Skocz do zawartości

Sprzedaż gruntów a VAT


Recommended Posts

Cytat

Dwa lata temu kupiłem 3 działki, ale teraz chciałbym jednak dwie z nich sprzedać. Nie prowadzę działalności gospodarczej, a mimo to usłyszałem, że w przypadku sprzedaży więcej niż jednej działki, mogę zapłacić VAT.
Czy to prawda?



TAK TO PRAWDA
CHYBA ŻE BĘDZIESZ SPRZEDAWAŁ TE DZIAŁKI ROK PO ROKU
PO 1 MAJA 2004 ROKU GRUNT WSZEDŁ W PODATEK 22% icon_sad.gif WIĘC JEŚLI KUPIŁEŚ Z ZAMIAREM ODSPRZEDANIA I W CELI ZAROBKOWYM TO MUSISZ UWAŻAĆ ŻEBY NIE PRZEKROCZYĆ 10 000 EURO W TRANSAKCJACH I NIE WYKONYWAĆ TYCH TRANSAKCJI TZN JAK MÓWI USTAWA "CZĘSTOTLIWIE"

POWODZENIA
Link do komentarza
Cytat

WIĘC JEŚLI KUPIŁEŚ Z ZAMIAREM ODSPRZEDANIA I W CELI ZAROBKOWYM TO MUSISZ UWAŻAĆ ŻEBY NIE PRZEKROCZYĆ 10 000 EURO W TRANSAKCJACH I NIE WYKONYWAĆ TYCH TRANSAKCJI TZN JAK MÓWI USTAWA "CZĘSTOTLIWIE"



Dziękuję za odpowiedź. Niemniej nadal mam wątpliwości. Bo czyżby tylko sam zamiar decydował o konieczności uiszczenia podatku? Tak się składa, że sprzedaż teraz wymusiły czynniki ekonomiczne, a kupując nie myślałem o tym (wszystko miało być dla mnie). Druga rzecz to częstotliwość: sprzedaję wszystko jednorazowo i nigdy w życiu już sprzedawał nie będę. Nie spełniam więc wszystkich warunków...
Link do komentarza
No cóż odpowiem sobie sam. Po kilku dniach rozmów, pytań i sprzecznych informacji dowiedziałem się, że w przypadku sprzedaży 2 działek muszę założyć działalność gospodarczą (zarejestrować się) i obłożyć działki 22% podatkiem VAT. I nie ma znaczenia, w jaki sposób będę sprzedawał działki, nawet jeśli między jedną, a drugą będzie różnica roku (w takim wypadku US nałoży karne odsetki).
Zaraz po sprzedaży mogę się oczywiście wyrejestrować.
Niestety nie podano mi w jakiej chorej głowie rodzą się te ustalenia icon_evil.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...