Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Oświetlenie podjazdu


sepoy

Recommended Posts

Jutro mam zamiar wysypać żwir na podjazd przed domem. Nie jestem pewien, czy zdążę jeszcze w tym roku położyć bruk, czy dopiero na wiosnę. Wzdłuż podjazdu chcę poprowadzić parę LEDów i zastanawiam się teraz którędy puścić kabel zasilający - pod żwirem, czy na żwirze w piasku? Kabel jest zewnętrzny 2x1mm.
Link to postu
Cytat

Jutro mam zamiar wysypać żwir na podjazd przed domem. Nie jestem pewien, czy zdążę jeszcze w tym roku położyć bruk, czy dopiero na wiosnę. Wzdłuż podjazdu chcę poprowadzić parę LEDów i zastanawiam się teraz którędy puścić kabel zasilający - pod żwirem, czy na żwirze w piasku? Kabel jest zewnętrzny 2x1mm.2 x 1??? Pogięło? Co to ma być, 12 V? jaki rodzaj kabla?
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
 • 1 miesiąc temu...
Cytat

Na tym forum trudno tego się dowiedzieć. Łatwiej o wypowiedzi typu "pogięło Cię", albo jaki kabel nie powinien być.
Ale cóż ... jaki fachowiec, takie porady icon_smile.gifNie marudź, nie podałeś podstawowych danych aby Ci odpowiedzieć. Np. nie ma podanego napięcia dla Led-ów, nie ma długości, nie ma ilości lamp, nie ma mocy całkowitej.
Poza tym do ziemi nie stosuje się takich cienkich kabli ze względu na wytrzymałość mechaniczną.
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
Cytat

Nie marudź, nie podałeś podstawowych danych aby Ci odpowiedzieć. Np. nie ma podanego napięcia dla Led-ów, nie ma długości, nie ma ilości lamp, nie ma mocy całkowitej.
Poza tym do ziemi nie stosuje się takich cienkich kabli ze względu na wytrzymałość mechaniczną.


Wszystko niby prawda, ale... mógłbyś podać jakieś propozycje w ramach forumowej pomocy. Albo zadać konkretne pytania. Byłoby po prostu sympatyczniej icon_smile.gif
Link to postu
Zaczynasz mnie irytować retrofood. Mówisz o sobie, że jesteś elektrykiem, a masz problemy z określeniem potrzebnego przekroju kabla. Wmawiasz mi, że nie potrzebuję tego kabla, który mam i za rok będę chciał inny, że mnie pogięło itp. Odpowiadam Ci spokojnie, po kilka razy (mimo, że mówisz bez sensu i do tego nie w temacie), a Ty z uporem maniaka szukasz dziury w całym zamiast odpowiedzieć na pytanie w wątku. Mam małą prośbę = doradzaj komuś innemu.
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
 • 2 miesiące temu...
Cytat

Oświetlenie najazdowe za kilkadziesiąt złotych sztuka wysiada w ciągu kilku miesięcy albo wcześniej. Jeżeli już robić, to kłaść profesjonalne lampy za kilka stów sztuka. Wszystko inne szybko nasiąka wilgocią i "g" z tego jest. PozdrawiamA miałem taką koncepcję icon_smile.gif ale zdechła. i dobrze icon_smile.gif
Link to postu
Cytat

A miałem taką koncepcję icon_smile.gif ale zdechła. i dobrze icon_smile.gifZa to moja koncepcja właśnie wchodzi w życie. Za parę dni brukarze powinni skończyć podjazd i już niedługo zacznę świecić najazdówkami z hipermarketu za kilkadziesiąt (65) złotych. Mam nadzieję, ze podziała mi to dłużej niż prorokuje to BLECHERT.Hurtownia granitu. Jeśli jednak rzeczywiście oświetlenie schrzani się po kilku miesiącach, to się do tego przyznam.
Link to postu
 • 1 miesiąc temu...
zawsze co tanie to drogie
jak sie stosuje lampy za pare zlotych, to albo zaraz diody przestaja świecic, albo nie sa szczelne i woda zalewa.
Na 100 m nie da sie zrobic niskonapieciowego zasilania.
pomysl o dobrych lampach najazdowych
albo takich w bruk dekoracyjnych rowniez najazdowych
Link to postu
 • 1 rok temu...
 • 1 rok temu...
Cytat

Za to moja koncepcja właśnie wchodzi w życie. Za parę dni brukarze powinni skończyć podjazd i już niedługo zacznę świecić najazdówkami z hipermarketu za kilkadziesiąt (65) złotych. Mam nadzieję, ze podziała mi to dłużej niż prorokuje to BLECHERT.Hurtownia granitu. Jeśli jednak rzeczywiście oświetlenie schrzani się po kilku miesiącach, to się do tego przyznam.


Latka lecą, a najazdówki świecą się aż miło patrzeć i ... nic się w nich nie psuje icon_smile.gif
Wystarczy tylko dobrać odpowiedni zestaw i prawidłowo go podłączyć.
Link to postu
 • 2 lata temu...
 • 4 miesiące temu...
 • 1 miesiąc temu...

Takie oświetlenie tez mam i jestem z niego zadowolona bardzo,ale że mam dosyć długi wjazd to kupiłam jeszcze lampki elewacyjne i zamiesciłam je na słupkach płotu o d wewnętrznej strony i ścianie domu.Bardzo fajne lampy elewacyjne mają w firmie joniec,mnie akurat bardzo pasują kolorystycznie ,bo kupowałam też u nich ogrodzenie modułowe i płytki elewacyjne.Bardzo dobrze sie to razem komponuje.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
 • Utwórz nowe...