dołączy. Trochę cierpliwości,a na razie to możesz opisywać swoje spostrzeżenia i doświadczenia też będą na pewno ciekawe.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
hej. my zaczynamy budowe agatki II , dodatkowo garaż wolnostojący. zobaczymy jak pojdzie budowa, założenie - wprowadzamy sie za 1,5 roku. mam nadzieje że sie powiedzie. w projekcie domu małe zmiany - wyrzuciliśmy 2 okna dachowe, dodaliśmy 1 okno w małej łazience na dole.
kupione już wszystkie materiały, okna, dachówka. czekamy na pogode:)
Link do komentarza
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "AGATKA II"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza
Witam,

wszystkich po długiej przerwie.
Mam już wszystkie dokumenty, pozwolenie na budowę Agatki II i garażu wolnostojącego. Ze względu na ograniczenia finansowe (narazie bez kredytu) w tym roku zaczynam budowę garażu wolnostojącego, a Agatka II w przyszłym roku-choć dokumenty już mamy.

maciekbb
cieszę się, że dołaczyłeś do naszego forum. Czekam na zdjęcia z budowy, ja swoje umieszczę jak zaczniemy, a stanie to się 11.04.
Mam nadzieję , ze pogoda nam dopisze.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
icon_smile.gif Witam wszystkich icon_smile.gif Czy jest może ktoś kto zaczął lub już wybudował domek wg projektu Agatka II ???
My właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę - po wielu latach - będziemy budować dom w Łomiankach pod Warszawą. Chętnie wysłuchalibyśmy wszelkich rad ew. zmian proponowanych wynikłych podczas budowy.
dziękujemy za wszelkie informacje.
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...-agatka-ii.html
Link do komentarza
Witam ,
Co prawda temat Agatek się dziko mnoży , no ale trudno icon_wink.gif

Polecam zerknąć na stronę pomysłodawcy projektu - czyli "Dom Dla Ciebie".Mają ciekawe informacje rady , wizualizacje ,zdjęcia z realizacji.Mnie duzo pomogło podglądanie "małych Agatek"

Poza tym nieustannie zapraszam na bloga na którym pokazuję zdjęcia z budowy Agatki II - moja Agatka jest już pod dachem z okienkami.Wkrótce dalszy ciąg;-))

http://www.dzusti.mojdomdlaciebie.pl/?slid...#20120818072816

Jesli chodzi o rady - pojęcia nie wiem jakie masz wątpliwości ! Pytaj- a odpowiem w ramach swojej wiedzy :-)

Pozdowienia
dzusti
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
[attachment=14553:DSC00583.JPG]dzięki icon_smile.gif Pozwoliłam sobie przeczytać twoje wpisy . Moja budowa ruszyła pełną parą. ekipę mam , która za..... a nie pracuje. pozwolę sobie opisać jak co poszło.
Najpierw była robiona totalna czystka zniknęły kwiaty, wielki orzech włoski , taras i miejsce grillowe.

zniknął domek na wielkim orzechu

DZIEŃ 1 zaczęli kopać fundamenty - koparka pomogła więc trwało to tylko 1 dzień

Pojawiła się przyczepa dla robotników i praca ruszyła

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Zrobili zbrojenie i zalano wszystko.

potem ciężarówki tylko dowoziły towar : piasek, cement, bloczki na fundamenty , ocieplenie, folie, styropiany, i mazidła czarne.

dzień 5 zalano ławę to był piątek a w sobotę pierwszy spacer po nowej "podłodze domu"

01 października o godz. 8.30 ułożono pierwszą cegłę .

Dziś mamy 4 października czwartek 2012 , a na budowie już są ściany, wylane nad oknami i zaczynają stawiać kominy.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Zrobili zbrojenie i zalano wszystko.

potem ciężarówki tylko dowoziły towar : piasek, cement, bloczki na fundamenty , ocieplenie, folie, styropiany, i mazidła czarne.

dzień 5 zalano ławę to był piątek a w sobotę pierwszy spacer po nowej "podłodze domu"

01 października o godz. 8.30 ułożono pierwszą cegłę .

Dziś mamy 4 października czwartek 2012 , a na budowie już są ściany, wylane nad oknami i zaczynają stawiać kominy.



Ale Wam zazdroszczę. Ekipa w imponującym czasie stawia te mury .
Ja pozwolenie na budowę Agatki II już mam, ale trochę spraw rodzinnych pokomplikowało mi plany i może zaczniemy w przyszłym roku. Też jestem z mazowieckiego bliżej Płońska. Prawie codziennie przejeżdżam przez Łomianki i zastaniawam się gdzie Wy się budujecie, jak tam jest prawie dom na domie.
Link do komentarza
Witaj Aniu2011 . rzeczywiście w Łomiankach jest prawie dom na domu - nasza działka nie jest duża i stoi na nim domek przez nas nazywany "chatka z chleba" w którym mieszkamy- stoi w granicy . Nowy budynek powstaje prawie ściana w ścianę ze starym , ale wybudowaniu nowego , ten zburzymy. 700m działki to nie tak mało - jak się okazało. my mieszkamy w tej starej części- choć i już do nas dochodzą osiedla :( .

Jeśli chodzi o budowę to chciałam schody lane i to z półka a nie tak jak w projekcie zakręcane drewniane. Myśleli długo, kombiowali, przeliczali , ale zaczęli robić szalunki wczoraj wylewali schody icon_smile.gif , postawili już ścianki działowe na parterze i stębnują strop. - czekamy na przyjazd teriwy na strop. przepraszam jak coś troszkę inaczej się pisze.
Link do komentarza
Cytat

Witaj Aniu2011 . rzeczywiście w Łomiankach jest prawie dom na domu - nasza działka nie jest duża i stoi na nim domek przez nas nazywany "chatka z chleba" w którym mieszkamy- stoi w granicy . Nowy budynek powstaje prawie ściana w ścianę ze starym , ale wybudowaniu nowego , ten zburzymy. 700m działki to nie tak mało - jak się okazało. my mieszkamy w tej starej części- choć i już do nas dochodzą osiedla :( .

Jeśli chodzi o budowę to chciałam schody lane i to z półka a nie tak jak w projekcie zakręcane drewniane. Myśleli długo, kombiowali, przeliczali , ale zaczęli robić szalunki wczoraj wylewali schody , postawili już ścianki działowe na parterze i stębnują strop. - czekamy na przyjazd teriwy na strop. przepraszam jak coś troszkę inaczej się pisze.


Ja jestem na razie na etapie rozmyślania co jest dobre w projekcie, a co mi nie odpowiada.
Też myślałam o lanych (chyba się mówi żelbetowych) schodach, tym bardziej, że pod nimi chcę zrobić schowek.
Napewno wchodziłeś na forum wyżej Agatka dom dla ciebie (to jest pierwsza mniejsza wersja Agatki II). Tam jest sporo różnych podpowiedzi i opisane problemy z jakimi borykali się inwestorzy. To forum jest dla mnie bardzo dobrą bazą informacji, choć na pewno nie uchronię się przed błędami.
Życze powodzenia.
Mam pytanie czy mógłbyś orientacyjnie napisać ile na tym etapie kosztowała cię robocizna wraz z materiałami?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
Witam! Planujemy budowę w najbliższym czasie i bardzo spodobała nam się Agatka 2. Chcielibyśmy zobaczyć ją najpierw na żywo, ciężko nam po zdjęciach ocenić wielkość pomieszczeń, itp. Czy ktoś może budował Agatkę 2 w woj. lubelskim, podkarpackim albo świętokrzyskim i byłby chętny pokazać nam ją w realu :-)?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...