Skocz do zawartości

paszteciki


Recommended Posts

smaczne i łatwe do zrobienia - paszteciki, wczoraj zrobiłam z pieczarkami, ale można też z każdym innym
nadzieniem - kapustą, szpinakiem, jajkami...

ciasto: 250 g mąki, 2/3 szklanki mleka, 3 łyżki masła lub margaryny, 20 g drożdży, pół łyżeczki cukru,
jajo, sól

drożdże rozetrzeć z cukrem i ciepło/letnim mlekiem, odstawić do wyrośnięcia,
dodać je do mąki, posolić, wyrobić, dodać stopiony letni tłuszcz, wyrobić, odstawić na ok 0,5 h
wyłożyć na posypaną mąką stolnicę, rozwałkować na grubość 0,5 do 1 cm, pokroić na pasy
o szerokości ok. 10 cm, nałożyć nadzienie, zawinąć, zlepić brzegi, pokroić ukośnie, ułożyć na blaszce,
posmarować rozmąconym jajkiem, posypać startym żółtym serem, upiec /ok. 30 min. 160 st./

9b3d10248e5a3971med.jpg

fa39b081a7c14c58med.jpg

18027acdcbf4a390med.jpg

Link do komentarza
Cytat

Elutek
... jeszcze pełna lodówa efektów wczorajszego "stania przy domowej kuchni" a Ty mi dopiero dzisiaj te paszteciki icon_evil.gif
icon_eek.gif
... tak smakowicie wyglądają, że będę musiał dorobić do zgromadzonych zapasów icon_redface.gif icon_smile.gif


dzięki icon_smile.gif już ich nie ma...

Pawle, a na Twoje strony już raczej nie wchodzę - zatraciłabym się w tej mnogości pyszności... icon_biggrin.gif
/no, może coś na Święta odgapię i zaskoczę gości... :flying: /
Link do komentarza
Cytat

Elutek
... jeszcze pełna lodówa efektów wczorajszego "stania przy domowej kuchni" a Ty mi dopiero dzisiaj te paszteciki icon_evil.gif
icon_eek.gif
... tak smakowicie wyglądają, że będę musiał dorobić do zgromadzonych zapasów icon_redface.gif icon_smile.gif


Szefie!
A nie wybierasz Ty się w polskie strony gdziesik w maju?? Np blisko drugiego łikendu?? Bo wiesz... komunię bliźniaczą mam... :bezradny: :cook2:
Jak se pomyślę o tym, co mnie czeka, to już mi się odechciewa...
PS. Nooo... chyba, że Elcia mię wspomoże unsure.gif
PS 2. I jeszcze Tinuś... (wędlinowo)... wink.gif

Ehhh... marzenia piękna rzecz... rolleyes.gif
Link do komentarza


Cytat

Szefie!
A nie wybierasz Ty się w polskie strony gdziesik w maju?? Np blisko drugiego łikendu?? Bo wiesz... komunię bliźniaczą mam... :bezradny: :cook2:
Jak se pomyślę o tym, co mnie czeka, to już mi się odechciewa...
PS. Nooo... chyba, że Elcia mię wspomoże unsure.gif
PS 2. I jeszcze Tinuś... (wędlinowo)... wink.gif

Ehhh... marzenia piękna rzecz... rolleyes.gif


O Towarzyszko Komunistko podwójnej niedoli i mnie ten zaszczyt w zadek 20 maja kopnął icon_confused.gif Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Szefie!
A nie wybierasz Ty się w polskie strony gdziesik w maju?? Np blisko drugiego łikendu?? Bo wiesz... komunię bliźniaczą mam... :bezradny: :cook2:
Jak se pomyślę o tym, co mnie czeka, to już mi się odechciewa...
PS. Nooo... chyba, że Elcia mię wspomoże unsure.gif
PS 2. I jeszcze Tinuś... (wędlinowo)... wink.gif

Ehhh... marzenia piękna rzecz... rolleyes.gif



Barciu - gdybyś mieszkała troszkę bliżej to bardzo chętnie wspomogłabym...
/robisz w domu imprezkę? dużo gości?/
Link do komentarza
Cytat

O Towarzyszko Komunistko podwójnej niedoli i mnie ten zaszczyt w zadek 20 maja kopnął icon_confused.gif


Mię kopł był 5 lat temu, rok temu i zaś mię kopnie, ino tą razą w oba ...te... noo... pół...ki. icon_lol.gif

Cytat

Barciu - gdybyś mieszkała troszkę bliżej to bardzo chętnie wspomogłabym...
/robisz w domu imprezkę? dużo gości?/


W domu, w domu... Ze 30 sztuk bedzie...
Link do komentarza
Cytat

To som potencjalne ludzie. Kilka sztuk nie wiem czy przyfrunie ze zielonej wyspy...
Wtedy liczba się zmiejszy... Trochę... icon_mrgreen.gif


Bara ty nasz 50% komuni gratis bo tak przyjecie jedno i zapierdziel a każdy musi dać podwójny prezent to nie jest takie głupie icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...