Skocz do zawartości

Problemy z ustawieniem kotła na paliwo stałe


Recommended Posts

– Z ustawieniem kotła mieliśmy nieco problemów. Wynikły z faktu, iż wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności w instalacji c.o. zaczął nam się wydzielać wodór i instalacja nieustannie się zapowietrzała. Powodem tego było połączenie w instalacji c.o. rur miedzianych z grzejnikami aluminiowymi. W instrukcji producent dopuszczał takie połączenie, a jednak problem u nas wystąpił. Zamontowaliśmy więc przy każdym grzejniku automatyczne odpowietrzniki, a do instalacji wlaliśmy inhibitor. Obecnie wszystko działa bez zarzutu.
Fragment artykułu: Kotły na groszek - doświadczenia użytkowników (Daggulka)

A czy Państwo mieli problemy z ustawieniem kotła na paliwo stałe? Jak sobie z nimi radzicie?
Link do komentarza
Cytat

Jak mnie pamięć nie myli, to podobny problem wystąpił u Dagi i to jej chałupka była obiektem rzeczonego ?wybuchowego? eksperymentu. icon_biggrin.gif




tak było ... nie polecam tego sposobu sprawdzenia nikomu ... icon_wink.gif icon_redface.gif icon_rolleyes.gif


Cytat

kwestia pod jakim kątem ustawienia
bo co tu ustawiać jak instalacja zapowietrzona - tu chyba się ją odpowietrza a nie "kotłem" kręci
prędzej chodziłoby o regulację podawania i temperatur



to nie tak, Barbossa ...
dopóki nie wpadliśmy na to , że to produkcja wodoru tutaj miesza - z kotłem i instalacją działy się cuda wianki .... objawy były tak różne , dziwne i nie do ogarnięcia całokształtu, że to nieporozumienie a my nie wiedzieliśmy dlaczego są takie problemy , z czego to wynika i jak je rozwiązać ... wszak nie wpadło mi do głowy , że se założyłam produkcję wodoru w mojej osobistej chałupie icon_lol.gif
zresztą - tutaj pełen obraz tego co się działo łącznie z pomocą w postaci porad forumowiczów - pisałam na bieżąco podczas ogarniania całej sytuacji ...
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...w-instalacji-CO Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...