Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Pomocnik

Od czego zacząć budowę domu?

\\\"indywidualnie wydane warunki zabudowy dla konkretnej działki.\\\" załącznikiem do wniosku jest mapka, wyrys z ewidencji gruntów a te znowu tylko właścicielom dają. Jak to obejść?...
0

Cytat

..... wyrys z ewidencji gruntów a te znowu tylko właścicielom dają....

A kto Ci takich głupot nagadał ?
0

Co najmniej dziwne jest żądanie dołączenia wyrysu z ewidencji gruntów do wniosku o wydanie warunków zabudowy.

Wypis i wyrys z ewidencji potrzebny jest do czynności prawnych (sprzedaż, wpis do KW itp) a do wydania warunków zabudowy wystarczy mapka. Niemniej o wydanie wypisu i wyrysu może wystąpić każdy, kto ma w tym interes prawny - wystarczy we wniosku wpisać cel wystąpienia o taki dokument.
0

We wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy sa wymienione załączniki, jednym z nich jest \"kopia mapy zasadniczej). Dzwoniłam do WOMu, miła Pani powiedziała mi ze chodzi o wypis z wyrysem. Zastanowiło mnie to, bo wiem że wyrys to może dostać tylko właściciel. Dlatego się zapytałam. Rozumiem ze miła Pani mnie źle poinformowała? Wystarczy samo ksero mapy zasadniczej? I dalej. Czy o tę kopie tez trzeba wnioskować? Jakie są ewentualne opłaty?..
0

Mapa zasadnicza to mapa zasadnicza. Nawet na tej mapie jest napis "zasadnicza" i jak się wypełnia druk w Starostwie to też się zaznacza "zasadnicza". icon_smile.gif

Z artykułu wynika, że jestem już po trzecim kroku, czyli czekam na warunki. Choć znów nie mam punktu 2 czyli projektu. icon_lol.gif

Co do tego czy to ma być ksero czy oryginał wolałabym się upewnić w Urzędzie. A ile się płaci to nie bardzo wiem, ja dałam 40 zł ale za 2 mapy, zasadniczą i ewidencyjną. icon_smile.gif
0

Dobrze, że w artykule wspomniano tez o szambie. Osoby kupujące działkę nieuzbrojoną rzadko o tym pamiętają - potem jest wielkie zdziwienie, ze jeszcze trzeba zainstalować szambo. I cała wina jest zrzucana na projektanta. Niestety, budowa domu to wyjątkowo żmudna praca, bardzo łatwo zapomniec o czymś, i potem ciężko wszystko odkręcić. i niestety, bardzo często właściciele kupują materiały "po taniości" - co oczywiście przekłada się na niską jakość prefabrykatów.
0

mam działkę rolną, położoną 100 m od zabudowań i jest ona nieuzbrojona. Jest natomiast nowo zrobiona droga ale szutrowa. Z wstepnych informacji wiem, ze jest poza planem zagospodarowania przestrzennego. Czy jest szansa na przekwalifikowanie takiej działki na rolno budowlaną albo budowlana? Złożyć wnioski mogę do gminy, ale boję się ze wniosek zostanie odrzucony i na darmo wydam pieniądze.
0

Cytat

mam działkę rolną, położoną 100 m od zabudowań i jest ona nieuzbrojona. Jest natomiast nowo zrobiona droga ale szutrowa. Z wstepnych informacji wiem, ze jest poza planem zagospodarowania przestrzennego. Czy jest szansa na przekwalifikowanie takiej działki na rolno budowlaną albo budowlana? Złożyć wnioski mogę do gminy, ale boję się ze wniosek zostanie odrzucony i na darmo wydam pieniądze.

zajrzyj tutaj

https://forum.budujemydom.pl/Jak-wybudowac-...lnej-t8892.html
0

W treści tego artykułu wkradł się błąd. Nie zamawia się mapy do celów projektowych w skali 1:500 w wydziale geodezji i kartografii tylko u geodety a w wydziale geodezji i kartografii w starostwie powiatowym można jedynie kupić odbitkę z mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali w jakiej jest w danym starostwie prowadzona mapa zasadnicza z reguły w skali 1:1000. Szanowna redakcjo.
0

Bardzo istotna jest ostatnia uwaga artykułu, dzięki temu możemy uniknąć sporym utrudnieniom.
Sugeruję mimo nowelizacji prawa budowlanego, w dalszym ciągu korzystać z procedury Pozwolenia na Budowę. Nie każdy urząd chce wystawić pisemną zgodę na zgłoszenie robót budowlanych, w przypadku procedury pozwolenia mamy dokument w formie Decyzji, co stanowi wartość.
0

aktualizacja: 2016-05-06 a treść: "Zgłoszeniu podlegać będą " Nowelizacja weszła w życie 28 czerwca 2015 r. wiec dlaczego mówi się o niej w czasie przyszłym?
0

Cytat

aktualizacja: 2016-05-06 a treść: "Zgłoszeniu podlegać będą " Nowelizacja weszła w życie 28 czerwca 2015 r. wiec dlaczego mówi się o niej w czasie przyszłym?

Dziękujemy za uwagę. Tekst poprawiony.
0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0