Skocz do zawartości

Wykonczenie mieszkania


Recommended Posts

Witam i bardzo prosze o pomoc. Wiem, ze takie tematy mogly byc na forum, ale ...
mam do wykonczenia ok 70 m2 mieszkanie. Jest to stan deweloperski.
Do zrobienia sa podlogi (gres + panele), sciany (gladz, malowanie), bialy montaz, wstawienie drzwi wewnetrznych itp.
Szukalismy juz jakis czas ekpiy, ale z roznych powodow musilismy zrezygnowac z osob, ktore mialy to robic.
W kazdym razie pojawil sie pan Fachowiec (posiadajacy ekipe) i wyceniil ww prace na 18 tys netto (sama robocizna).
Nie mam wlasciwie porownania, poczatkowy pan, ktory mial to robic, podal cene ok 5,5 tys za robocizne.
Uwazam, 18 tys to przesada, bo pojdziemy chyba z trobami....a moze sie myle i takie sa ceny?
Jest do mieszkanie pod Warszawa.
Prosze o pomoc, bo jestesmy z zona w trudnej sytuacji, mieszkanie stoi, a nie mamy jak go wykonczyc.

Link do komentarza
no Panie berenger, do dzieła, AVANTI!

do oszacowania to licz jakieś 350-450 PLN/m2 bez fajerwerków (materiał + robocizna)
co oznacza od 24,5kPLN do 31,5kPLN,
przy wykończeniówce wychodzi jakieś 50/50 materiał do robocizny

a czy dużo czy mało, to kwestia gustu

zwykłe mnożenie chyba każdy potrafi wykonać, więc może warto zrobić sobie porządne przedmiary robót, wtedy będzie można mówić konkretniej
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

[...] poczatkowy pan, ktory mial to robic, podal cene ok 5,5 tys za robocizne.


Po tym "początkowym" panu przewiduję poprawki w podobnej lub większej kwocie icon_rolleyes.gif + nowe materiały icon_rolleyes.gif
Pisałeś o planowanym wykańczaniu już półtora miesiąca temu - jak postępują prace i za ile icon_question.gif
Link do komentarza
Nie przesadzajcie.Tanio to dobrze i koniec kropka.
Właśnie pewien pan kafelkarz skończył kafelkowanie kilku pomieszczeń. Około 100 m.kw. Do tego jedna mała ubikacja oraz jedna wielka łazienka ze skomplikowaną zabudową wanny, umywalek, murowanie, nieco suchej zabudowy. Łącznie 2 miesiące pracy pan poświęcił. Wziął 7200 zł.
Efekt bardzo przyzwoity, widać, że fachman miał cierpliwość oraz umiejętności dosyć precyzyjnego kładzenia glazury.
Właściciel zadowolony bo śliczne ma kafeleczki.
Ale przyjrzałem się dokładniej wykonawstwu i jak już wyżej wspomniałem nie ma się co czepiać efektu końcowego ale:
1. Nie zużył ani litra preparatu gruntującego bo...( na moje pytanie do właściciela) ten kafelkarz nigdy nie gruntuje bo mówi, że nie trzeba przy dzisiejszych nowoczesnych klejach do glazury. Podczas klejenia do posadzki po przesmarowaniu podłogi grzebieniem klej dosłownie w 5 minut robił się szary i suchy od spodniej części. Na dodatek jest ogrzewanie podłogowe, które w pewnością wykaże słabości zdegradowanego szybkim schnięciem kleju.
Wszelkie elementy wykonane nawet z taniego gazobetonu również nie zostały zagruntowane i tutaj proces schnięcia kleju chyba trwał sekundy zamiast minut , o godzinach nie wspomnę.
2. Folia w płynie w prysznicu- odpowiedź brzmiała- że fuga jest szczelna i nie potrzeba tych dzisiejszych wynalazków.
O folii wokół wanny i miejsc zawilgoconych również nie słyszano.
3. Taśmy narożnikowe- przecież nie potrzeba.
Właściciel mimo że skąpy to jednak nie żałował na materiałach i wykonawca miał to co chciał.
4. Wszelkie profile do suchej zabudowy.- istnieją tylko CD60 i UD 27/28 o innych nie słyszano:) nawet do ścianki działowej.
5. Tynki cementowo- wapienne mimo, że nowo wykonane bardzo sypkie, suche, piaszczyste i skurzone od innych prac. Oczywiście bez grama gruntu.
I tak wygląda chyba 80% robót w budownictwie, zazwyczaj od panów emerytów górników. Chłop ma 3.5 klocka emerytury od 42 roku życia i teraz spokojnie robi za kolejne 3 tysiaczki nie mając tak naprawdę zielonego pojęcia o robocie bo ,,Jo tak kiedyś klyjił i trzimało". Welcome to Poland. Edytowano przez berenger (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...