Skocz do zawartości

Systemy Rynnowe


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja wybrałem szwedzki system rynien stalowych Planja Siba, średnica rynien 125 mm, rury spustowe 90 mm.
Myślę, że będę zadowolony



ja też mam rynny PLANNJA SIBA, system świetny, bardzo łatwy montaż - robiłem to sam, pierwszy raz w życiu
niestety dystrybutor w Polsce beznadziejny, chciałem dokupić uchwyty za ok. 600 zł, przedstawiciel w moim mieście chyba zbankrutował i centrala PLANNJI w Warszawie ODMÓWIŁA mi sprzedaży
dlatego radzę kupować inne systemy ogólnie dostępne w każdym markecie budowlanym
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość smigiel
Porównywanie rynien plastikowych z cynkowymi mija się zupełnie z celem. Te drugie są o wiele bardziej trwałe i to nie podlega żadnym dyskusjom. Moim zdaniem są też dużo ładniejsze, ale pewnie znajdą się tacy, którzy się ze mną nie zgodzą.
Link do komentarza
różnica temperatur, w jakich pracują rynny może dochodzić do 80 st. (zimą -30*C, latem + 40*C albo nawet więcej w słońcu), z prawa HOOKA wiemy, że wydłużenie jest wprost proporcjonalne do różnicy temperatur i dla różnych materiałów zależy od współczynnika, który dla rynien metalowych jest kilkukrotnie mniejszy, co do trwałości to plastiki dość szybko ulegają tzw. starzeniu pod wpływem promieniowania UV, a dobra stal, odpowiednio zabezpieczona ma trwałość często większą niż kiepski plastik
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość Guest_piotr_*
Ja wybrałem orynnowanie firmy Galeco-metal z dwóch podstawowych powodów :
- rynna np.125mm jest o wiele głębsza od siby czy plannja
- złącza w tych rynnach mają ok.15cm , a w sibie czy plannji 5 cm i to właśnie złącza są główną przyczyną przecieków i cena tych rynien jest podobna do konkurencji. icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 9 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...