Skocz do zawartości

Beton komórkowy


Recommended Posts

Witam, planuję dostawić pokój z betonu komórkowego. Wybrałem pustak z betonu komórkowego klasy 600, w rozmiarze (m/w) 24x24x60cm.

Do wyboru mam Termalicę, H+H, Solbet.

Proszę o informację, czy jest jakaś różnica pomiędzy nimi ? Czy mam się sugerować wyłącznie ceną, czy jest różnica pomiędzy producentami ?

Ściana będzie dwuwarstwowa beton komórkowy 24cm + 10 cm styropian.

Dziękuję za dobrą radę, a naprawdę wyczerpujące porady nagradzam piwem Very Happy


Daniel
Link do komentarza
Cytat

Witam, planuję dostawić pokój z betonu komórkowego. Wybrałem pustak z betonu komórkowego klasy 600, w rozmiarze (m/w) 24x24x60cm.

Do wyboru mam Termalicę, H+H, Solbet.

Proszę o informację, czy jest jakaś różnica pomiędzy nimi ? Czy mam się sugerować wyłącznie ceną, czy jest różnica pomiędzy producentami ?

Ściana będzie dwuwarstwowa beton komórkowy 24cm + 10 cm styropian.

Dziękuję za dobrą radę, a naprawdę wyczerpujące porady nagradzam piwem Very Happy


Daniel


Beton komórkowy to beton komórkowy nic nie wymyślisz za i przeciw, patrz na cenę , kupuj i muruj .
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

15 cm styropianu jest jak najbardziej ok


Jeśli tylko 15cm to jedynie grafitowego styropianu z lambdą 0,32.Oczywiście z myślą o przyszłosci a nie teraźniejszości ;)
Ja zamierzałem dać na BK 20cm grafitowego a skończyło się na silikacie i 22cm grafitowego icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

No własnie, od czasu do czasu czytam informacje, posty że styropian nie można dawać na BK ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi dlaczego.
Dlatego prosiłbym o informację w czym może on zaszkodzić przy ścianie z BK?


To są bzdurne teorie,że niby styro zatrzymuje wilgoć w ścianie a jako,że wg niektórych BK "pije" wilgoć z mieszkania to przez styro zaczyna robić się bagienko ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To są bzdurne teorie,że niby styro zatrzymuje wilgoć w ścianie a jako,że wg niektórych BK "pije" wilgoć z mieszkania to przez styro zaczyna robić się bagienko ;)



no faktycznie troche ta teoria jest naciagana
przecież wilgoci w domu nie ma aż tyle żeby ściana zrobiła sie mokra
a jeżeli jest wilgośc w domu to znaczy, że coś jest nie tak z wentylacja... tak przynajmniej mi się wydaje icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

To są bzdurne teorie,że niby styro zatrzymuje wilgoć w ścianie a jako,że wg niektórych BK "pije" wilgoć z mieszkania to przez styro zaczyna robić się bagienko ;)




Jest w tym ziarenko prawdy – zwłaszcza przy zostawianiu pustki powietrznej między styropianem a ścianą, zwłaszcza jeśli akurat w tym miejscu następuje punkt wykraplania.
Z tego też powodu wskazane jest kładzenie styropianu na „pełną” warstwę kleju – nie ma pustki nie ma wykraplania.

Ps. Wilgoć w BK, wcale nie musi pochodzić z pomieszczeń.
Link do komentarza
Cytat

Jest w tym ziarenko prawdy – zwłaszcza przy zostawianiu pustki powietrznej między styropianem a ścianą, zwłaszcza jeśli akurat w tym miejscu następuje punkt wykraplania.
Z tego też powodu wskazane jest kładzenie styropianu na „pełną” warstwę kleju – nie ma pustki nie ma wykraplania.



czyli zalecane jest rozprowadzenie kleju po całej powierzchni płyty styropianowej?


Cytat

Ps. Wilgoć w BK, wcale nie musi pochodzić z pomieszczeń.



a skąd jeszcze?
Wg. mnie wilgoć może wejść w ścianę albo z wewnątrz budynku albo może zostać podciągnięta z gruntu(fundamentu), jest jeszcze inna opcja?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Jest w tym ziarenko prawdy – zwłaszcza przy zostawianiu pustki powietrznej między styropianem a ścianą, zwłaszcza jeśli akurat w tym miejscu następuje punkt wykraplania.


Kiedy występuje ? Przy 20cm styro ?
Bodajże wg Twojego sposobu(chyba,że się mylę) można wyeliminować taką możliwość przez zaciągnięcie spoin podkładem nie podciągającym wilgoci.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...