Skocz do zawartości

Projekt Wenecja


Recommended Posts

Witam.

W innym temacie bodajże dwie osoby skrytykowało projekt, który mam wybrany ale nie kupiony dlatego postanowiłem zapytać tutaj szersze grono.

Projekt to Wenecja

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/wenecja/

A tutaj trochę zdjęć z blogu z innej budowy tego domu

http://www.lubaczow.mojabudowa.pl/?page=1

Dom planuję sytuowić na działce wyglądającej jak poniżej w ten sposób, że ma być równolegle do prawej granicy działki i jak najbliżej dolnej granicy bo w 1/3 działki biegnie linia gazowa. Wg skali dom powiniensię "na styk" w tym obszarze wymieścić tzn. minimalne wymiary działki mieszczą się icon_biggrin.gif


DSC01446.jpg




Garaż będzie na 90% zlikwidowany bo muszę postawić i tak budynek gospodarczy. Na górze łazienka jedna tez zostanie zlikwidowana.

Osoby o których wspominałem wcześniej zarzuciły projektowi, że przy tarasie z tyłu i przy wejściu z przodu bedą mostki termiczne ze wzgledu, że jest tam lany beton.

Jakie jest opinia innych userów forum na temat tego projektu Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Bo to jest tak, że ważne jest żeby dom był jak najbardziej funkcjonalny , a przy tym tani w budowie i eksploatacji ... a dopiero na końcu ma wzbudzać ochy i achy icon_biggrin.gif icon_wink.gif . Przynajmniej ja takimi przesłankami się kierowałam szukając swojego projektu.

Dom według projektu Wenecja jest ładny ... wizualnie bardzo mi się podoba .
Natomiast na pewno koszt budowy podrażają dwie "jaskółki" , zadaszenie nad tarasem , balkon , wybajerzony półokrągły taras ...
Obawiam się też , że odejmując mu garaż straci na urodzie .... boję się ,czy nie straci po tym proporcji ...

Jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń - dość funkcjonalnie i rozsądnie to wygląda.....
I jeszcze odnośnie pomieszczenia gospodarczego (kotłowni?) . Pamiętaj , że jeśli CO będziesz miał na paliwo stałe (nie napisałeś jakie) , to jeśli zlikwidujesz garaż - zostaw sobie drzwi za zewnątrz - nie będziesz całego syfu z pieca i do pieca targał przez główne wejście i wiatrołap .

Link do komentarza
Mnie się podoba dach dwuspadowy. Natomiast to na co zwróciła uwagę daggulka: balkon w ogóle jest jakiś dziwny i wg mnie szpeci. Tak samo jaskółki i okna dachowe. No ale ja po prostu nie lubię takich rzeczy. A z tyłu ten dach nad tarasem to jakieś nieporozumienie. Oczywiście moje spostrzeżenie są czysto estetyczne, na mostkach termicznych (jeszcze) się nie znam, aczkolwiek wiem, że powinno być ich jak najmniej, dlatego ja bym zlikwidowała ten balkon na górze.

Również nie robiłabym drugiej łazienki, wolałabym powiększyć garderobę. Brakuje mi bardzo schowka w tym projekcie, ale fajnie, że jest spiżarka. Tylko jakoś tak dziwnie ustawiona pomiędzy kuchnią a salonem, ja bym ją wolała od strony bardziej północnej lub wschodniej. I ten wiatrołap, nie wiem dla mnie trochę mały, ale ten kolejny jest większy, więc ewentualnie można by tam przejść. Edytowano przez SRX (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mnie się podoba dach dwuspadowy. Natomiast to na co zwróciła uwagę daggulka: balkon w ogóle jest jakiś dziwny i wg mnie szpeci. Tak samo jaskółki i okna dachowe. No ale ja po prostu nie lubię takich rzeczy. A z tyłu ten dach nad tarasem to jakieś nieporozumienie. Oczywiście moje spostrzeżenie są czysto estetyczne, na mostkach termicznych (jeszcze) się nie znam, aczkolwiek wiem, że powinno być ich jak najmniej, dlatego ja bym zlikwidowała ten balkon na górze.



ja mam tak samo icon_smile.gif
ten balkon to jakieś nierporozumienie....
garaż ok, ale w dzisiejszych czasach garaż jednostanowiskowy to trochę mało - no ale to kwestia indywidualna...
w projektcie brakuje większego pomieszczenia gospodarczego - te które jest praktycznie wyklucza piec na paliwa stałe - zostają źródła bezobsługowe(gaz,prąd,pc)
Link do komentarza
Dziękuję za odpowiedź, każda opinia jest pomocna i rozjaśnia obraz sytuacji.

Zadam takie przewrotne pytanie: który projekt ( max do 150 m2) waszym zdaniem jest dobry - jakby był link do niego to byłbym wdzięczny.
Oczywiście drugi po tym który macie już wybrany bo on dla każdego jest najlepszy ale nim tez możecie się pochwalić icon_biggrin.gif
Link do komentarza
dokładnie .... w sumie nie tyle chodzi o odwalanie czarnej roboty , ile o to, że każdy dom wybiera mając na uwadze swoje potrzeby i priorytety .... to co mnie się podoba - przemty podobać się nie musi .....
mnie osobiście podobają się proste domy bez bajerów i udziwnień ... bazowałam na projektach ze Studia Atrium tworząc swój indywidualny ...

edit: literki... Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
nie chodzi mi o odwalenie "czarnej roboty" tylko byłem ciekaw który projekt wg. Was zasługuje na uwagę aby dom spełniał kryteria o których wyżej pisaliście - chciałem tylko zobaczyć przykladowy projekt tak dla porównania mojego wyobrażenia o domu a tego o którym wy piszecie.
A wyboru i tak dokonam ja z żoną icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

nie chodzi mi o odwalenie "czarnej roboty" tylko byłem ciekaw który projekt wg. Was zasługuje na uwagę aby dom spełniał kryteria o których wyżej pisaliście - chciałem tylko zobaczyć przykladowy projekt tak dla porównania mojego wyobrażenia o domu a tego o którym wy piszecie.



bazowałam na projekcie Słodka Zosia z Atrium :
http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/...-Zosia,317.html

główne zmiany to
- domurowany od strony kotłowni z przejściem do kotłowni i wyjściem na zewnątrz od tyłu garaż dwustanowiskowy bez poddasza wysunięty do przodu co stworzyło za domem wnękę w której umiejscowiliśmy skrzynię na opał ,
-rezygnacja z kominka i drugiego komina,
-postawienie ścianki w salonie co stworzyło spiżarnię pod schodami (betonowe obłożone gresem)
i jakieś tam kosmetyczne inne zmiany ....
tak wygląda na dziś.... szczegóły w dzienniku budowy ...

Brak obrazka
Link do komentarza
Jest tyle projektów w necie, że czekają Cię długie poszukiwania. Wybrać za Ciebie nie możemy bo tak jak ktoś już mądrze napisał każdy ma inne preferencje. Nad każdym radzę się poważnie zastanowić. My mieliśmy już jeden zamawiać, a tu nagle olśnienie, że to jednak nie to. Ja często prosiłam o rysunki szczegółowe, żeby wiedzieć jakie wymiary mają pomieszczenia. Ja już wiem, że na wybór projektu najlepiej poświęcić dużo czasu i 50 razy wszystko przemyśleć.
Link do komentarza
Cytat

daggulka dzięki za projekt i foto.



nie ma za co ...

Cytat

O takie coś mi właśnie chodziło, nie chcę abyście podali mi projekt który mam kupic itd. ale o przykładowy projekt który spełnia to o czym piszecie, jaki ma być dom.



poszukaj sobie w dziale blogów (dzienników budowy) i w klanach konkretnych projektów - w klanach zobaczysz , te najbardziej popularne mają najwięcej wpisów ... może coś Ci się rzuci ...
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Bardzo ładny i "pakowny"
mocne strony to:
- minimum powierzchni zmarnowanej na komunikację (a to sie na prawdę rzadko zdarza);
- ładnie wkomponowane wysokie kolanko i duża przestrzeń użytkowa poddasza;
- możliwość nierujnujących zmian wewnątrz np wydzieliłbym spiżarnię i zastanowił się nad zamknięciem kuchni , na poddaszu zrobiłbym mniejszą łazienkę lub 2 raczej i normalne 4 pokoje. Jest dużo wariantów icon_biggrin.gif
- można zrobić graz na 2 lub nawet 3 auta bo i taka potrzeba się pojawia teraz.
-garaż jest fajnie przyklejony do domu tzn nie jest na pierwszym planie przez co dom nie wygląda jak dodatek do garazu jak to jest w większości projektów najbardziej nie wiedziec czemu chodliwych obecnie
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...