Skocz do zawartości

Dobór farb/ zabezpieczenie ścian


k_asia

Recommended Posts

Witam,

Jestem świeżo po remoncie domu - przemalowaniu ścian. Niestety po kilku tygodniach działalności psa (dużego labradora) oraz dziecka większość ścian nadaje się do powtórnego malowania...
Farby jakich użyliśmy do malowania miały być podobno zmywalne!
Czy ktoś z Państwa miał podobne doświadczenia? W jaki sposób można zabezpieczyć ściany?
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Jestem świeżo po remoncie domu - przemalowaniu ścian. Niestety po kilku tygodniach działalności psa (dużego labradora) oraz dziecka większość ścian nadaje się do powtórnego malowania...
Farby jakich użyliśmy do malowania miały być podobno zmywalne!
Czy ktoś z Państwa miał podobne doświadczenia? W jaki sposób można zabezpieczyć ściany?



Farby zmywalne, ale czeka Panią wieczne mycie i odświeżanie za jakiś czas. Kafelki - ale to nie rzeźnia.
Tynk strukturalny jako lamperia - dobzre sprawdza się na klatkach schodowych więc może i w pokoju zda egzamin. Boazeria - trąci poprzednia epoką.


Trzeba wyeksmitować psa albo tresura. No cóż tu można więcej poradzić, poza tym, co już zostało powiedziane.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Pogodzić się z tym faktem. icon_biggrin.gif Radość z posiadania psa powinna przewyższać potrzebę posiadania czystych ścian. icon_biggrin.gif



100%-owa racja icon_smile.gif

Szczególnie narażone na zabrudzenia miejsca można zabezpieczyć specjalnym woskiem lub lakierem do tynków dekoracyjnych. Większość linii takich produktów ma powłoki zabezpieczające, np. tu jest coś takiego.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Jestem świeżo po remoncie domu - przemalowaniu ścian. Niestety po kilku tygodniach działalności psa (dużego labradora) oraz dziecka większość ścian nadaje się do powtórnego malowania...
Farby jakich użyliśmy do malowania miały być podobno zmywalne!
Czy ktoś z Państwa miał podobne doświadczenia? W jaki sposób można zabezpieczyć ściany?



Ściany z kamienia
757f2ab782579f54.jpg
i kapcie dla psa
28fe3d259fdc2dd63a69a88feba67b2c.jpg
Cytat

olejną, lamperię

albo
psa się pozbyć, dziecko krępować, lub dawać do ssania gałganek z makiem


:hahaha2: Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W jaki sposób można zabezpieczyć ściany?



nie da się, nie ma takiej opcji .... dzieciarnia + zwierzyniec to wiecznie upierniczone ściany , a z palców i śladów można wydedukować w okamgnieniu domowe ścieżki komunikacyjne i zbierając odciski znaleźć winnych od razu ... icon_lol.gif
mam to samo - nie patrzę po ścianach zbyt wnikliwie bo by mnie szlag trafił... icon_rolleyes.gif :bezradny: icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

nie da się, nie ma takiej opcji .... dzieciarnia + zwierzyniec to wiecznie upierniczone ściany , a z palców i śladów można wydedukować w okamgnieniu domowe ścieżki komunikacyjne i zbierając odciski znaleźć winnych od razu ... icon_lol.gif
mam to samo - nie patrzę po ścianach zbyt wnikliwie bo by mnie szlag trafił... icon_rolleyes.gif :bezradny: icon_wink.gif




Padł przykład - ściany z kamienia. Już widzę jak będzie wyglądał kamień po zabłoconych psich łapach - bez impregnacji się nie obejdzie.
Lamperia do wcale nie jest "głupi pomysł"
Link do komentarza
Cytat

Aha... A ile razy maluje się ściany ,a ile lat wytrzyma kamień ? icon_wink.gif




no proszę Cię ... być może w perspektywie kilkunastu/dziesięciu lat naprzód by się zwróciło ale co innego malować co dwa lata i co dwa lata wygospodarować jakąś kasę na remoncik (tez bo się opatrzyło, bo moda się zmienia, bo wystrój chce zmienić) , a co innego wypierniczyć jednorazowo kupę kasy na kamień w całym domu ... no i - chęć zmian - kamień na lata? ok ... a jeśli się opatrzy? co - pomalujesz?
to raz
dwa - jeśli kamień na ścianach , to i całe wnętrze powinno być dostosowane jak na powyższym obrazku ... czyli już nie zwykłe panele na podłogach a parkiet na przykład ... i powtarzam - nie każdego na to stać i argument oszczędności na farbach w przyszłości mnie nie przekonuje...
Link do komentarza
Cytat

no proszę Cię ... być może w perspektywie kilkunastu/dziesięciu lat naprzód by się zwróciło ale co innego malować co dwa lata i co dwa lata wygospodarować jakąś kasę na remoncik (tez bo się opatrzyło, bo moda się zmienia, bo wystrój chce zmienić) , a co innego wypierniczyć jednorazowo kupę kasy na kamień w całym domu ... no i - chęć zmian - kamień na lata? ok ... a jeśli się opatrzy? co - pomalujesz?
to raz
dwa - jeśli kamień na ścianach , to i całe wnętrze powinno być dostosowane jak na powyższym obrazku ... czyli już nie zwykłe panele na podłogach a parkiet na przykład ... i powtarzam - nie każdego na to stać i argument oszczędności na farbach w przyszłości mnie nie przekonuje...


To nie tylko farby to też robocizna więc zwrot kilkanaście lat a nie kilkadziesiąt .Kamień teraz jest tańszy łatwiej się go obrabia i przecina w trakach na coraz cieńsze płyty.

Kamieniem okłada się przeważnie 1 lub 2 ściany resztę pozostawia się właśnie do tego że "moda się zmienia, bo wystrój chcę zmienić" .Problem polega na wyłożeniu większej kwoty jednorazowo. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Lamperia do wcale nie jest "głupi pomysł"



i też tak sądzę ... wiem, że lamperie które znamy , pamiętamy z miejsc publicznych typu ośrodki zdrowia icon_lol.gificon_wink.gif nie skłaniają do wyboru takiego właśnie rozwiązania , ale przecież można ją zrobić nie z farby olejnej , tylko uruchomić wyobraźnię i poczarować ... z paneli, farby , tynku mozaikowego , drewna , tapety ... odpowiednio dobrane kolory i może wyjść naprawdę fajnie ... icon_smile.gif

Brak obrazka

383089.jpg

383090.jpg

155_a.jpg

planowanie_salonu9_250.jpg

Brak obrazka



5.JPG

Brak obrazka
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...