Skocz do zawartości

Dom z bali


Recommended Posts

Cytat

Właśnie zaczeliśmy budowę domu z bala 24 cm. Może ktoś budował i zechciał by się podzielić opiniami.


A ja z pustaka 24 i czy ktoś budował? icon_biggrin.gif
Napisz bardziej konkretniej, jaki domek,jaka firma deweloperska (o ile masz taką) Ci go buduje i coś na temat technologi jakie ściany jaka podłoga itd to wtedy i nie tylko ten kto buduje czy już wybudował taki dom ale i inni Ci udzielą porad i wskazówek ewentualnie i opinii.
Pozdrawiam, może jakieś fotki wrzucisz?
Link do komentarza
Cytat

A ja z pustaka 24 i czy ktoś budował? icon_biggrin.gif
Napisz bardziej konkretniej, jaki domek,jaka firma deweloperska (o ile masz taką) Ci go buduje i coś na temat technologi jakie ściany jaka podłoga itd to wtedy i nie tylko ten kto buduje czy już wybudował taki dom ale i inni Ci udzielą porad i wskazówek ewentualnie i opinii.
Pozdrawiam, może jakieś fotki wrzucisz?




Dom jest z bali klejonych o gr. 24 cm. ze świerku skandynawskiego. Firma Bz bacówka.
Szybko się buduje, we wtorek przywieżli bale a w czwartek już stały ściany.
Link do komentarza
Cytat

Witam postawili nam ściany parteru i zrobione są legary, dzisiaj robili kominy i trochę się pogubiliśmy bo miał być z cegły ale po przeczytaniu kilkunastu forum wybraliśmy komin systemowy,ponoć bezpieczniejszy.


Komin systemowy może nie tyle bezpieczny co na pewno o wiele trwalszy od murowanego.
Link do komentarza
Jest mniejszy gabarytowo od murowanego co do tego to na pewno się z tym zgodzisz,a trwalszy bo jest ceramiczny a w dodatku nie fug jak w murowanym w które wżera się kondensat i inne tego typu żrące rzeczy i ci jeszcze przemawia na plus na systemowy to szybkość postawienia bo koszta to przeważnie są porównywalne ale już słyszałem (znajomy stawiał murowany dwa lata temu i jak porównaliśmy cenowo to wyszło więcej),że murowany wyniósł więcej aniżeli systemowy.Nawet gdy będzie tylko do kominka to uważam,że też się opłaca postawić systemowy.
Link do komentarza
Cytat

trwalszy bo jest ceramiczny a w dodatku nie fug jak w murowanym w które wżera się kondensat i inne tego typu żrące rzeczy



demonizujesz
najgorszy syf z pieca gazowego i tak idzie kwasówką
A i tak pozostałe kanały jak moje murowane za 50 lat zaczną murszeć i sie kruszyć - to mnie to już naprawdę nie będzie na pewno obchodzić wtedy icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A i tak pozostałe kanały jak moje murowane za 50 lat zaczną murszeć i sie kruszyć - to mnie to już naprawdę nie będzie na pewno obchodzić wtedy icon_smile.gif


Wtedy będą się martwić inni np Twoje dzieci icon_biggrin.gif ja też tak powtarzam jak coś robię przy budowie mówię,że dla mnie wystarczy a dalej to niech zięciu się martwił icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Nawet w Polsce, gdzie klimat jest zmienny i nigdy nie można przewidzieć, czy będziemy mieli łagodną czy ostrą zimę, coraz bardziej popularne stają się domy z bali. Za takim rozwiązaniem z jednej strony przemawia niższy koszt budowy niż w przypadku tradycyjnego domu murowanego, a z drugiej prosty i łatwy montaż. Dodatkowo taki domek można zabrać ze sobą w przypadku przeprowadzki. Złożenie i rozłożenie takiego domu zajmuje w zależności od sprawności ekipy 7-10 dni więc myślę, że to bardzo krótki okres czasu. Edytowano przez andrzej83x (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nawet w Polsce, gdzie klimat jest zmienny i nigdy nie można przewidzieć, czy będziemy mieli łagodną czy ostrą zimę, coraz bardziej popularne stają się domy z bali. Za takim rozwiązaniem z jednej strony przemawia niższy koszt budowy niż w przypadku tradycyjnego domu murowanego, a z drugiej prosty i łatwy montaż. Dodatkowo taki domek można zabrać ze sobą w przypadku przeprowadzki. Złożenie i rozłożenie takiego domu zajmuje w zależności od sprawności ekipy 7-10 dni więc myślę, że to bardzo krótki okres czasu.


Proszę Cię zastanów się co i jak piszesz, no i jak i gdzie się reklamujesz.
Jaki niższy koszt budowy?
Jaki domek chcesz zabrać ze sobą w razie przeprowadzki chyba domek narzędziowy.
Naoglądałeś się za dużo Discovery Channel o przewożeniach domów a tu Polska a nie USA.
Link do komentarza
Cytat

Jaki domek chcesz zabrać ze sobą w razie przeprowadzki chyba domek narzędziowy.
Naoglądałeś się za dużo Discovery Channel o przewożeniach domów a tu Polska a nie USA.



No akurat jest to możliwe - w przypadku prawdziwego domu z bala.
Wbrew pozorom, także u nas sporo sie tego rozbiera, przewozi i stawia na nowym miejscu.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

No akurat jest to możliwe - w przypadku prawdziwego domu z bala.
Wbrew pozorom, także u nas sporo sie tego rozbiera, przewozi i stawia na nowym miejscu.


W zasadzie nie miałem na myśli czas złożenia ze wszystkim bo same ściany to widziałem jak przywieźli bale rano a pod wieczór stały ściany a na drugi dzień więźba a całość to coś około tygodnia , 7-10 dni to jakoś trudno mi w to uwierzyć z rozbiórką i ze złożeniem o transporcie nie wspomnę icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...