Skocz do zawartości

Dom kanadyjski


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie odnośnie domów kanadyjskich. Czy faktycznie są tańsze w budowie? Nasłuchałam się różnych opinii i zaczynam głupieć. Co prawda mam swoje drzewo na dom, ale wydaje mi się że to nie da mi oszczędności. Chcielibyśmy raczej budować sposobem gospodarczym, żeby wyszło taniej. Proszę o jakieś podpowiedzi i doświadczenia z takim typem domu. Dzięki.
Link do komentarza
Ta technologia z racji szybkości realizacji nie nadaje sie do systemu gospodarczego. Chyba że masz dobrego instruktora w tej technologii i nie pracujesz zawodowo przez kilka miesięcy i to za mało bo jeszcze trzeba robić zakupy budowlane. Mój kanadyjczyk powstał w 7 miesiecy i budowała mi firma teoretycznie bo codziennie byłem na budowie minimum raz jednocześnie pracując zawodowo na pełnym etacie poza tym zero wolnych wekendów i tyle w temacie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ta technologia z racji szybkości realizacji nie nadaje sie do systemu gospodarczego. Chyba że masz dobrego instruktora w tej technologii i nie pracujesz zawodowo przez kilka miesięcy i to za mało bo jeszcze trzeba robić zakupy budowlane. Mój kanadyjczyk powstał w 7 miesiecy i budowała mi firma teoretycznie bo codziennie byłem na budowie minimum raz jednocześnie pracując zawodowo na pełnym etacie poza tym zero wolnych wekendów i tyle w temacie.




A jaki masz przekrój ściany jeśli można wiedzieć. Styropian ryflowany czy jak bo sporo opinii na innych forach.(nitka)
No i jak z ceną takiego domku itp, jakie usterki, ile firma wzięła za postawienie.
Link do komentarza
przekrój ściany to g/k, paroizolacja, wełna 15 cm płyta osb, wiatroizolacja, styropian ryflowany 10 cm i tynk.

Co do ceny to nie ma sensu chyba podawać bo minęło przeszło 8 lat wiec chyba nie będzie to miarodajne.
Link do komentarza
Cytat

przekrój ściany to g/k, paroizolacja, wełna 15 cm płyta osb, wiatroizolacja, styropian ryflowany 10 cm i tynk.

Co do ceny to nie ma sensu chyba podawać bo minęło przeszło 8 lat wiec chyba nie będzie to miarodajne.



Dziękuję a jakie usterki po 8 latach? Czy są w ogóle jakiekolwiek, zadowolony z wyboru? Bo to bardzo przyjemny sposób budowy. Ile kosztuje ogrzewanie przy takiej izolacji domu?
Link do komentarza
Doprecyzuję na poddaszu mam tylko 18 icon_rolleyes.gif cm wełny i pod wylewką 10 cm styropianu. Ogrzewanie elektryczne za poprzedni rok rachunek wyszedł 4600 zł za całkowite zuzycie pądu gdyz podliczników nie posiadam. Plus 4m3 drewna za 680 zł .
W lecie rachunki były po około 200-210 i w zimie 550-600.

Co do usterek to trzeba było okna wyregulować od południa bo pod wpływem temp się jakoś poprzestawiały , wymienić z 3 razy baterie kuchenna bo padają jak muchy icon_evil.gif prysznicową i umywalkową tez wymieniałem , spłuczki w wc sie pozacinały to wyczyściłem, stryszek miał w szczytach za małe wywietrzniki oraz wyłaz na stryszek jest przenoszony i w zimie stryszek się nawilgacał więc uszczelniłem założyłem zaj...e wywietrzniki fi 30 cm i jest ok , w jednym czy 2 miejscach połączenie gk pękło ale zaszpachlowałem Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...