Skocz do zawartości

Po co to komu?


Recommended Posts

Witam . Na działce na której zamierzam budować dom znajduje się budynek mieszkalny dwurodzinny.W dniu dzisiejszym otrzymałem z gminy postanowienie w zw.z wnioskiem o pozwolenie na budowę. W tymże postanowieniu gmina żąda ode mnie dokumentu" potwierdzającego oddanie do użytkowania istniejącego budynku,pozwolenie na użytkowanie,zawiadomienie o zakończeniu budowy".Cały dowcip polega na tym,że ów budynek został wybudowany w 1932roku .Podejrzewam,że gdybym nawet chciał uzyskać takowy on po prostu nie istnieje.Czy ktoś ma pomysł jak się do tego zabrać.Po co to komu skoro projektowany budynek spełnia wszelkie wymogi jakich wymaga prawo budowlane i w żaden sposób nie będzie miał wpływu na ten już istniejący.W kolejnym punkcie wymagają ,aby architekt,który robił mi adaptację projektu posiadał uprawnienia konstrukcyjno-budowlane w celu sporządzenia projektu części konstrukcyjnej.Tyle,że jest to projekt gotowy i nie będzie w nim żadnych zmian więc znów pytam po co to komu?
Link do komentarza
Witam.Nie wydaje mi się aby był to "standardowy druk ponieważ w WZ nie było ani słowa na ten temat .Myślę że,bardziej chodzi o to by się jakiś urzędas wykazał.Urzędniczka nie była w stanie /albo nie chciała/racjonalnie mi wytłumaczyć po co to im potrzebne.Moim zdaniem mogą być dwa powody takiego postępowania ,urzędnicza nadgorliwość lub brak kompetencji.Ewentualnie ktoś czeka,że dostanie w tzw.łapę.
Link do komentarza
Cytat

Witam.Nie wydaje mi się aby był to "standardowy druk ponieważ w WZ nie było ani słowa na ten temat .Myślę że,bardziej chodzi o to by się jakiś urzędas wykazał.Urzędniczka nie była w stanie /albo nie chciała/racjonalnie mi wytłumaczyć po co to im potrzebne.Moim zdaniem mogą być dwa powody takiego postępowania ,urzędnicza nadgorliwość lub brak kompetencji.Ewentualnie ktoś czeka,że dostanie w tzw.łapę.



Nie przesadzaj. To są standardowe procedury.
Odnośnie pierwszej sprawy to nie wiem, ale jesli chodzi o drugą, to do PnB wykonuje się projekt zagospodarowania działki i projektant musi mieć wspomniane uprawnienia. Mogę Ci podać linki co ma zawierać projekt budowlany.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20031201133
Piszesz, że nic nie bedziesz zmieniać, ale samo usytuowanie budynku na działce i sporządzenie rysunku wymaga posiadania stosownych uprawnień. A z doświadczenia wiem, że ZAWSZE coś się zmienia. Bo projekty książkowe są uniwersalne i za kazdym razem trzeba je dopasować do konkretnej działki, jak jest położona w stosunku do stron świata, gdzie są (bedą) linie zasilajace w wodę, prąd, itp, itd.
Więc nie rzucaj pochopnie oskarżeń.
Link do komentarza
Cytat

Witam.Nie wydaje mi się aby był to "standardowy druk ponieważ w WZ nie było ani słowa na ten temat .Myślę że,bardziej chodzi o to by się jakiś urzędas wykazał.




Standardowy druk, jako załącznik informacyjny, do wniosku o wydanie PnB.
Czytaj uważnie „kwity” które otrzymujesz.

I faktycznie urzędnik się wykazał, bo wyszczególnił co może być potrzebne do wniosku o wydanie PnB - a Ty zamiast wdzięczności stosujesz pomówienia.
Link do komentarza
Witam.Nie przekonasz mnie że,standardową procedurą jest uzyskiwanie min.dokumentu pozwolenia na użytkowanie domu który stoi już od 80/słownie:osiemdziesięciu/lat.Przecież to absurd.Jeżeli chodzi o adaptację projektu do warunków miejscowych to co to ma wspólnego z konstruowaniem.Usytuowanie domu względem stron świata to nie jest żadne konstruowanie tylko wyrysowanie na mapie i nie wymaga żadnych obliczeń a ja jak już wcześniej napisałem, mam projekt gotowy, który został obliczony przez projektanta z uprawnieniami a nie zamierzam nic w nim przerabiać.Pozdrawiam.












Link do komentarza
Bajbaga.Nie rozumiemy się.Ja nie staram się o WZ tylko o PNB.Oczywiste jest dla mnie,że w warunkach mogą być wyszczególnione wymogi które ,muszę spełnić by starać się o pozwolenie. I gdyby to było na etapie warunków to ok.Co do tego pełna zgoda.Natomiast w moim przekonaniu teraz, gdy złożyłem wniosek o pozwolenie to jest to swego rodzaju modyfikacja WZ więc jak to wytłumaczysz?Pozdrawiam

Ilość postów i to że pomogłeś wiele razy ludziom powinna jednak zobowiązywać Cie do bardziej merytorycznej odpowiedzi.Rozgoryczony nie jestem oczekuję tylko na konkretne sugestie rozwiązania problemu.Od tego jest to forum.Chyba,że się mylę.Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam.Nie przekonasz mnie że,standardową procedurą



Ciebie nikt do niczego nie przekona. EOT


Cytat

Od tego jest to forum.Chyba,że się mylę.



To forum jest od tego, że jak kto pyta, to się odpowiada. Podałem ci linka do rozporządzenia. Zajrzałeś tam? Nie. Bo try jesteś mondruśki i chcesz żeby ci na klęczkach pisać to, co ty chcesz. A wała!
Link do komentarza
A czytałaś temat i go zrozumiałaś? No cóż chłopa trochę poniosło icon_rolleyes.gif ,ale tak to jest jak ktoś dobrze doradza a drugi twierdzi że "nie", to w końcu komuś nerwy puszczą albo coś innego icon_lol.gif ,
Link do komentarza
Oczywiście żądanie gminy jest bezzasadne - do kompetencji gminy nie należą sprawy związane z formalnościami wynikającymi z prawa budowlanego.

Do wydania WZ potrzebna jest jedynie mapka określająca lokalizacje istniejącego budynku - ewentualnie wypis z ewidencji gruntów i budynków.

O technicznej stronie przygotowania i realizacji projektu decyduje PNB wydawane przez starostwo - może na przykład określić konieczność prowadzenia nadzoru inwestorskiego, czy zatwierdzenie projektu przez innego projektanta, ale nie może tego żądać gmina.
Link do komentarza
ale o so chodzi icon_eek.gif

Cytat

Oczywiście żądanie gminy jest bezzasadne - do kompetencji gminy nie należą sprawy związane z formalnościami wynikającymi z prawa budowlanego.

Do wydania WZ potrzebna jest jedynie mapka określająca lokalizacje istniejącego budynku - ewentualnie wypis z ewidencji gruntów i budynków.

O technicznej stronie przygotowania i realizacji projektu decyduje PNB wydawane przez starostwo - może na przykład określić konieczność prowadzenia nadzoru inwestorskiego, czy zatwierdzenie projektu przez innego projektanta, ale nie może tego żądać gmina.


Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...