Skocz do zawartości

Po zakończeniu budowy


kriszielony

Recommended Posts

witam,

Złożyłem dokumentu u głównego inspektora nadzoru budowlanego, że zakończyłem budowę- oddali podbity dziennik. Dzisiaj chciałem zacząć zmieniać prąd z budowlanego na " normalny " ale dowiedziałem się, że potrzebuję zaświadczenie ze starostwa lub urzędu miejskiego, że zakończyłem budowę - czy to normalne bo wcześniej nie wiedziałem że muszę jeszcze kogoś informować ?

proszę o informacje
Link do komentarza
w moim przypaku musiałem czekać 21dni - nie było sprzeciwu ze strony PINB i po 21 dniach dostałem zaświadczenie że dom jest odebrany. Dopiero z tym dokumentem idziesz do energetyki zmieniać prąd z budowlanego na normalny
to normalna procedura
Link do komentarza
Cytat

w moim przypaku musiałem czekać 21dni - nie było sprzeciwu ze strony PINB i po 21 dniach dostałem zaświadczenie że dom jest odebrany. Dopiero z tym dokumentem idziesz do energetyki zmieniać prąd z budowlanego na normalny
to normalna procedura




Ja odczekałem 21 dni i odebrałem dziennik z PiNB z wpisem że zakończni roboty i odebrano ale czy jeszcze mam gdzieś to zgłosic np do straży pożarnej czy do jakegoś starostwa ?
Link do komentarza
ja mam osobne pismo że PINB nie wyraża sprzeciwu i budynek jest odebrany. Żeby go dostać, to składałem osobny wniosek - zaraz po upływie tych 21 dni. Pismo bardzo ważne, wymagają go np. banki(jak jest budowa na kredyt) i był potrzebny do UM do zameldowania.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...