Skocz do zawartości

Netbook czy notebook?


SRX

Recommended Posts

No właśnie jak w temacie. Nie znam się na tym kompletnie, a potrzebny nam drugi komputer. Myślałam, że ten drugi mógłby być mniejszy niż ten co teraz z niego klikam, bo właśnie służyłby tylko do przeglądania stron internetowych, ewentualnie napisania jakiegoś pisma czy w ogóle korzystania z Office.

No ale właśnie czy jest sens kupować taki netbook czy lepiej zainwestować w drugiego notebooka, ewentualnie z mniejszymi parametrami dotyczącymi tego wszystkiego co jest potrzebne go oglądania filmów, grania w gry itd.

Czy jest w ogóle ktoś kto dużo korzysta z netbooka i może mi potwierdzić, że nie jest to niewygodne?
Link do komentarza
my mamy netbooka "10" i do przeglądania internetu, oglądania filmów, czy napisanie czegoś w office sprawdza się świetnie.
Ale jak będziemy kupować następny to prawdopodobnie trochę większy no i ciut mocniejszy - jak się za dużo rzeczy na raz pootwiera, to chodzi już wolno...
Link do komentarza
jeżeli netbook to tylko z 3G (wbudowane, choć tu nie wiem jak z poprawnością zasięgu)
jeżeli chcesz coś porządnego to booklet Nokii moim zdaniem jest bezkonkurencyjny (nie wiem jak technicznie ale wyposażenie to dla mnie strzał w 10)
pełna 100% mobilność do celów wszelakich

mam większego lapka do zabawy i BD (Toshiba - polecam, chyba jedna z niewielu firm, która stara się utrzymać poziom) i netbooka 10" Winda
ten Wind nadaje się do tego o czym piszesz, ale dołączanie modemów jest upierdliwe, szczególnie do pracy "na kolanie"
piętą achillesową są baterie, w Windzie padła po niecałych 2 latach, dokupiłem pojemniejszą - zrobiła się trójwymiarowa cegła z mobilnego urządzenia

wydaje mi się, że powinny powstawać netbooki w stylu bookleta, wtedy każdy znajdzie w nim coś dla siebie, a współdzielenie z drugą osobą nie będzie wymagało dodatkowych urządzeń peryferyjnych
Link do komentarza
No nie napisałam wcześniej, że to do domu ...
Szukałam czegoś do 1500 zł i nie znalazłam.
Znalazłam netbooka Asusa Eee coś tam dalej, bardzo fajny (czerwony icon_cool.gif ), ma 500 GB dysku, 2G pamięci, procesor Intel Core itd. W necie można go dostać za 1550 zł. Aha no i jest dosyć duży bo 12,1.
Albo tego notebooka Fujitsu co jest w promocji w Media Markt, on też ma 2G, procesor Intel Pentium a dysk to już nawet zapomniałam ale chyba też 500 GB. On jest za 1399 zł.

No i nie wiem czy wybrać lepszego ale mniejszego netbooka czy gorszego ale jednak większego notebooka ...


Cytat

Godne polecenia do 2000... to nie
Ale do 20000 to i owszem, coś by się znalazło..

Brak obrazka




Ale paskudztwo. icon_razz.gif Nie dałabym za to nawet 2 zł. icon_smile.gif Mój musi się też prezentować. icon_smile.gif
Link do komentarza
ja wolę korzystać z notebooka
jakoś wygodniej mi się z niego korzysta
zwłaszcza jak mam go trzymać na kolanach
jak mam pisać na netbooku to wolę nic nie pisać
małe nie poręczne cholerstwo
często bez możliwości odtwarzania płyt nie mówiąc o nagrywaniu (chociaż nie pamiętam kiedy ostatni raz coś na płytkę nagrywałem)
Link do komentarza
wiesz wszystko zależy do czego komputera używasz....
ja na kolanach nie pisze, dla mnie płyty to przeżytek...nie pamiętam kiedy już CD/DVD odtwarzałem w komputerze..
pisze mi sie wygodnie...ale każdy dobiera pod siebie przeciez icon_smile.gif
Link do komentarza
Eee PC mają bardzo kiepski serwis. Tydzień temu dopiero co takiego naprawiałem, bo serwisowi nie chciało się przywrócić systemu z partycji. Aczkolwiek ta partycja też była wysypana, to płytki i owszem by podesłali ale już odpłatnie.
Jest wersja linuxowa na te eee ale o oglądaniu filmów można zapomnieć.

Ten z biedronki całkiem fajne ma parametry - podobny w komputroniku kosztuje 350 zł więcej.
Link do komentarza
Na dniach pykna 4 latka, odkad uzywam mojego bialego MacBooka 13" - kupilem najtanszy model w polskim salonie (maja takie w galeriach handlowych). Kilka miesiecy pozniej kupilem jeszcze jakiegos kobylastego Acera na promocji, ale od poczatku do niczego sie nie nadawal - ladowal sie 5 minut, nie dalo sie gadac na skype, bo byly ciagle poglosy, office to w ogole przestalem uruchamiac, bo sie balem ;) (dzialal jak slimak i blokowal inne aplikacje) - przestrzegam zatem przed takim okazjami (po kilku miesiacach udalo mi sie go sprzedac za polowe ceny :( ).
A co do "makowki" icon_smile.gif po 2 latach sypnal sie dysk, wiec musialem kupic nowy (wymienilem sam, bo to zadna filozofia), a teraz (4 lata) przestal dzialac wentylator (koszt naprawy jakies 200 pln, ale nie chce mi sie go zaniesc do serwisu - wylacza sie tylko przy ogladaniu filmow, poza tym dziala, wiec przestalem wlaczac you2be i pracuje bez problemu). Szybkosc uruchamiania, dzialania wszelkich aplikacji - jak marzenie. Lacznosc bezprzewodowa - bajka (idzies gdzies, gdzie jest wi-fi, otwierasz i dziala). W jednej korporacji mialem w ubieglym roku sluzbowego Della (w PL cena ok. 15k), ktory mial 8 razy wiecej RAMu(!), a i tak uruchamial sie tak wolno, ze rano mozna bylo wypic kawe czekajac az sie wlaczy icon_biggrin.gif
Patrze teraz, ze juz nie sprzedaja tych modeli, a najtanszy jest 11" Air - malutki, cienki i lekki - do tego nie ma dysku (wiec sie nie sypnie) tylko pamiec Flash (o ile z tradycyjnym dyskiem uruchamia sie bardzo szybko, to ten po prostu otwierasz (czytaj: podnosisz klapke) i juz wszystko dziala). Oczywiscie cena w naszym pieknym kraju z kosmosu (4,4k pln vs. 999$ w usa). Trza jakas ciocie z hameryki prosic, zeby przywiozla icon_smile.gif
Ale sie rozpisalem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Wersja hard: Dobór pod kolor ubioru przechodnia widzianego za oknem icon_biggrin.gif



a nieeeee .... bo trzaby przechodnia zaprosić na stałe , coby pasował....
i o ile trafiłby się przechodzień bezkonfliktowy i by się go postawiło jak lampę - to nie ma sprawy ... a co jeśli trafiłby się taki powiedzmy przewodniczący partii opozycyjnej? icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość stach
Cytat

10 cali to mało nic nie widać itp to już lepiej tablet . za 2000 zł dostaniesz dobry lapek asus albo hp i spokój . 10 cali nie mają napędu cd-dvd


Mam już jakiś czas netbooka i jakos nie odczuwam braku napędu CD DVD. Chcę oglądać coś z płyty, to używam kina domowego. Jak chcę coś zainstalować czy przegrać z płyty - włączam blaszaka, przegrywam na pendrive'a i przenoszę na netbooczka - trochę to wymaga zachodu, ale zdarzyło mi się to ze trzy razy i nie traktuję tego jako uciążliwość icon_biggrin.gif Małego ekranu używam wyjątkowo, gdzieś na wyjazdach, CTRL z "plusem" powiększa teksty na ekranie i daje radę icon_biggrin.gif
Normalnie podpinam monitor 22" i mam piękny obraz icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...