Skocz do zawartości

poprawność wypełniania szczelin między styro


Recommended Posts

Cytat

ocieplają mi teraz dom
czy takie wypełnianie szczelin między płytami styropianu pianką jest prawidłowe?
Brak obrazka

Brak obrazka

tą szczelinę każę im wypełnić styro, bo to chyba za dużo pianki
Brak obrazka



Chałupę mam ocieploną styropianem 16 cm w całości grafitowym (z tego co widzę po zdjęciach ty też go masz). Pianka ma tą zaletę, że wnika we wszelkie szczeliny a styropian jak włożych to wyleci. Jak wkleisz to klej będzie mostkiem. Nieduzym ale ...

Wszystkie dziury w styropianie uszczelniałą mi ekipa pianką (stwierdzili, że tyle pianki to na kilka chałup normalnie zużywają). Nie wiem, jak duży ma to wpływ na zmniejszoną utratę ciepła, ale wiem, że rachunki płacę niewielkie (ogrzewanie gazem ziemnym) w porównaniu do sąsiadów. Inna sprawa, że mam małą chałupę (170 m2 pow uż w tym 30 m2 garaż). Średnio płacę w sezonie grzewczym (co + woda użytkowa) ok. 800 zł za 2 miesiące (sąsiedzi 1500 -3 tys i więcej)

Pozdrawiam,

Jarek
Link do komentarza
Cytat

Chałupę mam ocieploną styropianem 16 cm w całości grafitowym (z tego co widzę po zdjęciach ty też go masz). Pianka ma tą zaletę, że wnika we wszelkie szczeliny a styropian jak włożych to wyleci. Jak wkleisz to klej będzie mostkiem. Nieduzym ale ...

Wszystkie dziury w styropianie uszczelniałą mi ekipa pianką (stwierdzili, że tyle pianki to na kilka chałup normalnie zużywają). Nie wiem, jak duży ma to wpływ na zmniejszoną utratę ciepła, ale wiem, że rachunki płacę niewielkie (ogrzewanie gazem ziemnym) w porównaniu do sąsiadów. Inna sprawa, że mam małą chałupę (170 m2 pow uż w tym 30 m2 garaż). Średnio płacę w sezonie grzewczym (co + woda użytkowa) ok. 800 zł za 2 miesiące (sąsiedzi 1500 -3 tys i więcej)

Pozdrawiam,

Jarek



te szersze szczeliny raczej powinni wypełnić styro na maksa i zaizolować pianką
a nie nawalić pianki do szczeliny, która ma parę cm szerokości
kleju nie pozwoliłbym im pchać
Link do komentarza
chwila, chwila - klej byłby mostkiem, ale pianka nie...przeczytajcie sobie jakie parametry izolacyjne ma pianka - jak dobrze pamiętam, to podobnie jak styropian - więc jesli jest mostkiem, to niewielkim.
Mam na myśli oczywiście klej to styropianu w piance.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...