Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ja coś musiałam przeoczyć, bo nie rozumiem tej dziury do łazienki. W sensie w moim domyśle była dziura na wylot, albo w ścianie zewnętrznej, albo przez strop. Rozumiem, że w domku z użytkowym poddaszem opcja nr 2 jest dość kłopotliwa, ale dlaczego nie nr 1? 
    • okapy fajne ten 1 drogi a obydwa za głośne 58 DB to ma moja pralka podczas wirowania. Mój okap ma 48 na 1 biegi i go właściwie nie słychać bo i zapominam go wyłączać. Natomiast z doświadczenia Ci powiem że jak okap głośny jak sieczkarnia to po prostu go nie będziesz używała tylko otworzysz okno, to się dzieje intuicyjnie. 
    • Porównywarki są dobrym rozwiązaniem jak kupujesz w sieci. W przypadku zakupów u Ciebie na miejscu polecam Ci przekalkulowanie całości zakupu, bo często w marketach masz skrzydło za 250zł + ościeżnica 350zł. A w salonach masz to rozwiązane inaczej. Masz podaną cenę za skrzydło wyższą, ale za to znacznie taniej masz ościeżnicę i akcesoria. Poza tym przewaga marketów z drzwiami dostępnymi od ręki trochę stopniała, bo sporo producentów ma coś takiego w ofercie i punkty takie rozsiane są po całym kraju. Ja korzystam np z opcji zamawiania modelu Magnolia od ręki. Kiedyś były w takiej opcji drzwi z Boryszewa. Musisz pokombinować.

A co do drzwi w takich cenach to wyłącznie płytowe. Z popularnych marek masz wspomniane Erkado, DRE, Invado, Portę. Każda z tych firm robi tanie serie.
    • Mam pytanie do drogich forumowiczów czym różni się odwodnienie wykopów budowlanych od odprowadzenia wody z wykopów budowlanych? 
      Znalazłem taki link https://www.prawo.pl/biznes/odwodnienie-wykopow-i-odprowadzanie-wody-z-wykopow-budowlanych-to-nie-to-samo,161092.html lecz średnio rozumiem, może ktoś jaśniej wytłumaczyć 
      Pozdrawiam Serdecznie Jan
    • Możliwości jest co najmniej kilka. Całkiem dobrą opcją jest świerk. Świerk nie jest mocno drogi a jednocześnie bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Level wyżej jest modrzew - i tutaj masz dwie opcje: modrzew syberyjski lub modrzew europejski. Oba gatunki modrzewia są zbliżone do siebie cenowo (oczywiście zależy od stopnia obróbki deski). Jest kilku importerów, którzy ściągają świerka np Komplex Market spod Warszawy. Przykładowa cena deski tarasowej z modrzewia europejskiego u nich (24X140X4000mm) to niecałe 50 zł (ceny są ruchome, taki jest stan cenowy na dziś). Wygląda to mniej więcej tak:

• Popularne tematy