Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Mogli. Ale nie zostali. Wiesz. Jestem na FB członkiem takiej grupy ludzi mieszkających w Londynie (kiedyś mieszkałam). I powiem tylko, że ludzie inteligentni, rozumiejący co się dzieje — zostali. To ci sami, którzy kiedy PIS nawoływał do powrotu do kraju, komentowali "chyba po resztę rzeczy". Wielu wróciło, bo chyba nie pomyśleli głąby, że do nas przecież koronawirus też dotrze. Niech się teraz męczą z realiami.
  • Dzień dobry,   Jeśli był taki temat to przepraszam i proszę o podanie linku do dyskusji. Mam problem z ustawieniem pieca. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z piecami a przyszło mi opiekować się domem z piecem VIESSMANN VITOPEND 100 WHEA z urządzeniem sterującym c.o. Autron 2005. Teraz piec ustawiony jest na dwie funkcje czyli grzeje c.o. i c.w.u. Mimo iż nie mam instrukcji ani do pieca ani do sterownika udało mi się ustawić c.o. na 12 st. C na dzień i na noc. W domu nikt nie mieszka, jedynie jadę tam na całą sobotę ogarnąć obejście, więc i używam dość intensywnie ciepłej wody.   Teraz prośba o pomoc - ciepła woda użytkowa jest grzana cały czas, bo przy piecu jest taki duży zasobnik na ciepłą wodę. Jak mogę ograniczyć zużycie gazu ?? Dwa rozwiązania mi przychodzą do głowy (takie myślenie laika ) : 1. Zmniejszyć temperaturę wody użytkowej aby miała temperaturę do mycia rąk, teraz jest zdecydowanie za duża, bo leci ukrop. Niestety nie wiem jak to zrobić (nie mam instrukcji) a po drugie niepotrzebnie będzie utrzymywana temperatury wody w zasobniku przez 6 dni. 2. Wyłączyć piec całkowicie i włączyć go w sobotę jak przyjadę aby mieć ciepłą wodę przez cały dzień jak tam jestem a wieczorem jak będę wyjeżdżał to ponownie go wyłączyć na 6 dni. Proszę specjalistów o poradę jak ten mój problem sensownie rozwiązać tak jeśli chodzi o użytkowanie pieca/instalacji jak i o ekonomię czyli nadmierne zużycie gazu. Nadmienię iż czasami będę też przyjeżdżał do tego domu w tygodniu i wtedy również przydałaby mi się ciepłą woda.   Pozdrawiam wszystkich i liczę na konstruktywną pomoc !
  • chyba uciekają przed zarazą. Mogli tam zostać, skoro tam zarabiali i płacili podatki, a nie tutaj rodziny zarażać 
  • Gdzieś ktoś napisał wcześniej, że teraz my, hieny czekamy tylko, żeby wybory się nie odbyły, bo biedny PIS polegnie na koronawirusie i potem Anżeja już nikt nie wybierze. TAK, TAK, TAK i jeszcze raz curwa TAK !!!!! Bo tak się dossali do władzy podporządkowując sobie nawet sądy, które orzekają tak, jak oni chcą, że teraz nawet atom ich kuźwa nie ruszy. Będę zajadać popcorn, siedzieć w fotelu i śmiać się w głos tak, jak śmieje się teraz Kaczyński z ławy sejmowej, robiąc z nami, co chce. Będę z lubością słuchać każdego ich kwiku kiedy będą oglądali słupki sondażowe. Finito .  
  • Widziałaś wypowiedź jednego z przewodników duchowych elektoratu PISu w linku od animusa w poście #1217? Oni tym są karmieni na codzień... Nie ma kto im tego wytłumaczyć, nie ma jak... nie zdają sobie sprawy co to jest ta KONSTYTUCJA, oprócz tego, że jest to biało-czerwona książeczka, którą niektórzy ludzie COŚ MÓWIĄC - potrząsają nad głową... Nie mają możliwości słuchać innych ludzi w innych mediach, bo do nich one FIZYCZNIE nie docierają...    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...