Skocz do zawartości

Wąska działka


kamiltd87

Recommended Posts

Cytat

Witam mam dziąłke o szerokości 10m i dlugości ok. 60m. Chciałbym sięzapytać czy na tej działce mogę wybudować dom o szerokości 10m tzn ściany boczne musiały by być w granicy. Sąsiedzi na swoich działkach nie mają żadnego budynku czy jest szansa na dostanie pozwolenia na budowę?



]
watpię czy dostaniesz. Przepisy mówią co innego , a jak sąsiedzi będą chcieli się budować ??
Pomyśl o innym usytuowaniu domu. Może jakoś na przekatnej działki by zachować odległości od granicy
Link do komentarza
Cytat

Jak nie jesteś pewien to się lepiej nie wypowiadaj.


Zasadniczo mój post wniósł więcej do tematu niż twój, ale to tylko taki szczegół...

Dowiedziałem się że zasadniczo od granicy powinno być 3m (ściana bez okien), 4m (ściana z oknami) są jednak pewne wyjątki- Szczególne przypadki określa:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Link do komentarza
Cytat

Zasadniczo mój post wniósł więcej do tematu niż twój, ale to tylko taki szczegół...


Rozbawiłeś mnie troszkę icon_biggrin.gif To ty się mylisz ,ja ostrzegłem innych ,że co Ty napisałeś jest nieprawdą i nie można wprowadzać kogoś w błąd.

Cytat

Dowiedziałem się że zasadniczo od granicy powinno być 3m (ściana bez okien), 4m (ściana z oknami) są jednak pewne wyjątki- Szczególne przypadki określa:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.


O! Jakbyś tak napisał na początku to już inna bajka. I teraz można podyskutować ,ale to już wyjaśnił bajbaga więc nie ma co się powtarzać icon_biggrin.gif Jeszcze na pewno nie raz podyskutujemy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam mam dziąłke o szerokości 10m i dlugości ok. 60m. Chciałbym sięzapytać czy na tej działce mogę wybudować dom o szerokości 10m tzn ściany boczne musiały by być w granicy. Sąsiedzi na swoich działkach nie mają żadnego budynku czy jest szansa na dostanie pozwolenia na budowę?


"Ciekawy" pomysł z domem o szerokości 10 metrów na działce o szerokości 10 metrów. Tylko w jakim celu? Wybuduj dom o szerokości 8 metrów i długości np. 14 metrów. Z jednej strony, wzdłużdziałki ściana ppoż, z drugiej będą 2 metry do granicy. Jak to dobrze uzasadnisz, to na piśmie z prośbą o odstępstwo dostaniesz z ministerstwa zgodę i na dom i na okna od strony granicy, do której będzie odległość 2 metrów.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...