Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Gdzie składamy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę?

Recommended Posts

Gość ala
a co z art 82a prawa budowlanego (tekst ujednolicony na 08.08.2011r który brzmi:Starosta nie może powierzyć gminom, w drodze porozumienia, sprawy z zakresu swojej właściwości jako organu administracji architektoniczno-budowlanej. Przepisu art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592, z późn. zm. 98) ) nie stosuje się.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logic
na podst. art. 82 a prawa budowlanego ( który nadal obowiązuje - tekst ujednolicony z dnia 08.08.2011r.) starostwo nie może przekazać gminom uprawnień do wydawania pozwoleń, wówczas wójt nie wydaje decyzji. Ponadto jeśli organem odwoławczym jest wojewoda to automatycznie gminy nie mogą wydawać decyzji, a jedynie organy bezpośrednio podrzędne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrachuCNO
Art. 82a. Starosta nie może powierzyć gminom, w drodze porozumienia, sprawy z zakresu swojej właściwości jako organu administracji architektoniczno-budowlanej. Przepisu art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 i 645) nie stosuje się. art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. brzmi: 2. Powiat może zawierać porozumienia w sprawie powierzenia prowadzenia zadań publicznych z jednostkami lokalnego samorządu terytorialnego, a także z województwem, na którego obszarze znajduje się terytorium powiatu tak więc: Starosta może przekazać gminom uprawnienie do wydawania tych pozwoleń. Wówczas decyzje wydaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, jako organ wykonawczy gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...