Skocz do zawartości

Ile moze wyniesc budowa?


Recommended Posts

mój dom (link w stopce) 2 lata temu SSZ kosztował 160tys. Dom podobny do tego projektu Grań - podpiwniczony (piwnica 75m2), powierzchnia użytkowa 130m2, dostawiony garaż 50m2,dach dwuspadowy(174m2), wymiary domu 10x10+garaz 6x8.
Ja najmowałem ekipy,organizowałem materiał,logistykę, nadzorowałem i wykonywałem drobne prace - więc ciężko to nazwać budowę systemem gospodarczym.

podstawa to wycena na całośc materiałów do SSO, robocizny,okna+drzwi , do tego dodaj 20% i z jakimś tam przybliżeniem wyjdzie ci koszt SSZ icon_biggrin.gif Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja najmowałem ekipy,organizowałem materiał,logistykę, nadzorowałem i wykonywałem drobne prace - więc ciężko to nazwać budowę systemem gospodarczym.



Czy to nie jest właśnie definicja systemu gospodarczego? icon_smile.gif

Inna opcja to jest budowa z generalnym wykonawcą.

Kwestią otwartą pozostaje jedynie ilość i zakres drobnych prac.
Link do komentarza
Cytat

taki prawdziwy system gospodarczy to jak sam inwestor muruje sam od podstaw z pomocą rodziny lub ewentualnie najmuje 1-2 pomocników. Przynajmniej tak u nas w okolicy sporo ludzi robi

 

 


Moja koncepcja budowania jakiś czas temu była : budowa domu w konstrukcji szkieletowej prefabrykowane. Grubość ściany 26cm. Sąsiad budowlaniec-twórca kilku domów na naszej ulicy- doradził nam rezygnację z takiej budowy drewnianej na rzecz budowy z ytonga (powód?domy drewniane inaczej pracują po wybudowaniu i często zdarza się, że ściany pękają)

 

 

Link do komentarza
Cytat

Powód jest inny – ten “twórca” nie potrafi postawić szkieletora. icon_biggrin.gif




Pierwotny wykonawca za postawienie konstrukcji szkieletowej w stanie zamkniętym zewnętrznie (tynk zewnetrzny,okna, drzwi, dach, ocieplenie 15cm wełny zewnątrz i 5cm w środku) zażyczył sobie 1400zł +vat/metr. Instalacje , płyta GK w naszym zakresie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...