Skocz do zawartości

Działka - jak najlepiej sprzedać?


majka80

Recommended Posts

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie działki, która posiadam, chciałabym na poczatku napisać czego dokładnie jestem posiadaczką i poradzić się Was co najlepiej w związku z tym zrobić.

Działa jest o powierzchni 2 hektarów, w akcie notarialnym jest zapis, i tutaj cytuję:
"brak aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego, w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy wyżej wymieniona działka jest przeznaczona pod funkcje rolnicze (łąki i pastwiska), w strategii rozwoju Miasta i Gminy przeznaczona jest pod funkcje rolnicze, nie wszczęto procedury planistycznej, nie przewiduje się w sąsiedztwie elektrowni, telefonii, oczyszczalni, dróg szybkiego ruchu, dróg krajowych, autostrad, nie wpłynął do gminy wniosek o zmianę przeznaczenia działki w planie (brak planu), nie wydano decyzji o warunkach zabudowy ani lokalizacji inwestycji celu publicznego"

to tak w skrócie. Szukałam różnych informacji w internecie i dowiedziałam się, że jeśli działka leży w obrębie miasta, to na takiej działce można wybudować dom.

Co o tym sądzicie? Macie jakieś pomysł co z taką działka zrobić? Chętnie bym ją sprzedała, bądź podzieliła na mniejsze, mam większy kredyt do spłacenia i byłoby mi to najbardziej na rękę. Proszę o rady.
Link do komentarza
Radziłabym dowiedzieć się dokładnie w Urzędzie. Być może wystarczy tylko wydanie warunków zabudowy, tak jak w naszym przypadku, a może trzeba będzie odralniać.
No i tez trzeba się dowiedzieć czy może nie wprowadzono planu zagospodarowania przestrzennego w czasie od spisania aktu do teraz. Ja bym po prostu podjechała do Urzędu i tam się wszystkiego dowiedziała. icon_smile.gif
Link do komentarza
„Odrolnić” może tylko MPZP lub (w określonych warunkach) WZiZT.

W omawianym przypadku istnieje studium, które co prawda nie ma statusu obowiazującego „przepisu” , nie mniej jednak „pośrednio” decyduje o przeznaczeniu tego terenu – a on jest wybitnie rolniczy.

Jedyne wyjście, to spełnić wymagania i wystąpić o WZiZT dla zabudowy zagrodowej.
Link do komentarza
Hej, dzieki wszystkim za odpowiedzi. Nie znam się na tych prawnych sprawach, ale chyba po świętach trzeba będzie się wybrać do urzędu.

DOdam, że w okolicy jest stadion/boisko sportowe, a z kolei z drugiej strony działki sąsiad ma dom. W okolicy są domy jedno rodzinne i jest to ten sam "obręb".
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Proponuję wystąpić o warunki zabudowy- to praktycznie nic nie kosztuje. Najpierw niewielka mapka ze starostwa , potem warunki przyłącza elektrycznego , lub promesa z elektrowni i występujesz o WZ. Jeżeli jak piszesz obok jet dom to powinnaś uzyskać zgodę na zasadach "dobrosąsiedztwa"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...