Skocz do zawartości

Montaż TV na ścianie karton-gips.


tdmc

Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem sobie telewizor 37 calowy i chciałbym sobie go powiesić na ścianie: tylko że ta moja ściana jest z płyty karton gips. I tu pytanie czy na takiej ścianie telewizor 9kg nie będzie zbytnio obciążał taką ścianę, doprowadzając po jakimś czasie do rozwalenia kawał ściany i TV. Poradźcie mi, czy może jednak pozostać przy tradycji czyli stolik RTV.
Z góry dzięki.
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Zakupiłem sobie telewizor 37 calowy i chciałbym sobie go powiesić na ścianie: tylko że ta moja ściana jest z płyty karton gips. I tu pytanie czy na takiej ścianie telewizor 9kg nie będzie zbytnio obciążał taką ścianę, doprowadzając po jakimś czasie do rozwalenia kawał ściany i TV. Poradźcie mi, czy może jednak pozostać przy tradycji czyli stolik RTV.
Z góry dzięki.


A co pod tą płytą jest? Sama płyta mogła by wytrzymać pod warunkiem rozłożenia na większej powierzchni uchwytów ale to by estetycznie nie wyglądało.
Link do komentarza
Według producentów płyt dopuszczalne obciążenie na kołek kotwiczny (typu Molly) wynosi 30 kg i 60 kg na mb ściany. Przy prawidłowym osadzeniu kołków nie będzie problemu ze stabilnym zawieszeniem telewizora.

Polecam w temacie:
Jak mocować kołki, wkręty, kotwy i śruby?
Kołki, wkręty, kotwy i śruby - rodzaje zamocowań
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...