Skocz do zawartości

Kominek


kk2

Recommended Posts

Gość GOŚĆ
Pracuje w firmie produkującej i montujęcej kominki
-doplyw powietrza powinien najlepiej byc od dołu
Lecz przestrzegam amatorów przed wykonywaniem samodzelnie calkowitego montażu poniewaz niektóre sprawy powinien robić tylko fachowiec a z pewnością systemy ogrzewania kominkiem do nich należą .
KRÓTKO - NIE ZNASZ SIĘ TO NIE PRÓBÓJ BO MOŻERZ SIĘ I CAŁĄ SWOJĄ RODZINĘ POTRUĆ
Link do komentarza
Gość T.  Brzęczkowski
Cofanie się powietrza z kanałów "mokrych" grozi przekroczeniem dopuszczalnych stęzeń zarodników grzybów strzępkowych. Ale doprowadzenia powietrza od dołu też już się nie robi. Coraz częściej w wentylacji są "biegi kominkowe" zwiększony nawiew w stosunku do wyciągu.
Link do komentarza
Cytat

Przy wentylacji nadciśnieniowej problemów nie ma w dowolnej sytuacji.


Chyba, że akurat kominek się nie pali i nagrzane powietrze z wnętrz ulatuje kominem. Zresztą przy spalaniu tez używane jest ciepłe powietrze. Moim zdaniem sensowniejsze jest jednak doprowadzenie powietrza do spalania za pomocą szczelnej rury, a za pomocą szczelnego komina odprowadzenie spalin poza dom (np ponad dach). Wtedy powietrze w takim układzie jest odseparowane od powietrza domowego, a kominek promieniuje poprzed szybę ogrzewając wnętrze. Niech mi Pan powie, po co kombinować z wytwarzaniem nadciśnienia przy kominku, którego zużycie powietrza waha się w bardzo szerokim zakresie? I po co ryzykować przedostawanie się dymu do domu w razie, gdy prąd wyłączą i wentylacja mechaniczna nie działa?
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie.
Mam pytanie odnośnie doprowadzenia przewodu z powietrzem z zewnątrz do kominka.W którym miejscu powinien się znajdować - mieć wylot i jaki powinien mieć przekrój? Pozdrawiam kk2


Ponawiam pytanie, tylko proszę P.Brzęczkowskiego o nie wymądrzanie się i schodzenie z tematu. Prośbę kierujemy do osób kompetentnych.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam. Mam taki problem: przy zamkniętym szyberze, przy zamkniętym ciągu powietrza drewno w kominku pali się nadal dużym płomieniem. Dane dotyczące kominka: wysokość komina-4 merty od wejścia(zakończony jest strażakiem), średnica komina-15cm; moc kominka-14kw. Dodam jeszcze,że szyba jest uszczelniona dodatkowo specjalnym kitem(poczatkowo myslałem,że to właśnie brak uszczelnienia jest powodem tych problemów,ale okazało sie,że problemy zostały). średnica wylotu spalin z wkładu do komina zredukowana jest z 200 milimetrów do 150.
Bardzo prosze o radę.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Mam taki problem: przy zamkniętym szyberze, przy zamkniętym ciągu powietrza drewno w kominku pali się nadal dużym płomieniem. Dane dotyczące kominka: wysokość komina-4 merty od wejścia(zakończony jest strażakiem), średnica komina-15cm; moc kominka-14kw. Dodam jeszcze,że szyba jest uszczelniona dodatkowo specjalnym kitem(poczatkowo myslałem,że to właśnie brak uszczelnienia jest powodem tych problemów,ale okazało sie,że problemy zostały). średnica wylotu spalin z wkładu do komina zredukowana jest z 200 milimetrów do 150.
Bardzo prosze o radę.




Trudno powiedzieć gdzie mogą występować duże nieszczelności pozwalające na dopływ powietrza do spalania i odprowadzenie spalin. Trzeba sprawdzić, czy w kanale dymowym została założona przepustnica, a palenisko może być wyposażone w dolny dopływ powietrza. Warto więc dokładnie przeczytać instrukcję montażu i obsługi (oczywiście jeśli taka została dostarczona).
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Wydaje mi się że i w jednym i w drugim miejscu. Przynajmniej wydaje się to bardziej sensowne.



Kominki posiadają specjalnie zaprojektowany stały dopływ powietrza nieregulowany./dla celów bezpieczeństwa/ Zasysają to powietrze w zależności od siły ciągu kominowego. Jeżeli jest ten ciąg zbyt mocny to spalanie drewna jest szybsze.W komikach w których brak jest szybra kominowego proponuję zastosowanie moderatora ciągu
Link do komentarza
Cytat

Kominki posiadają specjalnie zaprojektowany stały dopływ powietrza nieregulowany./dla celów bezpieczeństwa/ Zasysają to powietrze w zależności od siły ciągu kominowego. Jeżeli jest ten ciąg zbyt mocny to spalanie drewna jest szybsze.W komikach w których brak jest szybra kominowego proponuję zastosowanie moderatora ciągu


No co Ty nie powiesz?
A po co ten moderator... na jakiej zasadzie ma on zastąpić szyber?
pomijam fakt że brak szybra występuje konstrukcjach na poziomie znacznie przekraczającym poziom marketowy.

Są na rynku wysokosprawne elektroniczne układy dozujące dopływ powietrza do spalania zgodnie z zadanymi parametrami spalania, a po wypaleniu wsadu do końca kanał doprowadzający zostaje zamknięty zapobiegając wychładzaniu wkładu.
I wcale nie kosztują majątku.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Mam taki problem: przy zamkniętym szyberze, przy zamkniętym ciągu powietrza drewno w kominku pali się nadal dużym płomieniem. Dane dotyczące kominka: wysokość komina-4 merty od wejścia(zakończony jest strażakiem), średnica komina-15cm; moc kominka-14kw. Dodam jeszcze,że szyba jest uszczelniona dodatkowo specjalnym kitem(poczatkowo myslałem,że to właśnie brak uszczelnienia jest powodem tych problemów,ale okazało sie,że problemy zostały). średnica wylotu spalin z wkładu do komina zredukowana jest z 200 milimetrów do 150.
Bardzo prosze o radę.



Przykro mi ale chyb kupiłeś jakąś tanioszkę a nie kominek, musi zaciągać lewe powietrze, jest nieszczelny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...