Skocz do zawartości

poprowadzenie rurek co.


Recommended Posts

W tak małej instalacji miejscowe przewężenia nie mają żadnego wpływu na jej funkcjonowanie. Obieg grzewczy i tak trzeba zrównoważyć poprzez regulację przy grzejnikową zaworami podwójnej regulacji.

Przy braku obliczeń hydraulicznych robi się doświadczalnie ustawiając wstępną regulację tak, aby uzyskać różnice ok. 10 - 15 st C na wejściu i wyjściu z grzejnika.

Krzyżowe łączenia stosuje się przy dużych grzejnika łącząc je do instalacji po przekątnej - zasilanie górą powrót dołem z przeciwnej strony. Zapewnia to równomierny rozkład temperatury na powierzchni grzejnika.
Link do komentarza
Móglby Pan podpowiedziec jaki grzejnik uznac za duzy? I czy w moim przypadku warto inwestowac w głowice termostatyczne skoro na piecu bede mial przewaznie tą samą temperature? Dodatkowo meczy mnie jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy rurka zasilania moze isc na lub pod poziomem rurki powrotu? .
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam ponownie.
rurki rozłożone!
Mam do pana ogromną prośbę o poradę.
Chciałbym zainstalować piec z zamkniętą. kom. spalania, bo obawiam się, że przy otwartej będzie mi bardo mocno wiało nawietrznikiem (otwór w ścianie w celu doprowadzenia powietrza).
Przeraził mnie niestety koszt tego wkładu:(
Rozważałem montaż otwartej komory spalania i czerpania powietrza z piwnicy-zawsze cieplejsze(nie konsultowałem tego jeszcze z nikim i nie wiem czy w ogóle można tak)
Naszła mnie myśl, aby zainstalować kocioł z zamknięta komora spalania wsadzić 1 przewód do odprowadzania splin a doprowadzenie świeżego powietrza do pieca pobierać zza ściany ( z zewnątrz budynku).Czy możliwe jest takie rozwiązanie i czy w ogóle to sprawdziłoby się?
Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...