Skocz do zawartości

budowa piwnicy, a opady i mróz


Drevan

Recommended Posts

Mam trochę laickie pytanie ponieważ nie jestem wykwalifikowanym "budowlańcem" lecz wszystkie możliwe prace wykonuję sam. Pomijając całą historię przejdę do sedna - otóż jakiś czas temu wykonałem podpiwniczenie części domu, którą musiałem wyburzyć (dom będzie powiązany - stara, niepodpiwniczona zabudowa z nową). Piwnicę odpowiednio zabezpieczyłem przed wilgocią, zarówno przy fundamentach, jak również i na ściankach. Hydroizolacja pionowa też jest wykonana w moim mniemaniu solidnie, ocieplenie zewnętrzne to styropian 10. Z racji faktu iż nie zawsze mogę liczyć na pomoc brata lub ojca postanowiłem wykonać strop Terriva (szybki i niewymagający pomocników). Oczywiście całość przykryłem prefabrykatami i dla zabezpieczenia okryłem plandeką. Niestety nie udało mi się uchronić przed wodą która trafiła do piwnicy icon_razz.gif . Nie mam basenu ale jednak woda zalega. Pracując samemu tempo pracy jest dostateczne dlatego moje zamierzenia dalece odbiegły od stanu realnego - sadziłem iż wcześniej wyleje nadbeton i nie będę musiał się martwić. W tym tygodniu będą dodatnie temperatury w mojej miejscowości wiec postanowiłem zakończyć ten etap i wylać strop grzanym betonem.

Czy zalegająca woda w piwnicy niesie ze sobą bardzo negatywne skutki ? Jak tylko strop będzie kompletny, przystąpię do jej wypompowania - lecz zastanawiam się czy w jakiś sposób na czas zimy mam próbować pozbyć się wilgoci ?
Link do komentarza
Dziękuję za porady icon_wink.gif - wczoraj pogoda dopisała więc i pojawił się beton. Cieszę się niezmiernie, że samemu udało mi się opanować całą sytuację. Teraz pozostaje pozbyć się wody - przeciąg zrobi się sam ponieważ otwory wentylacyjne i przysłonięte okienne. Lżej na sercu i kieszeni :smile:
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...