Skocz do zawartości

Błędy w stelażu drewnianym


Recommended Posts

Witam
Ponieważ nie mogłem się doczekać odpowiedzi w tym temacie wykonałem stelaż drewniany (choć zastanawiam się czy go nie zerwać i nie zrobić metalowego) Stelaż który wykonałem zrobiłem z drewnianych listew 5 x2,5 cm które przybiłem do krokwi następnie dokończyłem ścianki działowe podmurowując je do wysokości stelażu na ile mi pozwolił , ponieważ nie za bardzo mi się to podoba postanowiłem wrzucić kilka zdjęć i prosić was o opinie co jest źle , czy ów stelaż mógłby tak wyglądać co poprawić , czy listwy na łączeniu sufitu ze skosem mogą do siebie przylegać itd. Poniżej fotki i proszę o wytknięcie błędów.

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Pozdrawiam
Link do komentarza
Mocowanie listew drewnianych bezpośrednio do krokwi nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż wszelkie ruchy więźby dachowej będą przenoszone na poszycie z płyt, co powoduje ich pękanie.

Trudno też będzie uzyskać równą płaszczyznę choćby ze względu na zróżnicowanie wysokości krokwi. W przypadku łat drewnianych nie mogą one spoczywać na ścianie - konieczna izolacja przeciwwilgociowa końcówek.

Mocowanie na systemowych profilach znacznie ułatwia poziomowanie i tworzy elastyczne połączenie z więźbą dachową.
Link do komentarza
Dziękuję za odpowiedź
Jutro odrywam listwy i zbieram pieniążki na stelaż metalowy.

Mam jeszcze kilka pytań , poczytałem trochę lecz mam jeszcze wątpliwości , jakie wieszaki kupić - grzybki ? es ? czy inne ? profile na sufit i skosy mają być CD60 ? boczne ściany CD 30 ? a na łączeniu skosu z sufitem i skosu z ścianką kolankową podobno jakieś elastyczne , V ? Proszę o pomoc .Z góry dzięki . Edytowano przez uzarex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...