Skocz do zawartości

Oświetlenie podjazdu


sepoy

Recommended Posts

Jutro mam zamiar wysypać żwir na podjazd przed domem. Nie jestem pewien, czy zdążę jeszcze w tym roku położyć bruk, czy dopiero na wiosnę. Wzdłuż podjazdu chcę poprowadzić parę LEDów i zastanawiam się teraz którędy puścić kabel zasilający - pod żwirem, czy na żwirze w piasku? Kabel jest zewnętrzny 2x1mm.
Link do komentarza
Cytat

Jutro mam zamiar wysypać żwir na podjazd przed domem. Nie jestem pewien, czy zdążę jeszcze w tym roku położyć bruk, czy dopiero na wiosnę. Wzdłuż podjazdu chcę poprowadzić parę LEDów i zastanawiam się teraz którędy puścić kabel zasilający - pod żwirem, czy na żwirze w piasku? Kabel jest zewnętrzny 2x1mm.



2 x 1??? Pogięło? Co to ma być, 12 V? jaki rodzaj kabla?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Na tym forum trudno tego się dowiedzieć. Łatwiej o wypowiedzi typu "pogięło Cię", albo jaki kabel nie powinien być.
Ale cóż ... jaki fachowiec, takie porady icon_smile.gif



Nie marudź, nie podałeś podstawowych danych aby Ci odpowiedzieć. Np. nie ma podanego napięcia dla Led-ów, nie ma długości, nie ma ilości lamp, nie ma mocy całkowitej.
Poza tym do ziemi nie stosuje się takich cienkich kabli ze względu na wytrzymałość mechaniczną.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Nie marudź, nie podałeś podstawowych danych aby Ci odpowiedzieć. Np. nie ma podanego napięcia dla Led-ów, nie ma długości, nie ma ilości lamp, nie ma mocy całkowitej.
Poza tym do ziemi nie stosuje się takich cienkich kabli ze względu na wytrzymałość mechaniczną.


Wszystko niby prawda, ale... mógłbyś podać jakieś propozycje w ramach forumowej pomocy. Albo zadać konkretne pytania. Byłoby po prostu sympatyczniej icon_smile.gif
Link do komentarza
Zaczynasz mnie irytować retrofood. Mówisz o sobie, że jesteś elektrykiem, a masz problemy z określeniem potrzebnego przekroju kabla. Wmawiasz mi, że nie potrzebuję tego kabla, który mam i za rok będę chciał inny, że mnie pogięło itp. Odpowiadam Ci spokojnie, po kilka razy (mimo, że mówisz bez sensu i do tego nie w temacie), a Ty z uporem maniaka szukasz dziury w całym zamiast odpowiedzieć na pytanie w wątku. Mam małą prośbę = doradzaj komuś innemu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

A miałem taką koncepcję icon_smile.gif ale zdechła. i dobrze icon_smile.gif



Za to moja koncepcja właśnie wchodzi w życie. Za parę dni brukarze powinni skończyć podjazd i już niedługo zacznę świecić najazdówkami z hipermarketu za kilkadziesiąt (65) złotych. Mam nadzieję, ze podziała mi to dłużej niż prorokuje to BLECHERT.Hurtownia granitu. Jeśli jednak rzeczywiście oświetlenie schrzani się po kilku miesiącach, to się do tego przyznam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Za to moja koncepcja właśnie wchodzi w życie. Za parę dni brukarze powinni skończyć podjazd i już niedługo zacznę świecić najazdówkami z hipermarketu za kilkadziesiąt (65) złotych. Mam nadzieję, ze podziała mi to dłużej niż prorokuje to BLECHERT.Hurtownia granitu. Jeśli jednak rzeczywiście oświetlenie schrzani się po kilku miesiącach, to się do tego przyznam.


Latka lecą, a najazdówki świecą się aż miło patrzeć i ... nic się w nich nie psuje icon_smile.gif
Wystarczy tylko dobrać odpowiedni zestaw i prawidłowo go podłączyć.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Takie oświetlenie tez mam i jestem z niego zadowolona bardzo,ale że mam dosyć długi wjazd to kupiłam jeszcze lampki elewacyjne i zamiesciłam je na słupkach płotu o d wewnętrznej strony i ścianie domu.Bardzo fajne lampy elewacyjne mają w firmie joniec,mnie akurat bardzo pasują kolorystycznie ,bo kupowałam też u nich ogrodzenie modułowe i płytki elewacyjne.Bardzo dobrze sie to razem komponuje.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...