Skocz do zawartości

Styropian na fasade a podłoge.


chasim

Recommended Posts

Cytat

Witam czym różni się styropian od fasady od tego na dach/podłoge? Czy można ten dach/podłoga kłaść na ściany? Prosze o uzasadnienie.


A widziałeś i dotykałeś te styropiany? Bo wydaje mi się ,że tylko o nich czytałeś ( a i na pewno nie do końca) bo gdybyś choćby widział fotki to różnice byś zauważył.Pytanie poniżej pasa icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Styropian od fasady różni się, ale ten dach trudno położyć na ściany, za to ściany na podłogę już z łatwością icon_smile.gif
Jak myślą tak i piszą - niech więc takich odpowiedzi oczekują.


Tak? Jeśli jesteś już taki bardzo inteligentny to widziałeś np taki wyraz jak "czym"? Czy umknęło to Twojej nieopisanej inteligencji i patrzenia na poprawność językową i składniowa. Poza tym jest coś takiego jak czytanie ze zrozumieniem, a do tego trzeba przeczytać cały tekst a nie wyodrębniać poszczególne fragmenty które zmieniają całkowicie sens zdania. Jednak Tobie ta zasada również umknęła. Może stosuje tutaj metafory, alegorie. Słyszałeś o czymś takim czy Twoja nauka zakończyła się na wykształceniu niepełnym podstawowym?

Widziałem i dotykałem i jakoś różnicy co do termoorganiki platinum+ fasada a dach/podłoga nie odczułem.
Link do komentarza
Cytat

nie brnij, dostałeś dokładnie to na co zasłużyłeś tak pisząc
szanuj tych co Ci mogą pomóc i pisz "wyraźniej", to również nie wymaga wielkiego wysiłku


Jeśli ktoś nie ma do mnie szacunku ja nie będę miał do niego, bo chyba nie uraziłem go moim pierwszym postem? To jest forum budowlane a nie języka polskiego...a od niego i tak niczego się nie dowiedziałem dlatego jego post był zbędny nie sądzisz?
Link do komentarza
Cytat

Witam czym różni się styropian od fasady od tego na dach/podłoge? Czy można ten dach/podłoga kłaść na ściany? Prosze o uzasadnienie.



Posiłkując się stroną ARBET

"
Zastosowanie Fasada System CLASSIC

Płyty styropianowe Fasada System CLASSIC mogą być stosowane w aplikacjach wymagających przenoszenia niewielkich obciążeń mechanicznych, w szczególności
do izolacji cieplnej miejsc:

ściany wykonywane metodą "lekką mokrą" (BSO, ETICS) lub "lekką suchą";
powierzchnie ścian szkieletowych;
szczeliny zamkniętych lub wentylowanych ścian trójwarstwowych;
wieńce, ościeża, nadproża i inne miejsca narażone na powstanie mostków cieplnych;
loggie balkonowe;
ściany warstwowe;
ciągłe warstwy zewnętrzne ścian szkieletowych;
wieńce w metodzie szalunku traconego pod tynk;
stropy od spodu przy "metodzie lekkiej mokrej";
stropy żelbetowe;
dachy strome pod i pomiędzy krokwiami

oraz stosowane w aplikacjach nie wymagających przenoszenia obciążeń mechanicznych,
w szczególności do izolacji cieplnej w następujących miejscach:

ściany szczelinowe z wentylowaną i niewentylowaną szczeliną powietrzną;
szczeliny dylatacyjne w konstrukcjach;
w wewnętrznych ściankach działowych;
ściany w konstrukcji szkieletowej z okładziną;
stropy od spodu z okładziną;
podłogi między legarami;
lekkie stropy szkieletowe z okładziną;
izolacja pomiędzy krokwiami;
stropodachy wentylowane."

KONIEC CYTATU

Wniosek - Produkt PODŁOGA przenosi większe obciazenie niż FASADA i z ta myśla trzeba go aplikować.

FASADA na podłogę i strop z uwzględnieniem obciążeń.
PODŁOGA na fasadę, elewację - bez sensu bo z racj swej twardości ma mnięjszą izolacyjność termiczną. Ale skoro masz zapasy do wykorzystania?? Ewentualnie na stręfę cokołową ja bym zastosował podłogę.
Link do komentarza
Cytat

Widziałem i dotykałem i jakoś różnicy co do termoorganiki platinum+ fasada a dach/podłoga nie odczułem.


To ja Ci odpowiem tak,że dotykałeś chyba te same,bo fasada w porównaniu z podłogą jest miękka (nieraz jeszcze jest innego koloru czy w kropki) a XPS to już całkowicie inaczej wygląda i w dotyku i w kolorze.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli ktoś nie ma do mnie szacunku ja nie będę miał do niego, bo chyba nie uraziłem go moim pierwszym postem? To jest forum budowlane a nie języka polskiego...a od niego i tak niczego się nie dowiedziałem dlatego jego post był zbędny nie sądzisz?


To nie był brak szacunku. Dzięki mojej interwencji postarałeś się przy kolejnych postach, chyba, że ktoś je napisał za Ciebie?
To, że jest to forum budowlane nie oznacza, że powinieneś używać języka "prosto z budowy". Zatem podwójna korzyść - poprawisz sobie stylistykę i uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Ciebie kwestie. Po kolejnych postach uznaję, że nie oczekujesz odpowiedzi na poziomie pytań, jakie zadajesz?
W temacie: Redakcja oraz mhtyl uczyniła to poprawnie politycznie i w sposób przejrzysty. Zatem faktycznie już nie pomogę, zamierzony cel osiągnąłem.
Powodzenia z rozpoznawaniu styropianu.
Link do komentarza
  • 9 lata temu...

 

... w temacie, można użyć styropianu podłoga/dach na fasadę, natomiast jest to nie ekonomiczne jak już było to wspomniane wcześniej. W odwrotnej sytuacji, fasade równiez można położyć na podłogę, natomiast trzeba wylać nieco grubiej betonem. Informacje uzyskane od jednej z firm budowlanych. 

 

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...