Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pawellukasz

Wylewka pod blaszak

Recommended Posts

Witam,
Zamierzam zrobić wylewkę pod blaszak, w którym będą pojazdy.
W zasadzie rozchodzi się o to czy jest konieczne zdzieranie warstwy czarnego humusu.
Bo być może wystarczy dobrze utwardzić podłoże (gruz, kamienie, tłuczeń) i na tym wylać 10 cm betonu.
Chodzi tez o to ze płyta ma być nad gruntem min 10 cm, a wybranie humusu będzie wymagało więcej gruzu, kamieni itd.
Co do utwardzania to myślałem też żeby na razie wylać po rogach blaszaka betonowe "klocki" ( zrobić pod nie wykop i zaszalować je nad grunt do wylania betonu) o na nich osadzić blaszak, a dopiero jak się utwardzi podłoże od pojazdów z biegiem czasu, wylac beton po całości.
Prosze o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach
Wydaje mi się, że bezpieczniej będzie zamiast wylewki zrobić nawierzchnię z kostki betonowej icon_rolleyes.gif
Aby zrobić solidną (piszesz, że na POJAZDY, więc i dużą powierzchniowo), odporną na wodę, wylewkę - trzeba by zrobić coś w stylu płyty fundamentowej pod normalny budynek, (czyli przygotowanie miejsca na płytę, izolowanie, zbrojenie) tak, aby pierwsze mrozy nie rozwalily płyty...
Na "płycie" z kostki też postawisz blaszaka, można by pomyśleć o palach (w wykonanie fundamentu pod ścianki blaszaka chyba nie ma potrzeby się bawić) wkopanych, wylanych na odpowiedniej głębokości - strefa zamarzania - do których przykotwisz słupki blaszaka. "Płyta" z kostki - fachowo wykonana - jest odporna na zimowo-wiosenne ruchy gruntu, czego nie można powiedzieć o wylewce betonowej (o konstrukcji odbiegającej od standardu płyty fundamentowej)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Też nie rozumiem, jak powstały, ale każdy szanujący się fachowiec wie, bo " dom pracuje". Te na suficie powstały dawno , nawet wykonawca raz przyjechał coś poprawić, jednak jak widać bezskutecznie. Te w narożnikach pojawiają się stopniowo. Może rzeczywiście połączenie ściany  murowanej z k-g pracuje? Dziękuję Ci za rysunek płotków śniegowych . Nie umiem znaleźć tego specyfiku, który podał Joks. Ani żadnego odpowiednika. Chyba że zadzwonię do producenta.  Brawo Uroborosie, to chytrusek. Wklejam zdjęcie, gdzie lepiej go widać.   Skuteczne .
  • To będzie musiało mieć temperaturę zawsze powyżej zera, bez względu na to, czy będziesz tam miał zamiar bawić się jutro, czy za tydzień..., chyba, że układ napełnisz płynem niezamarzającym (KASA!!!)     Zimno na podłodze, raczej wloty blisko podłogi, więc nadmuch, wentylator, hałas...
  • Tak, tylko  kiedy dojdziemy w naszym kraju do tego, by budownictwo pasywne było na porządku dziennym? Jak na razie mamy problem z likwidacjami kotłów węglowych.  Ale fakt... o ile grzałki są tanie i proste, o tyle ich zasilenie może słono kosztować, szczególnie w sezonie grzewczym. Warto zauważyć, że osoby inwestujące w pompy ciepła bardzo obawiają się właśnie tych kilku dni w roku, kiedy w pompie ciepła załączy się grzałka, a kolega Damian proponuje korzystanie z grzałek w ciągu całego roku. Odważne Poza tym dochodzi efektywność energetyczna - kable nie są efektywne, a przynajmniej są inne urządzenia które nasze środowisko i gospodarowanie energią traktują z szacunkiem. 
  • Olam, podstawą przy określaniu dochodu jest oświadczenie Wnioskodawcy, które osoby tworzą z nim gospodarstwo domowe. Jesteś właścicielem budynku, więc twój dochód powinien być wliczony w dochody, Tym bardziej, że podatnicy, którzy podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski), są zobowiązani do rozliczenia tych dochodów również w Polsce i mogą przedstawić odpowiedni dokument PIT. Podatnik może również wystąpić do właściwego urzędu skarbowego o zaświadczenie o uzyskanych dochodach. Wszelkie wątpliwości w tej sprawie powinny być wyjaśnione z właściwym urzędem skarbowym.  
  • Dalej nie wiemy do czego ta ścianka ma służy. A zazbrojonej tak jak napisałem nic nie ruszy. Takie zbrojenie z płaskownika robi się zaś łatwo.
 • Popularne tematy

×