Skocz do zawartości

eaton czy moeller


Recommended Posts

Witam , wiec zamówiłem przez neta moeller a dostałem eaton. Pewnie ten pierwszy wykupił ten drugi ale jak z jakością?

Ogólnie mi się nie podoba kiedy sprzedający wysyła nie dokładnie to co zamówiłem. Inny przykład, gniazdka schuko a przyszły z bolcami bo pani stwierdziła ze to jest to samo. I teraz odsyłka :(

Autorus
Link do komentarza
Cytat

Witam , wiec zamówiłem przez neta moeller a dostałem eaton. Pewnie ten pierwszy wykupił ten drugi ale jak z jakością?

Ogólnie mi się nie podoba kiedy sprzedający wysyła nie dokładnie to co zamówiłem. Inny przykład, gniazdka schuko a przyszły z bolcami bo pani stwierdziła ze to jest to samo. I teraz odsyłka :(

Autorus



jakość się nie zmieniła, bo zmieniły się tylko księgowe zapisay.

Ale z tym drugim to już nie tak. Schuko jest schuko. Wprawdzie u nas są gniazda uniwersalne, tzn wtyczki schuko do nich pasują, ale to musi być zaplanowane i oprócz bolca muszą mieć styki boczne.
Ale z kolei ja nie chciałbym mieć w domu schuk, bop jednak większość sprzętu ma albo wtyczki płaskie (to z II klasą ochronności), albo z dziurką na bolca.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nawiązując do osprzętu firmy MOELLER:

Międzynarodowy, pochodzący z U.S.A koncern EATON wykupił markę MOELLER wraz z całym zapleczem produkcyjnym, pracownikami, fabrykami, maszynami, sprzedawcami i przedstawicielami handlowymi - czyli wraz z całym inwentarzem icon_smile.gif

Materiały elektryczne produkowane przez tę firmę pozostają dokładnie te same; wytwarzane są z tych samych prefabrykatów, na tych samych liniach produkcyjnych, przy wykorzystaniu tych samych technologii.

Więc jeśli chcesz kupić wyłącznik nadprądowy Moellera - a sprzedawca daje Ci bezpiecznik Eaton, bądź pewny, że dostajesz ten sam towar, lecz z innym logiem.

Dla porównania podobna sytuacja miała miejsce w przypadku naszych rodzimych polskich kablowni:

Przewód elektryczny firmy NKT jest dokładnie tym samym produktem co przewód dawnej Śląskiej Fabryki Kabli S.A.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem jaka to różnica ale na osprzęcie Moellera jest napisane Made in Austria a na osprzęcie Eaton Made in Romania.

Dla mnie większe zaufanie wzbudza Made in Austria ale to już przeszłość.


Made in Romania... w ogóle nie wzbudza zaufania! W ogóle! Przynajmniej w moim przypadku icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...