Skocz do zawartości

Jak głęboko zejść z piwnicą


Gość Szymon

Recommended Posts

Gość Szymon
W poblizu przyszłego domu w odległości około 10m znajduje sie kanalizacja deszczowa, która odprowadza wode do głębokości ok.130cm czy w zwiazku z tym poziom wody gruntowej na poziomie 1m biorac pod uwage ze zastosuje drenaz niespowoduje problemów szczególnie w okresie wiosny jesli piwnice umieszcę na głębokosci 90cm?
Link do komentarza
Cytat

W poblizu przyszłego domu w odległości około 10m znajduje sie kanalizacja deszczowa, która odprowadza wode do głębokości ok.130cm czy w zwiazku z tym poziom wody gruntowej na poziomie 1m biorac pod uwage ze zastosuje drenaz niespowoduje problemów szczególnie w okresie wiosny jesli piwnice umieszcę na głębokosci 90cm?


Powiem tak: ja mam wodę na głębokości 1,5m i projektant powiedział mi, że słusznie zrezygnowałem z piwnicy. Nie naciskam, tylko pytam: czy jesteś pewnien, że chcesz piwnicę?
Link do komentarza
Gość Szymon
Chcę piwnice ale skoro mam póżniej miec problemy to powaznie mysle o rezygnacji jednak jeszce sie skonsultuję z fachowcem.Podobno mozna troche podwyzszyc teren ale jest problem z zagęszceniem gruntu.
Jesli ta woda u Ciebie występowała wiosna na wysokości 1,5m to mysle ze mogłes budowac piwnice, jednak jesli projektant Ci odradził to pewnie miał racje.
Czyli wniosek z tego jesli ja mam wode na 1metrze to sprawa jesli chozdi o piwnice wygląda nieciekawie.Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Chcę piwnice ale skoro mam póżniej miec problemy to powaznie mysle o rezygnacji jednak jeszce sie skonsultuję z fachowcem.Podobno mozna troche podwyzszyc teren ale jest problem z zagęszceniem gruntu.
Jesli ta woda u Ciebie występowała wiosna na wysokości 1,5m to mysle ze mogłes budowac piwnice, jednak jesli projektant Ci odradził to pewnie miał racje.
Czyli wniosek z tego jesli ja mam wode na 1metrze to sprawa jesli chozdi o piwnice wygląda nieciekawie.Pozdrawiam


Ja miałem pomiary geotechniczne w porze suchej nie dżdżystej icon_wink.gif
Pamiętaj, że zrobić się da wszystko, ale im więcej działasz przeciw naturze, tym więcej później wydasz kasy.
Link do komentarza
Budowanie piwnicy na gruncie o wysokim poziomie wód gruntowych zawsze niesie zagrożenie wystąpieniem przecieków do wnętrza. Jeśli jednak istnieje możliwość odprowadzenia wody z drenażu np. do kanalizacji deszczowej to przy dobrej izolacji pod podłogowej można zdecydować się na podpiwniczenie domu. W takich warunkach drenaż powinien być wykonany nie tylko wokół domu , ale również pod podłogą piwnicy. Oczywiście podniesienie poziomu terenu umożliwi płytsze zagłębienie piwnicy i dodatkowo zwiększy pewność zabezpieczenia przed wnikaniem wody.



Warto przeczytać: Dlaczego... drenaż opaskowy? https://budujemydom.pl/temat_tygodnia/11_dlaczego____drenaz_opaskowy/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...