Skocz do zawartości

Czy to jest grzyb ?


marek5pl

Recommended Posts

]Witam Ubiegłego roku pobudowałem budynek w stanie surowym zamkniętym. Tego roku do istniejącego budynku dobudowałem garaż również w stanie surowym zamkniętym. Połączenie budynku z garażem wygląda tak; ściana budynku 25 cm. z ceramiki, między ścianami styropian 8 cm. , ściana garażu 25 cm. z ceramiki. W lipcu zalałem strop nad garażem, wówczas między ściany budynków dostała się spora ilość wody. Póżniej nastąpiło kilka dni deszczowych co zwiększyło jeszcze ilość wsiąkniętej między ściany wody. W efekcie na ścianie wewnątrz budynku pojawiły się zacieki. Póżniej na zaciekach zaczęły występować białe plamy z nalotu który wyglądał jak mąka. Murarze uspokoili mnie mówiąc że pod wpływem wilgoci z cegły wydziela się sól i że jak ściana wyschnie to problem zniknie. Jesienią z nastaniem pierwszych chłodów mączysty nalot zaczął się zmieniać w coś puszystego. Teraz wygląda to jak nalot z puszystego śniegu. Nie wiem co to jest. CZY TO JEST GRZYB ? JAK SIĘ TEGO POZBYC ? Myślałem o tym żeby ponawiercać otwory w ścianie aby doprowadzić powietrze między ściany i w ten sposób przewentylować tę strefę. CZY TO DOBRY POMYSŁ. Na przyszły rok miałem zaplanowane tynki wewnątrz budynku, ale teraz boję się że to jeszcze pogorszy cała sytuację. CZY MOGĘ TYNKOWAĆ W PRZYSZŁYM ROKU. Proszę o informację i porady.[attac[attachment=12

DSC01446.jpg

hment=12072:Zdj_cie_0029.jpg]

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez marek5pl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mało prawdopodobne, aby było to zagrzybienie, bo w nowym murze brak jest substancji organicznej na której mógłby on powstać.

Na wszelki wypadek warto jednak pomalować ściany preparatem odgrzybiającym. Nie ma, co wiercić otworów - ściana przez zimę sama wyschnie pod warunkiem, że nie zostanie ponownie zalana.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...