Skocz do zawartości

Oświetlenie najazdowe na wjeździe do garażu


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Dobre oświetlenie najazdowe różni się od kiepskiego przede wszystkim wielkością i ceną. Dobre oświetlenie najazdowe ma cześć podziemną wielkości małego wiaderka, a kiepskie wielkości kubka do napojów z automatu. Dobre oświetlenie kosztuje od kilkuset złotych w górę.

Na chłopski rozum, lampki do 100 zł rozpadają się w rękach w trakcie samego montażu. Nawet uszczelki czasem tam brak! A czasem niby coś jest. Tak czy owak wilgoć pokona każdą tanią lampeczkę na amen.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dobre oświetlenie najazdowe różni się od kiepskiego przede wszystkim wielkością i ceną. Dobre oświetlenie najazdowe ma cześć podziemną wielkości małego wiaderka, a kiepskie wielkości kubka do napojów z automatu. Dobre oświetlenie kosztuje od kilkuset złotych w górę.

Na chłopski rozum, lampki do 100 zł rozpadają się w rękach w trakcie samego montażu. Nawet uszczelki czasem tam brak! A czasem niby coś jest. Tak czy owak wilgoć pokona każdą tanią lampeczkę na amen.



Słowem porażka :(
Link do komentarza
Obserwowałem żywotność opraw najazdowych na starówce pewnego miasta. Nawet te z renomowanych firm wytrzymują... około roku ( w miejscu, które śledziłem). Czyli nic wieczne nie jest. Jeśli ktoś chce mieć coś prawie bezawaryjnego... chyba lepiej zdecydować się na bardziej tradycyjne rozwiazanie.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Obserwowałem żywotność opraw najazdowych na starówce pewnego miasta. Nawet te z renomowanych firm wytrzymują... około roku ( w miejscu, które śledziłem). Czyli nic wieczne nie jest. Jeśli ktoś chce mieć coś prawie bezawaryjnego... chyba lepiej zdecydować się na bardziej tradycyjne rozwiazanie.


Z jednej strony tak, ale gdyby porównać częstotliwość najazdów na starówce i na przeciętnym podjeździe, to właśnie wyjdzie ten rok pomnożony przez wielokrotność 100(0...). Poza tym, co szkodzi wymienić oprawy w bruku, czy w betonie? Jak się uprzesz, to można klinkier rozwiercić i można kiedyś wstawić w te miejsce nawet większe oprawy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Z jednej strony tak, ale gdyby porównać częstotliwość najazdów na starówce i na przeciętnym podjeździe, to właśnie wyjdzie ten rok pomnożony przez wielokrotność 100(0...). Poza tym, co szkodzi wymienić oprawy w bruku, czy w betonie? Jak się uprzesz, to można klinkier rozwiercić i można kiedyś wstawić w te miejsce nawet większe oprawy.



Też prawda!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Z tym wymienianiem to nie takie proste. To nie żarówka na suficie. Ale żeby nie było za trudno, ja do lamp najazdowych które mam na stronie dobrałem duże kubły doziemne. Można tam w razie czego włożyć obie dłonie naraz i pogrzebać. Do tego jest gruba uszczelka pod górną ramką. To wygląda w środku jak słoik z wieczkiem przykręcanym śrubami. Dużo zależy od dokładności składania elementów a potem od skręcenia ich śrubami.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Niemiecki producent lamp firma Paulmann daje na swoje produkty 5 lat gwarancji, wiec na pewno po roku sie nie rozpadna


Witam.
Dokładnie tak,nawet jeśli coś się stanie w okresie gwarancyjnym zawsze można reklamować.
Z doświadczenia jednak wiem że lampy spisują się znakomicie,cenowo też nie wychodzi najgorzej.
Jeśli już zapadła decyzja o montażu lamp najazdowych to szczególnie polecam Led.
Tutaj jest parę fajnych modeli (niektóre ceny są za komplet 3 szt.z kablami itp)
Lampy najazdowe Led
Nowością na rynku są również kostki brukowe Led,warto się zastanowić czy nie będzie to lepszym rozwiązaniem.
Można dobrać odpowiedni kształt i kolor. Są chyba tańszym rozwiązaniem.
Link:Kostka brukowa Led
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...